HYUNDAI heating|cooling|ventilation
Galéria (8) Zdroj: HYUNDAI

Zdokonaľte pre svoju rodinu váš svet. HYUNDAI vám s tým pomôže

Značka HYUNDAI vstupuje na slovenský a český trh v oblasti HVAC (vykurovanie, vetranie, chladenie) s cieľom zdokonaliť vaše bývanie – tak aby váš svet bol menej nákladný a navyše viac odolný voči vonkajším nečistotám. To dosiahne vďaka ponuke vysokoúčinných tepelných čerpadiel a rekuperačných jednotiek.

Galéria

HYUNDAI heating|cooling|ventilation
Vnútorná jednotka typu split
Vonkajšia jednotka typu split
Vnútorná jednotka typu split all-in-one
Jednotka (vonkajšia) typu monoblok
Decentrálna nástenná rekuperačná jednotka
Logo HYUNDAI HCV

Tepelné čerpadlá HYUNDAI

Aktuálne ekonomicky aj ekologicky najvýhodnejším riešením vykurovania domácností aj komerčných priestorov sú tepelné čerpadlá.

HYUNDAI heating|cooling|ventilation na zaistenie spomínaných výhod ponúka 3 základné prevedenia tepelných čerpadiel – split, split all-in-one, monoblok.

  • SPLIT – Hlavnou výhodou splitových tepelných čerpadiel (skladajúcich sa z vonkajšej a vnútornej jednotky) voči monoblokom je, že nevyžadujú riešenie ochrany proti zamrznutiu vody vo vonkajšej jednotke.
  • SPLIT ALL-IN-ONE – Nespornou výhodou týchto tepelných čerpadiel je, že vnútorná jednotka a nádrž na TÚV s príslušenstvom sú umiestnené v jednej skrini, čím sa šetrí miesto a jednotka pôsobí vizuálne príťažlivejšie.
  • MONOBLOK – Najväčšou výhodou monoblokov (skladajúcich sa iba z vonkajšej jednotky) je jednoduchšia a lacnejšia inštalácia, a to aj vďaka nevyžadovaniu asistencie chladiara pre prepojenie potrubia chladiva.
Vonkajšia jednotka typu split
Vonkajšia jednotka typu split (HPSO) | Zdroj: HYUNDAI
Vnútorná jednotka typu split
Vnútorná jednotka typu split (HPSI) | Zdroj: HYUNDAI

Tepelné čerpadlá HYUNDAI fungujú na princípe vzduch-voda a sú vhodné na rezidenčné (novostavby aj rekonštrukcie) aj komerčné aplikácie. Tieto čerpadlá dokážu ekologicky a s vysokou účinnosťou transformovať energiu z okolitého vonkajšieho vzduchu na tepelnú energiu v podobe ohrevu teplej úžitkovej vody a vody pre ústredné vykurovanie s možnosťou výstupnej teploty vody až 65 °C. To všetko prispieva k bezproblémovému vykurovaniu vášho obydlia pri znížených nákladoch na vykurovanie a zaručení komfortu pre celú rodinu.

HYUNDAI ponúka tepelné čerpadlá v rôznych výkonových variantoch (splitové modely vo výkonoch
4 – 16 kW a monobloky vo výkonoch 4 – 30 kW). Ďalšou dôležitou výhodou je, že tieto tepelné čerpadlá sú pre štandardné rezidenčné aplikácie dostupné v dostatočnom množstve skladom.

Vnútorná jednotka typu split all-in-one
Vnútorná jednotka typu split all-in-one (HPSA) | Zdroj: HYUNDAI
Jednotka (vonkajšia) typu monoblok
Jednotka (vonkajšia) typu monoblok (HPMO) | Zdroj: HYUNDAI

Bližšie informácie o tepelných čerpadlách a ich výhodách nájdete TU.

Rekuperačné jednotky HYUNDAI

Úsporu nákladov na vykurovanie domácnosti však možno okrem tepelného čerpadla znateľne podporiť
aj pomocou rekuperačnej jednotky, ktorá zaisťuje tiché a kontinuálne vetranie domácnosti pri súčasnej minimalizácii tepelných strát. Nielenže privádza čerstvý filtrovaný vzduch, ale tiež odvádza von znehodnotený vzduch a nežiaducu vlhkosť vytvorenú pri bežných domácich činnostiach. Tepelná energia z odpadového vzduchu je pomocou rekuperácie odovzdávaná prívodnému čerstvému vzduchu.

HYUNDAI vo svojom sortimente rekuperačných jednotiek v súčasnosti ponúka decentrálne nástenné jednotky. Hlavnou výhodou tohto typu rekuperačných jednotiek je to, že sú priestorovo nenáročné, vizuálne príťažlivé a ich inštalácia je jednoduchá.

Decentrálne nástenné rekuperačné jednotky HRS-WM 150 ponúkajú vysokú účinnosť rekuperácie tepla, sú vhodné pre miestnosti s plochou 20 – 45 m² a vzhľadom na zabudovanú 4-stupňovú filtráciu sú skvelým riešením pre alergikov, ktorí sú tak chránení pred peľmi, alergénmi a inými škodlivými látkami.

Decentrálna nástenná rekuperačná jednotka
Decentrálna nástenná rekuperačná jednotka (HRS-WM 150) | Zdroj: HYUNDAI

Bližšie informácie o rekuperačných jednotkách a ich výhodách nájdete TU.

Nové informácie o sortimente priebežne sledujte na www.hyundai.eu.com.

 Logo HYUNDAI HCV

Nechajte HYUNDAI zdokonaliť Váš svet!

Zdroj: PR článok spoločnosti KLIMAVEX a.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje