Najmodernejšie vykurovanie: Uvažujete o tepelnom čerpadle?

Zdroj: Vaillant

Čo domácnosti v 21. storočí skutočne potrebujú? Pokiaľ ide o vykurovanie, dôležité je určite pohodlie, čo najmenej starostí s jeho inštaláciou a fungovaním. V hre je tiež šetrenie či flexibilné ovládanie na diaľku cez smartfón. Ide totiž o komfort všetkých členov rodiny.

Medzi najmodernejšie možnosti pre teplo doma patria nové tepelné čerpadlá. Aké riešenia vás môžu prekvapiť?

1. Pohodlie pri plánovaní

Tepelné čerpadlá sú už záležitosťou novostavieb aj rekonštrukcií. Ak uvažujete o nejakom pre svoj dom, značka Vaillant ponúka hneď niekoľko praktických rád. Nezáväzne a zadarmo vám pomôže vypracovať odborný návrh na inštaláciu tepelného čerpadla, ak z pohodlia domova vyplníte jednoduchý formulár na webovej stránke www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk. Ušetríte čas a na základe informácií od odborníka sa rozhodnete (alebo aspoň prezistíte vaše možnosti).

2. Rýchla a ľahká montáž

Ak je jednou z vašich podmienok jednoduchá a rýchla inštalácia, najlepším riešením je tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch/voda (s energ. triedou vykurovania A++). Zabezpečí kúrenie, chladenie aj teplú vodu. K tomu o 75 % nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Ide o jedno z najtichších tepelných čerpadiel typu vzduch/voda na trhu, osvedčilo sa aj v susedstvách s hustejšou zástavbou. Skladá sa z vonkajšej jednotky (pri vonkajšej stene domu či v záhrade) a interiérového modulu uniTOWER (vo veľkosti bežnej chladničky). Modul vo svojom vnútri ukrýva 190 l zásobník a dokáže pokryť bežné požiadavky štvorčlennej rodiny na teplú vodu.

Zariadenie Vaillant flexoTHERM exclusive. | Zdroj: Vaillant

3. Maximálne šetrné

Ak hľadáte výnimočne šetrné tepelné čerpadlo, takým je Vaillant Green iQ flexoTHERM exclusive (A++). Je v maximálnej miere ekologické, inteligentné a univerzálne, dokáže totiž využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Je iba na vás, pre ktorý zdroj sa napokon rozhodnete. Môže sa pochváliť nízkymi prevádzkovými nákladmi a okrem vykurovania je samozrejmosťou aj chladenie. Osvedčilo sa u novostavieb i rekonštrukcií. Pokiaľ ide o jednoduchú inštaláciu, vhodným riešením je jeho verzia typu vzduch/voda. Vonkajšia jednotka aroCOLLECT sa nainštaluje v exteriéri, najčastejšie vedľa domu.

Tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive. | Zdroj: Vaillant

4. Viaceré funkcie

Ak rozmýšľate nad vykurovaním spojeným s prípravou teplej vody aj chladením, to všetko zvládne aj tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ (energ. trieda A++). Má zabudovaný 185 l zásobník teplej vody a vhodné je do klasických i nízkoenergetických domov. Má nízke prevádzkové náklady a dosahuje výstupnú teplotu až 65 °C. V zime spoľahlivo vykuruje, v lete sa môže využiť na aktívne chladenie. Dokáže využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Záleží na vás, pre aký zdroj sa rozhodnete.

Vykurovanie môžete ovládať aj cez smartfón. | Zdroj: Vaillant

5. Ovládanie cez smartfón

Všetky spomínané zariadenia sa môžu flexibilne ovládať aj na diaľku, cez smartfón či tablet – prostredníctvom internetu a aplikácie multiMATIC. K zariadeniu aroTHERM Split stačí pridať internetový komunikačný modul VRC 920. Tepelné čerpadlá s označením Green iQ majú internetový modul už zabudovaný. Nastavovať teplotu vykurovania a teplej vody si tak budete môcť oveľa pohodlnejšie.

www.vaillant.sk, www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.