image 24441 25 v1
Galéria (6)

Nestíhate jesenné upratovanie? Zapriahnite kultivátor

Jesenné upratovanie, ak ho chcete urobiť dobre, dá pekne zabrať. Hlavne na väčšom pozemku. Poriadne si to zjednodušíte, keď na to zamestnáte užitočného multifunkčného pomocníka, ktorý to oddrie za vás.

Galéria

radlice
Ohrev vody
vozík-dřevo
Kultivátory
vyorávač

Kultivátor nie je len taký obyčajný stroj. Je to vlastne stavebnica, ktorú si poskladáte podľa vlastných potrieb. Základom je výkonná motorová jednotka, ku ktorej sa dá pripojiť až 25 druhov najrôznejšieho prídavného zariadenia. Čo to pre vás znamená? „Jeden stroj zvládne na záhrade, v sade alebo na poli nielen na jeseň a v zime, ale po celý rok desiatky najrôznejších prác. Prác, na ktoré by ste inak museli vziať jednoúčelový stroj, alebo ich prácne urobiť ručne. Kultivátor tak môže fungovať ako kosačka, pomocník pri spracovaní pôdy alebo pri upratovaní ciest a chodníkov,“ vysvetľuje prednosti viacúčelového stroja Petr Zahrádka zo spoločnosti Mountfield.

kultivator
      Prepravný vozík je vybavený nožnou aj ručnou brzdou. Vďaka dostatočnej nosnosti prepraví veľký objem dreva, posypového materiálu alebo snehu. Zdroj:Mountfield

Bleskové upratovanie

Teraz na jeseň by sa vám mohli hodiť napríklad pomocníci na spracovanie pôdy, ktorí pomôžu s kyprením a orbou. Na výber je pluh, ktorý preklopením pôdy zhora nadol zregeneruje pôdu. Jednostranný pluh je pritom vhodný k menšiemu kultivátoru a obracací pluh, ktorý zaistí efektívnejšiu orbu, ku kultivátoru väčšiemu. Praktická je aj zostava rotavátora na kyprenie, rozbitie hrúd a urovnanie pozemku. Neoceniteľný je prepravný vozík s dostatočne veľkou nosnosťou vybavený nožnou aj ručnou brzdou. Z miesta na miesto vám pomôže prepraviť drevo, kvetináče a v zime aj sneh a posypový materiál.

kultivátor
       Po pripojení vyorávače kultivátor výrazne uľahčí zber zemiakov a koreňovej zeleniny. Zdroj: archív

Na sneh aj piesok

Ďalším šikovným pomocníkom je radlica, ktorá nebude zaháľať ani v zime. Má záber 100 cm a je nastaviteľná do niekoľkých polôh. Hodí sa na presun všetkých sypkých materiálov, ako je napríklad piesok, štrk alebo nová zemina na pozemok. Využijete ju tiež na upratovanie snehu v zime.

kultivátor
      Ani v zime kultivátor nepríde skrátka. Čelná radlica, ktorá sa dá nastaviť do 5 polôh, si ľahko poradí pri upratovaní snehu.foto: archív

Chcete so strojom pracovať pohodlne? Tak si kúpte sedačku s nosičom náradia, ktorá je vybavená nožnou a parkovacou brzdou a zdvíhacím závesom pre pripojenie zadného príslušenstva. Využiť sa dá všade, kde nie je potrebné za kultivátorom chodiť, napríklad pri kosení a obracaní sena na stredných a veľkých pozemkoch, kde sa pohodlne otočíte.

kultivator
      V najrýchlejší stroj na kosenie trávy sa kultivátor premení po pridaní bubnové kosačky. Zdroj: Mountfield 

V lete kosí prvú ligu

Z kultivátora môžete urobiť najrýchlejší stroj na kosenie trávy a pomôže vám aj s jej spracovaním. Jednobubnová kosačka účinne likviduje prerastené porasty do výšky 120 cm. Obracač sena obracia alebo zhŕňa pokosenú trávu. Vyorávač zemiakov výrazne pomôže zrýchliť zber zemiakov alebo koreňovej zeleniny.

Doplnky pre lepšiu manipuláciu so strojom

Orbové návleky
Kovové návleky na kolesá, zlepšujú pohyb stroja v ťažkom teréne.

Prídavné závažia
Zaťažia stroj a zlepšujú záber kolies. Stroj je vďaka nim stabilnejší a nepreklzáva.

Voľnobežky
Špeciálne náboje do kolies, majú 4 režimy, ktoré uľahčujú zatáčanie a manipuláciu so strojom.

PR článok spoločnosti Mountfield, a.s.

  1. Palko Simak says:

    Vyborne. Dobre je mat kultivator. Je to mali traktor, ktory vela pomoze.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.