Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono
Zdroj: Protherm

Spoznajte nové technológie: Tepelné čerpadlá sú tu pre všetkých

O tepelných čerpadlách sa dá trochu zveličene povedať, že sú to len také „biele krabice“. Zabezpečujú však pohodlie v domácnosti počas celého roka. Šetria prevádzkové náklady a znižujú uhlíkovú stopu.

Ide o technológie, ktoré sú tu pre všetkých, nielen pre ekologických nadšencov, pretože myslia na budúcnosť a udržateľnosť. Také sú aj monoblokové tepelné čerpadlá GeniaAir Mono (3 – 12 kW, A+++) vzduch/voda. Dokážu využívať až 75 % energie z obnoviteľných zdrojov, teda z energie zo vzduchu.

Monoblokové tepelné čerpadlo GeniaAir Mono

Ich výhodou je rýchla inštalácia. Spoľahlivo zabezpečia vykurovanie, chladenie i prípravu teplej vody – v novostavbách v energetickej triede A0 aj v starších domoch. Na svoju prevádzku využívajú prírodné ekologické chladivo R290, ktoré je maximálne ohľaduplné k životnému prostrediu.

Systém pozostáva z tepelného čerpadla a interiérovej jednotky so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody, ktorý vystačí pre päťčlennú rodinu.

Viac na www.protherm.sk.

Zdroj: Protherm

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje