Ako najlepšie ochladiť a vykúriť domácnosť

Zdroj: Daikin

Pre každého, kto si stavia svoj vytúžený domov, je jednou z najväčších výziev efektívne vyriešiť vykurovanie a chladenie domu.

Zázrak menom tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo predstavuje malý technologický zázrak. Na rozdiel od bežného kúrenia sa pri tepelnom čerpadle teplo nevytvára, ale prenáša sa z vonkajšieho prostredia, dokonca aj keď je vonku chladno. V konečnom dôsledku tak tepelné čerpadlo kúri veľmi úsporne. Obrovskou výhodou tepelného čerpadla je oveľa vyššia účinnosť. Kým napríklad kúrenie elektrinou dosahuje koeficient výkonu 1:1, tepelné čerpadlo dokáže v závislosti od vonkajších podmienok dosiahnuť účinnosť až 1:5.

Začnite čo najskôr

Aby bolo možné správne nadimenzovať výkon zariadenia a vhodne ho umiestniť, je ideálne s prípravou začať ešte v štádiu hrubej stavby. V tomto bode je kľúčovým krokom spolupráca s projektantom vykurovania a zdravotechniky, ktorý vám s tým na základe výpočtu tepelných strát stavby pomôže. Čerpadlo tak bude pracovať úsporne a investícia doň sa vám rýchlejšie vráti. Samotné vypočítanie tepelnej straty je jednorazový výdavok rádovo v desiatkach eur, ktorý za ušetrené prevádzkové náklady vďaka správne navrhnutému výkonu čerpadla rozhodne stojí.

Daikin – japonská kvalita do poslednej skrutky

Tepelné čerpadlo je dlhodobá investícia, preto je veľmi dôležité vybrať si spoľahlivú značku. Daikin je jedným z popredných výrobcov špičkovej vykurovacej a chladiacej techniky, ktorý už viac než 95 rokov prináša na trh inovácie a určuje smer vývoja v odvetví.

Tepelné čerpadlá od Daikin predstavujú ekonomické a ekologické riešenie, ktoré zabezpečí vykurovanie domácnosti, ohrev teplej vody a dokonca aj chladenie.

Daikin Altherma 3 je novou generáciou obľúbených tepelných čerpadiel, ktoré využívajú značkovú technológiu Bluevolution s ekologickým chladivom R-32, ktoré má až o 2/3 menší vplyv na globálne otepľovanie. Vďaka najnovším technológiám dosahuje v našom klimatickom pásme účinnosť až triedy A+++ a tým aj nižšie prevádzkové náklady. Dlhá životnosť týchto zariadení je podporená profesionálnym servisom a predĺženou, až 5-ročnou zárukou.

Teraz navyše môžete získať tepelné čerpadlo so štátnou dotáciou až do 3 400 eur, prípadne s Daikin zľavou až 20 % pre bratislavský región.

Často počuť, že tepelné čerpadlá sú drahé. Ich vyššia obstarávacia cena je však z dlhodobého hľadiska plne vyvážená oveľa nižšími prevádzkovými nákladmi a veľkým množstvom výhod v porovnaní s konvenčnými vykurovacími riešeniami – či už ide o vyššie pohodlie, zdravotné benefity, jednoduchosť ovládania alebo dlhodobú spoľahlivosť.

Daikin Emura | Zdroj: Daikin

Špičkové klimatizácie Daikin

Keď už budete v kontakte s odborníkmi z Daikin-u, požiadajte ich rovno aj o bezplatnú pomoc pri výbere a dimenzovaní klimatizácie.

Zdroj: Daikin

Tak ako čerpadlá, aj klimatizácie Daikin sú stelesnením najvyššej japonskej kvality, ktorá zaručuje ich dlhú životnosť a úspornú a tichú prevádzku. V dnešnej dobe sú nielen nevyhnutným pomocníkom v horúcom počasí, ale predstavujú aj ďalší zdroj kúrenia, ktorý oceníte najmä v prechodnom období. Určite oceníte aj mnohé funkcionality, ktorými Daikin klimatizácie disponujú, ako napríklad on-line controller, protialergické filtre, či senzor pohybu, ktorý smeruje prúdenie vzduchu mimo osôb nachádzajúcich sa v miestnosti. Dokonalými predstaviteľmi týchto vlastností sú modely Daikin Stylish a Daikin Emura, ktoré poskytujú špičkové funkcie v elegantnom tele, či absolútny technologický líder pre najnáročnejších Ururu Sarara.

ZDROJ PR článok spoločnosti DAIKIN AIRCONDITIONING CENTRAL EUROPE – SLOVAKIA s.r.o.

Komentáre

Pridať komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.