Na záhradu aj do dielne – všetky stroje na jednu batériu!

Kosačka, plotové nožnice, píla, fukár, krovinorez, prerezávač konárov, ale napríklad aj vŕtačka, brúska, kompresor, alebo umývačka. Stroje a nástroje, ktoré využijete v každej záhrade aj dielni. A že pracujú všetky na jednu batériu? Nie, nie je to hudba budúcnosti, ale realita. Vďaka AKU technike je to možné.

AKU technika zažíva v súčasnej dobe obrovský boom. Na prvý pohľad upúta atraktívnym dizajnom, ale hlavne prináša zásadné výhody oproti konvenčným pohonom. Ponúka výkon ako pri benzínových strojoch, avšak bez nutnosti dokupovať benzín alebo stroje štartovať či servisovať. Navyše vďaka absencii spaľovacieho motora nebudete rušiť svojich susedov hlukom ani dýchať splodiny. Oproti elektrickým strojom sa zase nemusíte zaoberať otravným káblom,“ hovorí Karel Hromada, expert na AKU techniku zo spoločnosti Mountfield.

Výmena batérie medzi jednotlivými strojmi je otázkou okamihu. Foto: Mountfield |

Ďalšia výhoda AKU techniky spočíva v tom, že máte na výber širokú škálu strojov v rôznych výkonových radoch – najštandardnejšie na trhu sú rady 24, 40 a 60 voltov. Rad si zákazníci vyberajú podľa typu svojich záhrad. Na menšie záhradky stačia ľahké nižšie voltáže a na veľké záhrady sú zase potrebné robustné a veľmi výkonné 60 V stroje. V rámci radu môžete potom všetky stroje poháňať jednou batériou, ktorá sa ľahko vyberie a nasadí do iného výrobku. „Napríklad v našom rade Greenworks 24 voltov je to hneď 21 výrobkov vrátane dielenského náradia,“ upozorňuje Hromada.

AKU reťazová píla Greenworks GD60 CS40 prekvapí každého užívateľa skvelými reznými vlastnosťami aj dostatočne dlhou lištou (40 cm). Foto: Greenworks |

Pri každom rade navyše môžete vyberať z niekoľkých typov batérií podľa toho, ako dlho so strojom potrebujete pracovať. Vyššie kapacity batérie ponúkajú aj väčší výkon stroja. Na trhu sa objavujú najtypickejšie kapacity 2 / 4 / 6 alebo dokonca 9 Ah, čo je najsilnejšia nechrbtová batéria na trhu v rade 40 V. Nabijú sa za chvíľku, rýchlonabíjačky to zvládnu za pár desiatok minút.

Vo všetkých prípadoch ide o moderné Li-Ion batérie. Tie sú v porovnaní so staršími niklovými článkami výrazne výkonnejšie a vydržia pracovať omnoho dlhšie (až 180 minút). Vďaka vyššej kapacite využívajú energiu až trikrát efektívnejšie. Batérie navyše nemajú pamäťový efekt a netrpia takmer žiadnym samovybíjaním.

AKU fukár/vysávač Greenworks GD40 BV je vybavený drvičom lístia, ktorý zmenší objem lístia o 90 %. Nemusíte teda neustále vysypávať sací vak a na jedno vysypanie môžete vysať omnoho viac lístia, než by ste čakali. Foto: Greenworks |

AKU produkty sú ekologické, pretože nevydávajú žiadne exhaláty a šetria životné prostredie. Stroje sa zapnú okamžite stlačením tlačidla. Ľahko sa ovládajú, sú tiché a spoľahlivé.

Výkonnejšie AKU stroje v poslednej dobe poháňajú čím ďalej obľúbenejšie bezkefové motory. Motor sa menej zahrieva, je jednoduchší a takmer bezporuchový, ale pritom má vyšší výkon aj krútiaci moment. Elektronické riadenie otáčok umožňuje presné nastavenie krútiaceho momentu pri rozdielnom zaťažení motora, takže si motor vezme vždy len zodpovedajúce množstvo energie. Vďaka tomu je výrazne úspornejší, efektívnejší a má dlhšiu výdrž na jedno nabitie batérie.

Rotačná kosačka Greenworks G40 LM41 z radu 40 V má záber 41 cm a obstojí bez problémov aj na väčších pozemkoch. Vďaka nízkej hmotnosti a obratnosti je vhodná aj pre ženy. Foto: Mountfield |

A kedy je najlepší čas na nákup AKU techniky? Samozrejme vo chvíli, keď sa dá zaobstarať čo najlacnejšie. A to je napríklad teraz, keď v Mountfielde prebieha veľký posezónny výpredaj na všetko. Konkrétne na stroje AKU záhradnej techniky Greenworks (24, 40 a 60 V) a Patriot (40 V) sú to zľavy v rozmedzí 50 až 70 %! Oproti bežným cenám tak môžete ušetriť desiatky až stovky eur.

Viac informácií o cenách a ďalších produktoch nájdete na www.mountfield.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Mountfield SK, s.r.o.