image 48613 25 v1
Galéria (5)

Štyri dôvody pre tepelné čerpadlo do rodinného domu

Multifunkčné, priestorovo úsporné, mimoriadne tiché, univerzálne či s jednoduchou montážou... Pokiaľ ide o tepelné čerpadlá, na trhu nájdete rôzne zariadenia. Viete, ktoré z riešení sú najpraktickejšie a aké vychytávky sa oplatí vyskúšať?

Galéria

Tepelné čerpadlo do rodinného domu
Tepelné čerpadlo do rodinného domu
Tepelné čerpadlo do rodinného domu
Tepelné čerpadlo do rodinného domu

1. Návrh inštalácie môžete mať zadarmo

Je váš rodinný dom vo fáze projektovej prípravy a obzeráte sa po vhodnom spôsobe vykurovania? Alebo ste už iba krok od jeho dokončenia a hľadáte šikovné riešenie? Pre tých majiteľov domov, ktorí uvažujú o tepelnom čerpadle, rozbehla značka Vaillant na svojej webovej stránke novú službu. Ide o vypracovanie odborného návrhu na inštaláciu tepelného čerpadla – nezáväzne a zadarmo. V online formulári uvediete, či uvažujete o tepelnom čerpadle typu zem/voda (so zemným kolektorom či geotermálnym vrtom), vzduch/voda (odoberajúce teplo z vonkajšieho vzduchu) alebo voda/voda (čerpá teplo z podzemnej vody). Treba tiež uviesť tepelnú stratu rodinného domu, alebo aspoň vykurovanú plochu domu (v m2). Vďaka návrhu odborníkov získate jasnejšiu predstavu o tom, aké máte možnosti.

Systém s jednoduchou montážou: Tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda a hydraulický modul uniTOWER. zdroj: Vaillant

2. Moderné spôsoby šetrenia a pohodlia

Mnohé rodiny sa pri myšlienke na tepelné čerpadlo zľaknú vyššej vstupnej investície. Tieto zariadenia sú však z roka na rok cenovo dostupnejšie. Zohľadniť by ste mali aj to, že vám znížia prevádzkové náklady (za vykurovanie, ohrev vody a chladenie) na minimum. Počiatočné náklady sú síce vyššie, ale úspory vo vykurovaní sa pri niektorých typoch tepelných čerpadiel pohybujú pri hodnote 70 % a viac. Pokiaľ ide o každodenné fungovanie, veľmi komfortné je ovládanie vykurovania na diaľku prostredníctvom Wi-Fi a aplikácie v smartfóne či tablete. Najmodernejšie tepelné čerpadlá (ako napríklad tie z radu Green iQ: flexoTHERM exclusive alebo flexoCOMPACT exclusive) majú už integrovaný internetový modul a teplotu v interiéri si s nimi pohodlne nastavíte aj na diaľku cez smartfón, napríklad v práci pred odchodom domov.

Ovládanie vykurovania cez smartfón: Tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive s integrovaným internetovým modulom. zdroj: Vaillant

3. Multifunkčný pomocník v domácnosti

Hľadáte čo najpraktickejšie riešenie, aby ste nemuseli kupovať jednotlivo kotol, bojler i klimatizáciu? Vyriešte vykurovanie, prípravu teplej vody a chladenie naraz – výberom jediného zariadenia. Pre novostavby, modernizácie, do klasických i nízkoenergetických rodinných domov sa osvedčili inteligentné tepelné čerpadlá flexoTHERM exclusive a flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ. Sú flexibilné, dokážu totiž využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od vás, pre aký zdroj sa rozhodnete. Tieto zariadenia s vysokou účinnosťou (trieda A++/A+++) disponujú najnižšou hlučnosťou spomedzi tepelných čerpadiel dostupných na trhu. Rad čerpadiel flexoCOMPACT exclusive má už integrovaný 185 l zásobník teplej vody. S novovyvinutým vysokoúčinným chladivovým okruhom dosahujú tieto tepelné čerpadlá vysoké COP. Majú nemeckú kvalitu, nízke prevádzkové náklady a umožňujú ovládanie na diaľku prostredníctvom Wi-Fi, aplikácie a smartfónu.

Hydraulický modul uniTOWER a tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda. zdroj: Vaillant

4. Riešenie s jednoduchou montážou

Ak hľadáte zariadenie nenáročné na inštaláciu, takými sú tepelné čerpadlá typu vzduch/voda. Napríklad tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda skombinované s kompaktným hydraulickým modulom uniTOWER (so zásobníkom teplej vody), ktoré slúži na vykurovanie, prípravu teplej vody aj aktívne chladenie. Osvedčilo sa v novostavbách i pri rekonštrukciách, čo umožňuje výstupná teplota 63 °C. Disponuje vysokou energetickou účinnosťou triedy A+/A++. Samotné tepelné čerpadlo stačí vhodne umiestniť do vonkajšieho priestoru, v tesnej blízkosti rodinného domu. Hydraulický modul uniTOWER nezaberie v dome viac miesta ako chladnička či práčka. Modul obsahuje 190-litrový zásobník teplej vody a všetky technologicky potrebné komponenty (ako je napríklad kompletná hydraulika, záložný elektrický zdroj a regulátor). Inštalácia je preto ľahká, rýchla a zároveň ušetrí veľa miesta. Do modulu je možné integrovať aj ďalšie voliteľné príslušenstvo, čo opätovne šetrí čas a miesto. Transport modulu na miesto inštalácie je veľmi ľahký, vďaka koncepcii „Split Mounting Concept“ možno modul rozdeliť na dve časti, ktoré sa tak oveľa ľahšie dopravia do určeného priestoru. Prednosťou zariadenia je tiež jeho pekný dizajn, vysoká kvalita a dokonalý komfort.

www.vaillant.sk

www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

  1. Frantisek says:

    Pred časom som si nechal nezáväzne na tomto formulári vypracovať návrh TČ a za 3 mesiace sa nikto neozval. Majú to pekne premyslené.

    1. Marek1986 says:

      Frantisek a skusali ste ziadat aj o dotaciu? Nemate nejake info ci to ide lahko, alebo aky je proces vybavovania, lebo usetrit skoro polovicu my pride ako super.. teda tak som cital na http://zelenadomacnostiam.sk/sk/domacnosti/, co je asi ten statny projekt ktory dava dotaciu. Skusam to riesit do domu pri BA, kde mame aj pracovnu, skusal som pisat aj na https://www.eco3energy.sk/tepelne-cerpadla/, kde som nasiel tie dotacie na tepelne cerpadla, ale netusim, ci nevadi ze v dome mam aj sidlo podnikania :/

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.