Jednoduché riešenie pre teplo doma

Jednoduché riešenie pre teplo doma

Teplo doma v chladných mesiacoch roka, príprava teplej vody po celý rok a chladenie v lete patria v súčasnosti medzi požiadavky väčšiny moderných domácností. Výrobcovia sa preto snažia vyvíjať také technológie, ktoré kombinujú všetky tri funkcie v jednom zariadení, sú cenovo dostupné a zároveň šetrné k životnému prostrediu.

Všetky tieto požiadavky spĺňa nové tepelné čerpadlo značky Protherm s názvom GeniaAir Split (s energetickou triedou A++). Efektívne dokáže využívať nevyčerpateľnú energiu zo vzduchu.

Spoľahlivý pomocník

Tepelné čerpadlo GeniaAir Split vzduch/voda sa vyznačuje spoľahlivosťou, bezpečnosťou a dlhou životnosťou. Je určené pre novostavby i rekonštrukcie (vďaka výstupnej teplote vody až 62 °C). Vyhľadávané je kvôli nízkym nákladom na prevádzku, nakoľko systém tepelného čerpadla dokáže spoľahlivo fungovať pri vonkajšej teplote od -20 °C až do 43 °C. Práve pre zabezpečenie spoľahlivej kvality sa GeniaAir Split vyrába v Európe a každé tepelné čerpadlo je starostlivo testované už v procese výroby.

Vonkajšie jednotky tepelného čerpadla GeniaAir Split foto Vaillant Group Slovakia

Bezproblémová inštalácia

To, čo presvedčí mnohých majiteľov domov pre tento druh vykurovania, je najmä rýchla a flexibilná inštalácia. Systém pozostáva z vnútornej jednotky GeniaSet Split a tepelného čerpadla GeniaAir Split. Vonkajšia jednotka sa dá flexibilne umiestniť na podstavci v záhrade, na strechu garáže či zavesiť na stenu domu. Od výroby je predplnená dostatočným množstvom chladiva pre pripojenie vo vzdialenosti od 3 až do 15 m od vnútornej jednotky (prípadne až do 25 m). Svojim dizajnom a malými rozmermi nezaberie veľa miesta a nenaruší ani vzhľad exteriéru.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteTepelné čerpadlo GeniaAir Split a interiérový modul GeniaSet foto Vaillant Group Slovakia

Prekvapivo tiché

Vnútorná jednotka tepelného čerpadla zvykne byť nainštalovaná v interiéri, najčastejšie v pivnici alebo technickej miestnosti. Tvorí ju hydraulický modul GeniaSet, ktorého súčasťou je 190 l zásobník teplej vody. Ten dokáže pokryť bežné nároky štvorčlennej rodiny na teplú vodu. A čo je dôležité, zariadenie GeniaAir Split je nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj prekvapivo tiché. Patrí k najtichším tepelným čerpadlám typu vzduch/voda na trhu. Už vo vzdialenosti pár metrov od zariadenia je jeho zvuk takmer nebadateľný, je preto vhodné aj pre rodinné domy v hustej radovej zástavbe.

www.protherm.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.