Rekuperačné jednotky – užite si ruch veľkomesta, len keď skutočne chcete!

Rekuperačné jednotky – užite si ruch veľkomesta, len keď skutočne chcete!

Predstavujeme vám na zástavbu jednoduchý a popritom efektívny spôsob prívodu čerstvého vzduchu aj pri zatvorenom okne. Jednoducho sa rozlúčte s nežiaducim vonkajším hlukom, ale tiež hmyzom, plesňami alebo prachom. KORASMART 1400 otvára dvere do sveta bezpečného, ale zároveň technicky dostupného vetrania pre každý dom a byt.

Čerstvý vzduch do pľúc

Bez vetrania sa nezaobíde žiadny interiér. Výmena vzduchu je potrebná nielen zo zdravotného hľadiska, ale okrem toho pomáha v miestnosti udržovať vhodnú klímu. Teplota aj klíma v objektoch, kde sa jednotky nachádzajú, spĺňajú hodnoty optimálnej vlhkosti, ktorá predchádza poteniu i suchému kašľu. Veľký rozdiel zaznamenajú najmä alergicky, astmatici alebo ľudia s respiračnými chorobami, pretože neprídu do styku s dráždivým prašným okolím, peľmi a baktériami. Preto tradičnú metódu otvorenia okna zanechajte minulosti, s vetracími rekuperačnými jednotkami získate, okrem iného, tiež bezpečný spôsob vetrania, a to najmä vzhľadom na Vaše deti, ale i domácich maznáčikov.

Tajomstvo odhalené

Síce zložito znejúca, avšak bezchybne pracujúca, tzv. „rekuperácia“ vzduchu, odvádza znečistený vzduch z miestnosti vetracou a rekuperačnou jednotkou von. Rekuperačná jednotka popritom zachytí jeho teplo a vo výmenníku ho odovzdáva nasávanému čerstvému vzduchu, ktorý vpúšťa do miestnosti. Interiér sa tak zbytočne neochladzuje a využije sa tak už raz získané teplo. Prívod i odvod vzduchu sa deje súčasne, čím sa maximálne eliminuje „zbytočné“ vetranie, či zvýšená spotreba energie.

Kam s nimi?

Jednotky sú vytvorené k riadenému vetraniu všetkých miestností domu alebo bytu, či už spálne, obývačky alebo kúpeľne. Rekuperačné vetracie jednotky si obľúbia aj architekti, pretože sa im otvára neobmedzená škála možností projektovania.

Majster v odvetví

Jednotka KORASMART 1400 zaujme energeticky úsporným riadeným vetraním umožňujúcim nastaviť maximálnu požadovanú vlhkosť a teplotu. Výkon vetrania je možné zvoliť v desiatich stupňoch , čerstvý vzduch prúdi do miestnosti bočnými otvormi v jednotke, takže nevzniká prievan. Samotná jednotka je vybavená podsvieteným LCD displejom a diaľkovým ovládačom, ktorý uľahčuje ovládanie jednotky. O „čerstvosť“ vzduchu sa postarajú filtre, ktoré zamedzia vpusteniu nežiaducich škodlivých látok a pachov do miestnosti. Nakoľko chod jednotky je veľmi tichý a navyše ešte dokáže výrazne stlmiť hluk prenikajúci zvonku, hodí sa do obývačky i spálne.

Jedna, dva, tri… a hlboký nádych

Rýchla a jednoduchá montáž vetracej rekuperačnej jednotky KORASMART 1400 zabezpečuje nízke investičné náklady, pretože umožňuje inštaláciu či už do existujúcich objektov ako aj novostavieb. Súčasne, vďaka svojim rozmerom a jednoduchému sviežemu dizajnu, zapadne do takmer každého interiéru.

Všetky informácie o lokálnej nástennej vetracej jednotke s rekuperáciou KORASMART 1400, ale tiež o ďalších produktoch, nájdete na www.korado.cz

PR článok spoločnosti KORADO, a.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.