Mapei realizácia Košice
Zdroj: Mapei

Plánujete zatepliť? Vyberte si overené systémové riešenie

Dnes už nikto nespochybňuje význam zateplenia. Dokáže znížiť náklady na vykurovanie, ochrániť dom pred plesňami či predĺžiť životnosť fasády. Bez ohľadu na to, či ide o kontaktný zatepľovací systém s využitím expandovaného polystyrénu alebo minerálnej vlny, kľúčový je výber materiálov i kvalita práce. Mapei ponúka spoľahlivý tepelnoizolačný systém Mapetherm na tepelnú izoláciu fasád nových alebo obnovovaných budov.

Výber správneho systému pre zateplenie domu nenechávajte na náhodu. So systémom Mapetherm získate nielen zníženie výdavkov na vykurovanie, ale aj dlhodobú ochranu a zvýšenie estetickej hodnoty vášho domova.

Lepiaca malta je srdce systému

Kontaktný zatepľovací systém Mapetherm sa skladá z tepelnej izolácie, materiálu na lepenie tepelnej izolácie, prvkov na jej ukotvenie, materiálu na zhotovovanie výstužnej vrstvy, sklotextilnej mriežky a produktov na konečnú farebnú povrchovú úpravu fasády. Srdcom celého systému je jednozložková cementová malta MAPETHERM AR2, ktorá slúži na lepenie izolantu, ale funguje tiež ako výstužná vrstva.

Lepiaca malta MAPETHERM AR2
Lepiaca malta MAPETHERM AR2 | Zdroj: Mapei

Vybrať si vhodný tepelnoizolačný materiál môže byť náročná úloha. Najbežnejšie sa na zateplenie využíva expandovaný polystyrén alebo minerálna vlna, ktoré sa vyznačujú rôznymi prednosťami. Lepiaca malta MAPETHERM AR2 umožňuje spoľahlivé lepenie a stierkovanie polystyrénových dosiek ako aj panelov z minerálnej vlny, korku a pod.. MAPETHERM AR2 dokonale priľne nielen na všetky druhy tepelnoizolačných panelov, ale aj na všetky podkladové materiály, ktoré sa v stavebníctve bežne používajú.

Vďaka svojim tixotropným vlastnostiam zabezpečuje stálu polohu nalepených izolantov, bez nebezpečenstva sklzu po podklade. Malta navyše predstavuje optimálne riešenie na vyrovnanie stien v interiéri a exteriéri.

Nepodceňujte prípravu podkladu

Návrh a realizáciu zateplenia nechajte na odborníkov. Len s odborným návrhom a kvalitným prevedením dokážete vyťažiť maximum z výhod zateplenia.

Chemická bariéra MAPESTOP CREAM
Chemická bariéra MAPESTOP CREAM | Zdroj: Mapei

Prvým krokom pri zatepľovaní domu je správna príprava podkladu. Podcenenie tohto kroku môže viesť nefunkčnosti celého systému. Podklad musí byť čistý, suchý, bez mastnôt a nečistôt a musí byť nosný – schopný udržať nalepené fasádne dosky pred kotvením. Ak je podklad, na ktorý sa má klásť tepelná izolácia vlhký, je potrebné najskôr odstrániť príčinu vlhkosti.

Vlhkosť je častým problémom starých budov. V prípade vzlínajúcej vlhkosti odporúčajú odborníci Mapei injektáž muriva. Na vytvorenie vodorovnej membrány proti vzlínaniu kapilárnej vlhkosti navrhujú použiť chemickú bariéru MAPESTOP CREAM, ktorá zabráni prestupu vlhkosti do muriva. Spolu s injektážou muriva sa v oblastiach so vzlínajúcou vlhkosť u použijú sanačné (odvlhčovacie) omietky a so zatepľovacím systémom sa pokračuje od úrovne nad týmto riešením.

Chemická bariéra MAPESTOP CREAM
Chemická bariéra MAPESTOP CREAM | Zdroj: Mapei

Fasáda podľa vašich predstáv

Atraktívny vzhľad fasády dosiahnete výberom vhodnej omietky. Špeciálna receptúra silikónovej omietky SILANCOLOR TONACHINO zabezpečuje dobrú priepustnosť vodných pár z podkladu. Naopak vďaka obsahu silikónových živíc neprepúšťa vodu do podkladu, čím sa zaručuje zachovanie stále suchej omietky.

Systém automatizovaného zafarbenia Colormap® zasa dokonale uspokojí vaše požiadavky na vysnívaný odtieň fasády. Základná ponuka 1002 farebných odtieňov zo vzorkovnice Master Collection sa vďaka unikátnemu spektrofotometru rozšírila donekonečna. Dokáže zreprodukovať farbu už aj z malej vzorky akéhokoľvek podkladu a použiť ju vo výrobkoch Mapei.

Pred aplikáciou finálnej omietky a náteru odporúčame použiť príslušný penetračný náter z portfólia Mapei. Ten zjednotí nasiakavosť vyrovnávacej vrstvy a zvyšuje priľnavosť konečnej povrchovej úpravy.

Silikónová omietka SILANCOLOR TONACHINO
Silikónová omietka SILANCOLOR TONACHINO | Zdroj: Mapei

Dokonalá súhra

Zatepľovací systém Mapetherm ponúka dokonalý súlad materiálov zvonku i zvnútra. Jednotlivé výrobky systému sa vzájomne dopĺňajú a vytvárajú funkčný celok, ktorý aplikáciou finálnej povrchovej úpravy získa aj vysokú estetickú hodnotu.

Všestrannosť systému umožňuje aplikovať na povrchovú úpravu aj prírodný kameň a keramické obklady, ako sú veľkoformátové alebo tenké obkladové prvky. Pri výbere tohto typu finálnej úpravy odporúčam konzultáciu s projektantom alebo s pracovníkmi firmy Mapei.

www.mapei.sk

Zdroj: PR článok MAPEI SK, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje