Poradňa s odborníkom (2.)

Poradňa s odborníkom (2.)

S cieľom vyjsť v ústrety našim zákazníkom a pomôcť vyriešiť vám konkrétne problémy týkajúce sa spotreby zemného plynu v domácnostiach sme doplnili webovú stránku www.sppporadimevam.sk  o ďalšiu interaktívnu aplikáciu, ktorou je Poradňa s odborníkom.

Táto on-line Poradňa s odborníkom vám pomôže zodpovedať akýkoľvek problém či otázku týkajúcu sa úspory energie, vykurovania, finančnej podpory EkoFondu alebo využitia zemného plynu v doprave. Stačí jednoducho kliknúť na Poradňu, ktorú nájdete v sekcii Tipy a rady. Vyberte si oblasť, do ktorej by ste zaradili vašu otázku a naformulovanú ju spolu s kontaktnými údajmi zadajte do pripraveného systému. Najneskôr do 48 hodín dostanete do vašej e-mailovej schránky odpoveď.

Na správne a odborné zodpovedanie otázok sú vám k dispozícii traja poradcovia – Juraj Sciranko, technický špecialista SPP, Hana Šipošová, projektová koordinátorka EkoFond, n. f., a Jan Laluch, obchodný manažér predaja CNG.

Mysleli sme aj na tých z vás, ktorí by uprednostnili iný spôsob komunikácie a dozvedeli sa viac formou telefonického rozhovoru. V rámci on-line Poradne preto môžete k svojej otázke zadať telefónne číslo a náš odborník vás osloví.

Nemusíte sa obávať zneužitia vašich údajov, ani toho, že otázka nebude zodpovedaná. Všetci poradcovia pristupujú k žiadostiam zákazníkov veľmi zodpovedne a nijaká z otázok neskončí v elektronickom koši.  Ak súhlasíte s publikovaním vašej otázky na webovej stránke, stane sa spolu s odpoveďou súčasťou archívu otázok. Tak bude k dispozícii všetkým čitateľom stránky a záujemcom o radu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteInteraktívna poradňa je veľmi prehľadná, vybrať si môžete z nasledujúcich oblastí:
•    Vykurovanie a ohrev vody zemným plynom
•    Vykurovacie systémy na zemný plyn
•    Možnosti úspor pri vykurovaní
•    Aktuálne programy EkoFondu
•    Doprava na zemný plyn
•    Ostatné

Príklad
Máme asi 5-ročný rodinný dom. Kúrime plynom. Neviem však, či je naša spotreba plynu v norme, nízka či vysoká. Existuje pre RD nejaký prepočet, čo je vysoká spotreba a čo nízka?
zákazník SPP, Dunajská Lužná

Technický špecialista SPP odpovedá:
Dobrý deň,
na daný účel je na našich stránkach vytvorený výpočtový nástroj, pomocou ktorého si dokážete na modelových príkladoch vypočítať orientačnú spotrebu zemného plynu. Odkaz: www.sppporadimevam.sk/viete-ze/kalkulator-spotreby

Zadávanie údajov do kalkulátora pozostáva z viacerých krokov:
–    výber použitia zemného plynu (kúrenie, varenie, ohrev vody a kombinácie),
–    parametre bytu (plocha, výška miestností, počet osôb),
–    typ domu (použité stavebné materiály, okná, stupeň zateplenia),
–    lokalita (Dunajská Lužná spadá do nízkej nadmorskej výšky),
–    typ súčasne inštalovaného kotla.

Pomocou kalkulačky si dokážete spočítať aj možnú úsporu pri prechode z klasického na kondenzačný kotol. Viac o výhodách kondenzačných kotlov nájdete na našich stránkach.

ZDROJ: Slovenský plynárenský priemysel, a. s.
Foto: Dano Veselský

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.