Rekuperačné jednotky – užite si ruch veľkomesta, len keď skutočne chcete!

Rekuperačné jednotky – užite si ruch veľkomesta, len keď skutočne chcete!

Predstavujeme vám na zástavbu jednoduchý a popritom efektívny spôsob prívodu čerstvého vzduchu aj pri zatvorenom okne. Jednoducho sa rozlúčte s nežiaducim vonkajším hlukom, ale tiež hmyzom, plesňami alebo prachom. KORASMART 1400 otvára dvere do sveta bezpečného, ale zároveň technicky dostupného vetrania pre každý dom a byt.

Čerstvý vzduch do pľúc

Bez vetrania sa nezaobíde žiadny interiér. Výmena vzduchu je potrebná nielen zo zdravotného hľadiska, ale okrem toho pomáha v miestnosti udržovať vhodnú klímu. Teplota aj klíma v objektoch, kde sa jednotky nachádzajú, spĺňajú hodnoty optimálnej vlhkosti, ktorá predchádza poteniu i suchému kašľu. Veľký rozdiel zaznamenajú najmä alergicky, astmatici alebo ľudia s respiračnými chorobami, pretože neprídu do styku s dráždivým prašným okolím, peľmi a baktériami. Preto tradičnú metódu otvorenia okna zanechajte minulosti, s vetracími rekuperačnými jednotkami získate, okrem iného, tiež bezpečný spôsob vetrania, a to najmä vzhľadom na Vaše deti, ale i domácich maznáčikov.

Tajomstvo odhalené

Síce zložito znejúca, avšak bezchybne pracujúca, tzv. „rekuperácia“ vzduchu, odvádza znečistený vzduch z miestnosti vetracou a rekuperačnou jednotkou von. Rekuperačná jednotka popritom zachytí jeho teplo a vo výmenníku ho odovzdáva nasávanému čerstvému vzduchu, ktorý vpúšťa do miestnosti. Interiér sa tak zbytočne neochladzuje a využije sa tak už raz získané teplo. Prívod i odvod vzduchu sa deje súčasne, čím sa maximálne eliminuje „zbytočné“ vetranie, či zvýšená spotreba energie.

Kam s nimi?

Jednotky sú vytvorené k riadenému vetraniu všetkých miestností domu alebo bytu, či už spálne, obývačky alebo kúpeľne. Rekuperačné vetracie jednotky si obľúbia aj architekti, pretože sa im otvára neobmedzená škála možností projektovania.

Majster v odvetví

Jednotka KORASMART 1400 zaujme energeticky úsporným riadeným vetraním umožňujúcim nastaviť maximálnu požadovanú vlhkosť a teplotu. Výkon vetrania je možné zvoliť v desiatich stupňoch , čerstvý vzduch prúdi do miestnosti bočnými otvormi v jednotke, takže nevzniká prievan. Samotná jednotka je vybavená podsvieteným LCD displejom a diaľkovým ovládačom, ktorý uľahčuje ovládanie jednotky. O „čerstvosť“ vzduchu sa postarajú filtre, ktoré zamedzia vpusteniu nežiaducich škodlivých látok a pachov do miestnosti. Nakoľko chod jednotky je veľmi tichý a navyše ešte dokáže výrazne stlmiť hluk prenikajúci zvonku, hodí sa do obývačky i spálne.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteJedna, dva, tri… a hlboký nádych

Rýchla a jednoduchá montáž vetracej rekuperačnej jednotky KORASMART 1400 zabezpečuje nízke investičné náklady, pretože umožňuje inštaláciu či už do existujúcich objektov ako aj novostavieb. Súčasne, vďaka svojim rozmerom a jednoduchému sviežemu dizajnu, zapadne do takmer každého interiéru.

Všetky informácie o lokálnej nástennej vetracej jednotke s rekuperáciou KORASMART 1400, ale tiež o ďalších produktoch, nájdete na www.korado.cz

PR článok spoločnosti KORADO, a.s.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.