Vyregulované kúrenie zníži vaše účty za energie

Vyregulované kúrenie zníži vaše účty za energie

Vlastníci bytov dostávajú do konca mája ročné vyúčtovanie nákladov na energie a väčšina z nich neverí vlastným očiam. Aj vy sa nestačíte čudovať, aké sumy platíte za vykurovanie? Vaše účty okamžite klesnú, ak si dáte vyregulovať vykurovaciu sústavu v paneláku prostredníctvom vyvažovacie ventily od spoločnosti Danfoss.

Čo urobíte dnes, sa vám v budúcnosti vyplatí
Investíciou do vyregulovania vykurovania sa zároveň pripravíte na legislatívne zmeny platné od januára 2014. Všetky veľké budovy s ústredným teplovodným vykurovaním, teda aj klasické paneláky, musia mať od roku 2014 vyregulovanú vykurovaciu sústavu. Podľa zákona o energetickej efektívnosti za nesplnenie tejto povinnosti môže správca alebo vlastník budovy dostať pokutu od 200 do 8 000 eur.

Vyregulovaná vykurovacia sústava ušetrí 15 % energie
Väčšina obyvateľov panelákov dôverne pozná problémy s nedokurovanými alebo prekurovanými miestnosťami v byte. Niektorí dokonca majú nepríjemný zážitok, keď ich v noci zobudil hluk z radiátorov pri napúšťaní vody. Príčinou týchto problémov je nevyvážená vykurovacia sústava. Efektívnym riešením sú vyvažovacie ventily  od firmy Danfoss. „Vyregulovaná vykurovacia sústava vďaka nainštalovaným vyvažovacím ventilom ušetrí približne 15 % spotrebovanej energie na vykurovanie. Celkové náklady na zakúpenie a inštaláciu vyvažovacích ventilov sa pritom investorovi vrátia do jedného až štyroch rokov v závislosti od typu budovy,“ hovorí Miroslav Hartiník zo spoločnosti Danfoss.

 

Spoločnosť Danfoss ponúka vyvažovacie ventily s  ručným ovládaním LENO™  alebo automatické vyvažovacie ventily ASV . „Automatické vyvažovacie ventily sú však úspornejšie z dôvodu minimálnych nákladov na uvedenie do prevádzky a oveľa väčšej schopnosti redukcie spotreby energie,“ vysvetľuje Miroslav Hartiník zo spoločnosti Danfoss.

Viac informácií na www.sk.danfoss.com  –>

 1. Jozef Krizan says:

  Úspora 15 % je to nezmysel !!! Pán Hartiník, predložte relevantné namerané údaje v konkrétnych bytových domoch o úspore 15 % tepla, ak sa vyreguluje tepelná sústava. Tieto informácie informácie sú len nekalou praktikou v oblasti marketingu vašej firmy.

  1. majka123 says:

   Tak isto môžete ušetriť zateplením domu , no iba dovtedy pokiaľ cena plynu každé 3 roky nestúpne o 100 %. Po 10 rokoch si skúste spočítať kto ušetril – alebo zarobil ?

   1. miko says:

    Presne tak, na vyregulovani ÚK ako aj TUV alebo aj tateplení budov, zarobí iba dodávateľ. Je to iba spôsob ako dostať peniaze od ľudí. Nehovorím o pákových bateriách alebo laminátových parketách.

 2. Xdnhbxn says:

  uplna hlupost ale niekto na to urcite skoci

 3. Ľubomír says:

  Po konzultácii s riaditeľom energetickej inšpekcie v Banskej Bystrici sme spoločne dopeli k záveru – finančné prostriedky sa nikdy nevrátia. Prezradťe verejnosti , že Vám ide iba o svoj zisk. Dehonestujete prácu tých ktorý robili projekt budov, tepelné sústavy v domoch sú vyregulované,napíšte čo by ste mali spraviť pred samotnou reguláciou- celý postup.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.