Tepelné čerpadlo
Zdroj: Vaillant

Tipy pre novostavby: Najmodernejšie tepelné čerpadlá

Pre novostavby sa v súčasnosti otvárajú stále nové možnosti, ako vyriešiť vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody.

Ponúkame vám tipy na najmodernejšie zariadenia z portfólia značky Vaillant.

schéma zapojenia
Zapojenie tepelného čerpadla flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda | Zdroj: Vaillant

Ovládanie cez smartfón

Osvedčili sa na vykurovanie, prípravu teplej vody a dokážu aj chladiť. Reč je o tepelných čerpadlách Vaillant flexoCOMPACT exclusive so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody. Využívajú jeden zdroj tepla podľa výberu (zem, vodu alebo vzduch). Dostupné sú vo viacerých výkonových radoch (5, 8, 11, 15, 19 kW) a majú novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým dosahujú vysoké COP. Pochváliť sa môžu nemeckou kvalitou, nízkymi prevádzkovými nákladmi a dajú sa ovládať sa aj na diaľku – pomocou internetu, smartfónu a aplikácie. Majú označenie Green iQ, ktoré je určené len pre trvalo udržateľné, vysokoúčinné technológie. Sú mimoriadne tiché, vhodné pre novostavby aj modernizácie, do klasických i nízkoenergetických rodinných domov či pre menšie bytové domy.

Tepelné čerpadlo
Vnútorné tepelné čerpadlo Vaillant recoCOMPACT exclusive | Zdroj: Vaillant

Riešenie all-inclusive

U novostavieb sa v súčasnosti javí ako najvhodnejšia (pokiaľ ide o spotrebu energie) najmä kombinácia viacerých zariadení. Týmto faktom sa inšpirovali vývojári, ktorí navrhli priestorovo úsporné riešenie s jednoduchou inštaláciou. Ním je Vaillant recoCOMPACT exclusive (3, 5 a 7 kW), vnútorné tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, zásobník teplej vody a centrálna vetracia jednotka s rekuperáciou tepla – v jednom spoločnom opláštení. V chladných mesiacoch roka v domácnosti zabezpečí komfortné vykurovanie, v lete chladenie, po celý rok prípravu teplej vody (225 l) a čerstvý vzduch. Toto zariadenie sa inštaluje výlučne dovnútra rodinného domu (nemá vonkajšiu jednotku), s prieduchmi cez obvodovú stenu. Jeho veľkosť je porovnateľná s veľkosťou šatníkovej skrine. Zvykne sa umiestniť do pivnice či do práčovne domu, uprostred steny alebo v rohu (stačí iba 10 cm vzdialenosť od steny). V mieste inštalácie pritom ušetrí až jeden štvorcový meter priestoru (v porovnaní so samostatne inštalovaným tepelným čerpadlom, zásobníkom TV, centrálnou vetracou jednotkou a všetkými potrebnými hydraulickými komponentmi). Taktiež patrí medzi výnimočne šetrné produkty z radu Vaillant Green iQ. Vďaka vysokej účinnosti a hermeticky uzavretému chladivovému okruhu dosahuje nízke prevádzkové náklady. Jeho modulačný kompresor s invertorovou technológiou neustále prispôsobuje výkon aktuálnemu tepelnému zaťaženiu rodinného domu. Centrálna vetracia jednotka disponuje dvojstupňovou rekuperáciou tepla, čím taktiež vznikajú úspory, a zároveň úzko spolupracuje so systémom tepelného čerpadla. Toto zariadenie patrí k jedným z najtichších vnútorných tepelných čerpadiel na trhu (vďaka systému SoundSafe), jeho hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou. Ovládanie umožňuje inteligentný regulátor multiMATIC 700. Tepelné čerpadlo je zároveň pripravené na spoluprácu s fotovoltickými systémami a inteligentnými elektrickými sieťami.

Tepelné čerpadlo
Zariadenie recoCOMPACT exclusive s prieduchmi cez obvodovú stenu domu | Zdroj: Vaillant

www.vaillant.sk

www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.