Ohrejte si vodu vo svojom bazéne zadarmo! Vďaka teplu zo vzduchu

image 23112 25 v1

Leto pomaly končí a nechce sa vám do chladnúcej vody v záhradnom bazéne? Tak prečo si ju jednoducho neprihrejete tepelným čerpadlom?

Mať za každého počasia, a to aj na jar alebo začiatkom jesene, vodu príjemne teplú nie je v dnešnej dobe už žiadny neriešiteľný problém. Je rad možností, ako si vodu v bazéne ohrievať. Ide to napríklad pomocou elektrického prietokového ohrievača alebo tepelných výmenníkov. To v prípade, že už máte v dome inštalovaný zdroj tepla, ako je napríklad plynový kotol. Oba spôsoby sú ale v porovnaní so solárnymi panelmi alebo tepelným čerpadlom, veľmi finančne nákladné.

Aj keď je pod mrakom

Úsporné a zároveň ekologické riešenie ponúkajú tepelné čerpadlá. Tie dokážu získať energiu z okolitého prostredia a to bez ohľadu na slnečný svit. Teplom získaným z okolitého vzduchu zvládajú bazénovú vodu ohrievať aj pri vonkajších teplotách od 15 ° C. Kúpať sa tak dá na jar aj na jeseň.

čerpadlo tepelné

Umiestniť sa dajú pod striešku k domu alebo k záhradnému domčeku.
Zdroj: Mountfield

Ako to všetko funguje

Energiu pre ohrev vody získava tepelné čerpadlo zo vzduchu pomocou cyklu kompresie a expanzie teplonosného plynu, ktorý premení v teplo. To je odovzdávané cez výmenník do vody. Vstupná elektrická energia predstavuje iba 20% z celkovej hodnoty získaného tepla, zvyšných 80% je úplne zadarmo. Tie najkvalitnejšie tepelné čerpadlá dokážu odovzdať aj viac ako 80% tepla zadarmo.

Ako spoznáte, že je výkonné? Ukazovateľom účinnosti tepelných čerpadiel je výkonový koeficient, laicky nazývaný pomer medzi získanou a vloženou energiou. Tento koeficient je u dobrého čerpadla minimálne 5.

graf

Tepelné čerpadlá dokážu získať aj viac ako 80% energie z okolitého prostredia, vďaka čomu ušetria vaše peniaze.
Zdroj: redakcia

Ďalšie výhody tepelných čerpadiel k bazénom

Tepelné čerpadlá majú tú výhodu, že s nimi môžete vybaviť dodatočne už fungujúce bazény. Navyše majú jednoduchú obsluhu aj montáž. Umiestniť ich môžete ako k záhradným domčekom, tak napríklad pod striešku pri dome. Tepelné čerpadlá potešia aj ochrancov prírody, pretože ich prevádzka je veľmi ekologická, založená na sekundárnom využívaní zdrojov energie. Potešia aj ekonomicky. Na 1 vloženú kWh získate viac ako 4 kWh zadarmo z okolitého vzduchu. Takže pri dlhodobom užívaní pri bazénoch šetria peniaze každému majiteľovi.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteteplotný graf

Príjemne teplú vodu napriek meniacemu sa počasiu zaistí tepelné čerpadlo.
Zdroj: redakcia

Bez diery v rozpočte

Obstaranie tepelného čerpadla je predsa len investícia, ale je to investícia, ktorá sa vám rozhodne vráti. A navyše, tepelné čerpadlo sa aj dnes dá zaobstarať lacnejšie. Keď si kupujete nový bazén, myslite aj na ohrev. Rad predajcov predáva oboje vo zvýhodnených sadách. A ten, kto už bazén má a chce si užiť komfortu stále teplej vody nech sleduje zľavové akcie u bazénových špecialistov. Aj takto sa dá zaobstarať tepelné čerpadlo s výraznou zľavou.

tepelné čerpadlo
Tepelné čerpadlo BP-50WS-C je určené pre bazény s objemom vody do 30 – 35m³. Najvyššiu účinnosť dosahuje pri teplotách vzduchu medzi 15 a 25 ° C.

Prečo si zaobstarať tepelné čerpadlo

• Teplá voda za každého počasia
• Viac ako 80% tepla zadarmo
• Predĺži kúpaciu sezónu až na 7 mesiacov
• Jednoduchá obsluha a montáž
• Ekologický a šetrný spôsob vykurovania

Zdroj: PR článok spoločnosti Mountfield SK  

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.