Zdroj: Daikin

Ako najlepšie ochladiť a vykúriť domácnosť

Pre každého, kto si stavia svoj vytúžený domov, je jednou z najväčších výziev efektívne vyriešiť vykurovanie a chladenie domu.

Zázrak menom tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo predstavuje malý technologický zázrak. Na rozdiel od bežného kúrenia sa pri tepelnom čerpadle teplo nevytvára, ale prenáša sa z vonkajšieho prostredia, dokonca aj keď je vonku chladno. V konečnom dôsledku tak tepelné čerpadlo kúri veľmi úsporne. Obrovskou výhodou tepelného čerpadla je oveľa vyššia účinnosť. Kým napríklad kúrenie elektrinou dosahuje koeficient výkonu 1:1, tepelné čerpadlo dokáže v závislosti od vonkajších podmienok dosiahnuť účinnosť až 1:5.

Začnite čo najskôr

Aby bolo možné správne nadimenzovať výkon zariadenia a vhodne ho umiestniť, je ideálne s prípravou začať ešte v štádiu hrubej stavby. V tomto bode je kľúčovým krokom spolupráca s projektantom vykurovania a zdravotechniky, ktorý vám s tým na základe výpočtu tepelných strát stavby pomôže. Čerpadlo tak bude pracovať úsporne a investícia doň sa vám rýchlejšie vráti. Samotné vypočítanie tepelnej straty je jednorazový výdavok rádovo v desiatkach eur, ktorý za ušetrené prevádzkové náklady vďaka správne navrhnutému výkonu čerpadla rozhodne stojí.

Daikin – japonská kvalita do poslednej skrutky

Tepelné čerpadlo je dlhodobá investícia, preto je veľmi dôležité vybrať si spoľahlivú značku. Daikin je jedným z popredných výrobcov špičkovej vykurovacej a chladiacej techniky, ktorý už viac než 95 rokov prináša na trh inovácie a určuje smer vývoja v odvetví.

Tepelné čerpadlá od Daikin predstavujú ekonomické a ekologické riešenie, ktoré zabezpečí vykurovanie domácnosti, ohrev teplej vody a dokonca aj chladenie.

Daikin Altherma 3 je novou generáciou obľúbených tepelných čerpadiel, ktoré využívajú značkovú technológiu Bluevolution s ekologickým chladivom R-32, ktoré má až o 2/3 menší vplyv na globálne otepľovanie. Vďaka najnovším technológiám dosahuje v našom klimatickom pásme účinnosť až triedy A+++ a tým aj nižšie prevádzkové náklady. Dlhá životnosť týchto zariadení je podporená profesionálnym servisom a predĺženou, až 5-ročnou zárukou.

Teraz navyše môžete získať tepelné čerpadlo so štátnou dotáciou až do 3 400 eur, prípadne s Daikin zľavou až 20 % pre bratislavský región.

Často počuť, že tepelné čerpadlá sú drahé. Ich vyššia obstarávacia cena je však z dlhodobého hľadiska plne vyvážená oveľa nižšími prevádzkovými nákladmi a veľkým množstvom výhod v porovnaní s konvenčnými vykurovacími riešeniami – či už ide o vyššie pohodlie, zdravotné benefity, jednoduchosť ovládania alebo dlhodobú spoľahlivosť.

Daikin Emura | Zdroj: Daikin

Špičkové klimatizácie Daikin

Keď už budete v kontakte s odborníkmi z Daikin-u, požiadajte ich rovno aj o bezplatnú pomoc pri výbere a dimenzovaní klimatizácie.

Zdroj: Daikin

Tak ako čerpadlá, aj klimatizácie Daikin sú stelesnením najvyššej japonskej kvality, ktorá zaručuje ich dlhú životnosť a úspornú a tichú prevádzku. V dnešnej dobe sú nielen nevyhnutným pomocníkom v horúcom počasí, ale predstavujú aj ďalší zdroj kúrenia, ktorý oceníte najmä v prechodnom období. Určite oceníte aj mnohé funkcionality, ktorými Daikin klimatizácie disponujú, ako napríklad on-line controller, protialergické filtre, či senzor pohybu, ktorý smeruje prúdenie vzduchu mimo osôb nachádzajúcich sa v miestnosti. Dokonalými predstaviteľmi týchto vlastností sú modely Daikin Stylish a Daikin Emura, ktoré poskytujú špičkové funkcie v elegantnom tele, či absolútny technologický líder pre najnáročnejších Ururu Sarara.

ZDROJ PR článok spoločnosti DAIKIN AIRCONDITIONING CENTRAL EUROPE – SLOVAKIA s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.