Vyregulované kúrenie zníži vaše účty za energie

Vyregulované kúrenie zníži vaše účty za energie

Vlastníci bytov dostávajú do konca mája ročné vyúčtovanie nákladov na energie a väčšina z nich neverí vlastným očiam. Aj vy sa nestačíte čudovať, aké sumy platíte za vykurovanie? Vaše účty okamžite klesnú, ak si dáte vyregulovať vykurovaciu sústavu v paneláku prostredníctvom vyvažovacie ventily od spoločnosti Danfoss.

Čo urobíte dnes, sa vám v budúcnosti vyplatí
Investíciou do vyregulovania vykurovania sa zároveň pripravíte na legislatívne zmeny platné od januára 2014. Všetky veľké budovy s ústredným teplovodným vykurovaním, teda aj klasické paneláky, musia mať od roku 2014 vyregulovanú vykurovaciu sústavu. Podľa zákona o energetickej efektívnosti za nesplnenie tejto povinnosti môže správca alebo vlastník budovy dostať pokutu od 200 do 8 000 eur.

Vyregulovaná vykurovacia sústava ušetrí 15 % energie
Väčšina obyvateľov panelákov dôverne pozná problémy s nedokurovanými alebo prekurovanými miestnosťami v byte. Niektorí dokonca majú nepríjemný zážitok, keď ich v noci zobudil hluk z radiátorov pri napúšťaní vody. Príčinou týchto problémov je nevyvážená vykurovacia sústava. Efektívnym riešením sú vyvažovacie ventily  od firmy Danfoss. „Vyregulovaná vykurovacia sústava vďaka nainštalovaným vyvažovacím ventilom ušetrí približne 15 % spotrebovanej energie na vykurovanie. Celkové náklady na zakúpenie a inštaláciu vyvažovacích ventilov sa pritom investorovi vrátia do jedného až štyroch rokov v závislosti od typu budovy,“ hovorí Miroslav Hartiník zo spoločnosti Danfoss.

 

Spoločnosť Danfoss ponúka vyvažovacie ventily s  ručným ovládaním LENO™  alebo automatické vyvažovacie ventily ASV . „Automatické vyvažovacie ventily sú však úspornejšie z dôvodu minimálnych nákladov na uvedenie do prevádzky a oveľa väčšej schopnosti redukcie spotreby energie,“ vysvetľuje Miroslav Hartiník zo spoločnosti Danfoss.

Viac informácií na www.sk.danfoss.com  –>

Komentáre

 1. Jozef Krizan says:

  Úspora 15 % je to nezmysel !!! Pán Hartiník, predložte relevantné namerané údaje v konkrétnych bytových domoch o úspore 15 % tepla, ak sa vyreguluje tepelná sústava. Tieto informácie informácie sú len nekalou praktikou v oblasti marketingu vašej firmy.

  1. majka123 says:

   Tak isto môžete ušetriť zateplením domu , no iba dovtedy pokiaľ cena plynu každé 3 roky nestúpne o 100 %. Po 10 rokoch si skúste spočítať kto ušetril – alebo zarobil ?

   1. Presne tak, na vyregulovani ÚK ako aj TUV alebo aj tateplení budov, zarobí iba dodávateľ. Je to iba spôsob ako dostať peniaze od ľudí. Nehovorím o pákových bateriách alebo laminátových parketách.

 2. uplna hlupost ale niekto na to urcite skoci

 3. Ľubomír says:

  Po konzultácii s riaditeľom energetickej inšpekcie v Banskej Bystrici sme spoločne dopeli k záveru – finančné prostriedky sa nikdy nevrátia. Prezradťe verejnosti , že Vám ide iba o svoj zisk. Dehonestujete prácu tých ktorý robili projekt budov, tepelné sústavy v domoch sú vyregulované,napíšte čo by ste mali spraviť pred samotnou reguláciou- celý postup.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.