Životnosť záhradných pomocníkov predĺži posezónna údržba

image 30573 25 v1

Benzínové kosačky, krovinorezy, traktory a ďalšie záhradné stroje je potrebné správne zazimovať, aby vám na jar začali slúžiť rovnako spoľahlivo ako doteraz.

Každý skúsenejší majiteľ záhrady dobre vie, že nestačí svojho pomocníka očistiť a uložiť na suché, pred mrazom chránené miesto. Po náročnej sezóne sa musí dostať každému z nich aj náležitá údržba. Niekto sa do nej môže pustiť sám, ale omnoho rozumnejšie je zveriť túto odbornú prácu skúseným technikom, špecialistom na záhradných pomocníkov.


Posezónna údržba záhradnej techniky je vyhľadávanou službou. Každoročne na jeseň ju v odborných servisoch Mountfieldu využijú desiatky tisíc zákazníkov. Foto Mountfield 

Prehliadka od profíkov zadarmo

Posezónne servisné prehliadky záhradnej techniky už tradične ponúka svojim zákazníkom jej najväčší tuzemský predajca Mountfield. A to bezplatne. Počas prehliadky servisní pracovníci dôkladne skontrolujú správnu funkčnosť všetkých dôležitých súčastí stroja. Napríklad pri samochodnej benzínovej kosačke ide o rad úkonov, od kontroly od žacieho ústrojenstva, funkcie pojazdu, zapaľovacej sviečky až po napríklad spaľovací priestor samotného motora.

Posezónna odborná prehliadka má zmysel ešte z jedného dôvodu. Moderné diagnostické prístroje a skúsené oko technika totiž môžu odhaliť doteraz skrytú závadu, ktorej včasné odstránenie zabráni vzniku vážnejšieho defektu.

Plus výhodná údržba kosačiek, píl, traktorov atď.

„Súbežne s prehliadkou je rozumné záhradnému stroju dopriať aj dôkladnú posezónnu údržbu. Teraz v novembri ju našim zákazníkom poskytujeme za mimoriadne zvýhodnených podmienok, konkrétne s 50 % zľavou na prácu a s až 30 % zľavou na nový olej a náhradné dielce, ak budú po dohode so zákazníkom potrebné,“ hovorí Pavel Klička z Mountfieldu.
Čo technik vykoná v rámci posezónnej údržby pri samochodnej benzínovej kosačke:
• vyčistí alebo vymení vzduchový filter
• preskúša a nastaví otáčky motora
• nastaví pojazd
• premaže uloženie kolies
• nastaví a napne klinový remeň
• vyčistí a vymení zapaľovaciu sviečku
• vymení olej
• skontroluje a dotiahne všetky skrutkové spoje
• nabrúsi a vyváži žací nôž.

To všetko teraz vyjde namiesto bežných 42,90 € len 21,45 €.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste
Benzínová píla má celoročné využitie, ale najviac je asi zapriahnutá na jeseň a v zime, keď pílime drevo na kúrenie. Starostlivú odbornú údržbu by mala absolvovať aspoň raz ročne. Foto Oleo -Mac   

Pravidelná prehliadka a údržba by mala byť venovaná napríklad aj benzínovým pílam. V rámci posezónnej prehliadky technici Mountfieldu zadarmo prekontrolujú vzduchový a palivový filter, zapaľovaciu sviečku, preveria stav motora a zmerajú správnosť otáčok, prekontrolujú reťaz, lištu a reťazku, preveria mazanie reťaze a funkciu bezpečnostnej brzdy.

V rámci údržby benzínovej píly servisný technik vykoná okrem iného:
• vyčistí, prípadne vymení vzduchový, palivový a olejový filter
• vyčistí, nastaví a prípadne vymení zapaľovaciu sviečku
• nabrúsi reťaz
• vykoná údržbu lišty
• preskúša motor
• nastaví otáčky.

Táto údržba vyjde namiesto 33,00 € na iba 16,50 €.

Vďaka takejto podrobnej údržbe budete mať svoju benzínovú kosačku, reťazovú pílu aj ďalšie záhradné stroje nielen v bezchybnom stave a pripravené na novú náročnú prácu, ale zároveň významne prispejete aj k ich dlhšej životnosti.

www.mountfield.sk

PR článok spoločnosti Mountfield a.s. 

Komentáre

  1. zahradkár jaroslav says:

    prehliadka zadarmo? ale keď prídu na poruchu tak si všetko zákazník hradí sám, a niesu to malé sumy!! taký je to servis zadarmo!

  2. Dobry den, chcem sa opytat, ako je to s benzinom v motorovej pile a v krovinoreze počas zimy. Treba ho z nádrže vypumpovat / vyliat, alebo sa može ponechať. Stretol som sa s názorom nechať aj vyliať. V članku o tom nič nepíšete.Ďakujem

    1. Nadrz dat do plna. Aby nevznikala korozia nadzre. To by sposobilo pri dalsom pouziti nemale starosti.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.