image 23112 25 v1
Galéria (6)

Ohrejte si vodu vo svojom bazéne zadarmo! Vďaka teplu zo vzduchu

Leto pomaly končí a nechce sa vám do chladnúcej vody v záhradnom bazéne? Tak prečo si ju jednoducho neprihrejete tepelným čerpadlom?

Galéria

Ohrev vody
Ohrev vody čerpadlo
Ohrev vody - princip-tepelneho-cerpadla
Ohrev vody - b1c9ac96
Ohrev vody - teplotni-graf-sk

Mať za každého počasia, a to aj na jar alebo začiatkom jesene, vodu príjemne teplú nie je v dnešnej dobe už žiadny neriešiteľný problém. Je rad možností, ako si vodu v bazéne ohrievať. Ide to napríklad pomocou elektrického prietokového ohrievača alebo tepelných výmenníkov. To v prípade, že už máte v dome inštalovaný zdroj tepla, ako je napríklad plynový kotol. Oba spôsoby sú ale v porovnaní so solárnymi panelmi alebo tepelným čerpadlom, veľmi finančne nákladné.

Aj keď je pod mrakom

Úsporné a zároveň ekologické riešenie ponúkajú tepelné čerpadlá. Tie dokážu získať energiu z okolitého prostredia a to bez ohľadu na slnečný svit. Teplom získaným z okolitého vzduchu zvládajú bazénovú vodu ohrievať aj pri vonkajších teplotách od 15 ° C. Kúpať sa tak dá na jar aj na jeseň.

čerpadlo tepelné

Umiestniť sa dajú pod striešku k domu alebo k záhradnému domčeku.
Zdroj: Mountfield

Ako to všetko funguje

Energiu pre ohrev vody získava tepelné čerpadlo zo vzduchu pomocou cyklu kompresie a expanzie teplonosného plynu, ktorý premení v teplo. To je odovzdávané cez výmenník do vody. Vstupná elektrická energia predstavuje iba 20% z celkovej hodnoty získaného tepla, zvyšných 80% je úplne zadarmo. Tie najkvalitnejšie tepelné čerpadlá dokážu odovzdať aj viac ako 80% tepla zadarmo.

Ako spoznáte, že je výkonné? Ukazovateľom účinnosti tepelných čerpadiel je výkonový koeficient, laicky nazývaný pomer medzi získanou a vloženou energiou. Tento koeficient je u dobrého čerpadla minimálne 5.

graf

Tepelné čerpadlá dokážu získať aj viac ako 80% energie z okolitého prostredia, vďaka čomu ušetria vaše peniaze.
Zdroj: redakcia

Ďalšie výhody tepelných čerpadiel k bazénom

Tepelné čerpadlá majú tú výhodu, že s nimi môžete vybaviť dodatočne už fungujúce bazény. Navyše majú jednoduchú obsluhu aj montáž. Umiestniť ich môžete ako k záhradným domčekom, tak napríklad pod striešku pri dome. Tepelné čerpadlá potešia aj ochrancov prírody, pretože ich prevádzka je veľmi ekologická, založená na sekundárnom využívaní zdrojov energie. Potešia aj ekonomicky. Na 1 vloženú kWh získate viac ako 4 kWh zadarmo z okolitého vzduchu. Takže pri dlhodobom užívaní pri bazénoch šetria peniaze každému majiteľovi.

teplotný graf

Príjemne teplú vodu napriek meniacemu sa počasiu zaistí tepelné čerpadlo.
Zdroj: redakcia

Bez diery v rozpočte

Obstaranie tepelného čerpadla je predsa len investícia, ale je to investícia, ktorá sa vám rozhodne vráti. A navyše, tepelné čerpadlo sa aj dnes dá zaobstarať lacnejšie. Keď si kupujete nový bazén, myslite aj na ohrev. Rad predajcov predáva oboje vo zvýhodnených sadách. A ten, kto už bazén má a chce si užiť komfortu stále teplej vody nech sleduje zľavové akcie u bazénových špecialistov. Aj takto sa dá zaobstarať tepelné čerpadlo s výraznou zľavou.

tepelné čerpadlo
Tepelné čerpadlo BP-50WS-C je určené pre bazény s objemom vody do 30 – 35m³. Najvyššiu účinnosť dosahuje pri teplotách vzduchu medzi 15 a 25 ° C.

Prečo si zaobstarať tepelné čerpadlo

• Teplá voda za každého počasia
• Viac ako 80% tepla zadarmo
• Predĺži kúpaciu sezónu až na 7 mesiacov
• Jednoduchá obsluha a montáž
• Ekologický a šetrný spôsob vykurovania

Zdroj: PR článok spoločnosti Mountfield SK  

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje