Muž s dlhými vlasmi sediaci v kresle
Galéria (4) Zdroj: Vaillant

Urobte zmenu tam, kde to má zmysel – teda u seba doma

Marco Buch z Nemecka už desať rokov žije v starom dome pri jazere a dbá na to, aby bol energeticky čo najefektívnejší. Keď sa o to začal hlbšie zaujímať, prekvapilo ho, koľko emisií sa dá ušetriť s novým vykurovaním. Ľudia podľa neho veľakrát vnímajú len vstupnú investíciu, nie však dlhodobú úsporu.

Galéria

Kondenzačný plynový kotol v garáži
muž kráča hore kopcom so psami
Muž s dlhými vlasmi sediaci v kresle

„Nikdy by som nepovedal, koľko CO2 dokážeme ušetriť len jednoduchou výmenou kotla. A navyše peňazí,“ tvrdí Marco. Podľa neho dokážeme všetci prispieť k ochrane klímy. Cieľom je vymeniť staré vykurovanie za nové, šetrnejšie a ohľaduplnejšie k prírode. Napríklad najmodernejšie kondenzačné kotly znižujú emisie uhlíka o viac ako 30 %, tiež spotrebu energie a prevádzkové náklady.

Kondenzačný plynový kotol v garáži
Zdroj: Vaillant

V pivnici Marcovho domu nájdeme závesný kondenzačný kotol ecoTEC exclusive (v ponuke 20 a
25 kW, A). Jeho najmodernejšia kondenzačná technológia sa dokáže automaticky prispôsobiť rôznemu zloženiu plynu. S internetovým modulom a regulátorom sa dá ovládať aj na diaľku, cez aplikáciu v smartfóne alebo tablete.

Viac na www.vaillant.sk

Zdroj: Vaillant

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje