Zdokonaľte pre svoju rodinu váš svet. HYUNDAI vám s tým pomôže

HYUNDAI heating|cooling|ventilation
Zdroj: HYUNDAI

Značka HYUNDAI vstupuje na slovenský a český trh v oblasti HVAC (vykurovanie, vetranie, chladenie) s cieľom zdokonaliť vaše bývanie – tak aby váš svet bol menej nákladný a navyše viac odolný voči vonkajším nečistotám. To dosiahne vďaka ponuke vysokoúčinných tepelných čerpadiel a rekuperačných jednotiek.

Tepelné čerpadlá HYUNDAI

Aktuálne ekonomicky aj ekologicky najvýhodnejším riešením vykurovania domácností aj komerčných priestorov sú tepelné čerpadlá.

HYUNDAI heating|cooling|ventilation na zaistenie spomínaných výhod ponúka 3 základné prevedenia tepelných čerpadiel – split, split all-in-one, monoblok.

  • SPLIT – Hlavnou výhodou splitových tepelných čerpadiel (skladajúcich sa z vonkajšej a vnútornej jednotky) voči monoblokom je, že nevyžadujú riešenie ochrany proti zamrznutiu vody vo vonkajšej jednotke.
  • SPLIT ALL-IN-ONE – Nespornou výhodou týchto tepelných čerpadiel je, že vnútorná jednotka a nádrž na TÚV s príslušenstvom sú umiestnené v jednej skrini, čím sa šetrí miesto a jednotka pôsobí vizuálne príťažlivejšie.
  • MONOBLOK – Najväčšou výhodou monoblokov (skladajúcich sa iba z vonkajšej jednotky) je jednoduchšia a lacnejšia inštalácia, a to aj vďaka nevyžadovaniu asistencie chladiara pre prepojenie potrubia chladiva.
Vonkajšia jednotka typu split
Vonkajšia jednotka typu split (HPSO) | Zdroj: HYUNDAI
Vnútorná jednotka typu split
Vnútorná jednotka typu split (HPSI) | Zdroj: HYUNDAI

Tepelné čerpadlá HYUNDAI fungujú na princípe vzduch-voda a sú vhodné na rezidenčné (novostavby aj rekonštrukcie) aj komerčné aplikácie. Tieto čerpadlá dokážu ekologicky a s vysokou účinnosťou transformovať energiu z okolitého vonkajšieho vzduchu na tepelnú energiu v podobe ohrevu teplej úžitkovej vody a vody pre ústredné vykurovanie s možnosťou výstupnej teploty vody až 65 °C. To všetko prispieva k bezproblémovému vykurovaniu vášho obydlia pri znížených nákladoch na vykurovanie a zaručení komfortu pre celú rodinu.

HYUNDAI ponúka tepelné čerpadlá v rôznych výkonových variantoch (splitové modely vo výkonoch
4 – 16 kW a monobloky vo výkonoch 4 – 30 kW). Ďalšou dôležitou výhodou je, že tieto tepelné čerpadlá sú pre štandardné rezidenčné aplikácie dostupné v dostatočnom množstve skladom.

Vnútorná jednotka typu split all-in-one
Vnútorná jednotka typu split all-in-one (HPSA) | Zdroj: HYUNDAI
Jednotka (vonkajšia) typu monoblok
Jednotka (vonkajšia) typu monoblok (HPMO) | Zdroj: HYUNDAI

Bližšie informácie o tepelných čerpadlách a ich výhodách nájdete TU.

Rekuperačné jednotky HYUNDAI

Úsporu nákladov na vykurovanie domácnosti však možno okrem tepelného čerpadla znateľne podporiť
aj pomocou rekuperačnej jednotky, ktorá zaisťuje tiché a kontinuálne vetranie domácnosti pri súčasnej minimalizácii tepelných strát. Nielenže privádza čerstvý filtrovaný vzduch, ale tiež odvádza von znehodnotený vzduch a nežiaducu vlhkosť vytvorenú pri bežných domácich činnostiach. Tepelná energia z odpadového vzduchu je pomocou rekuperácie odovzdávaná prívodnému čerstvému vzduchu.

HYUNDAI vo svojom sortimente rekuperačných jednotiek v súčasnosti ponúka decentrálne nástenné jednotky. Hlavnou výhodou tohto typu rekuperačných jednotiek je to, že sú priestorovo nenáročné, vizuálne príťažlivé a ich inštalácia je jednoduchá.

Decentrálne nástenné rekuperačné jednotky HRS-WM 150 ponúkajú vysokú účinnosť rekuperácie tepla, sú vhodné pre miestnosti s plochou 20 – 45 m² a vzhľadom na zabudovanú 4-stupňovú filtráciu sú skvelým riešením pre alergikov, ktorí sú tak chránení pred peľmi, alergénmi a inými škodlivými látkami.

Decentrálna nástenná rekuperačná jednotka
Decentrálna nástenná rekuperačná jednotka (HRS-WM 150) | Zdroj: HYUNDAI

Bližšie informácie o rekuperačných jednotkách a ich výhodách nájdete TU.

Nové informácie o sortimente priebežne sledujte na www.hyundai.eu.com.

 Logo HYUNDAI HCV

Nechajte HYUNDAI zdokonaliť Váš svet!

Zdroj: PR článok spoločnosti KLIMAVEX a.s.