Experti si posvietili na tepelné čerpadlá, pozrite si ich odporúčania

Odborníci na tepelné čerpadlá
Zdroj: Protherm

Ako sa postarať o pohodlie v domácnosti na najbližšie desaťročia? Kým si nechať poradiť a ako z nových technológií vyťažiť maximum? Odpovede prinášajú francúzski experti značky Protherm, Florian a Arnaud.

1. Odborníci z regiónu

Nie so susedom, hocikým z internetu, ani švagrinou či kolegami z práce. Pri výbere tepelného čerpadla treba staviť na odborníkov. „Ak sa poradíte so skúsenými montážnikmi z regionálnej siete, predídete mnohým problémom a komplikáciám,“ vysvetľuje Florian. Arnaud dodáva, že na webovej stránke značky Protherm môžete nájsť spoľahlivého odborníka priamo vo vašom okolí. Ide o montážnych partnerov s potrebnou kvalifikáciou i skúsenosťami. Dokonale poznajú technológiu tepelných čerpadiel aj spôsoby ich inštalácie. Po obhliadke vám poradia riešenie šité na mieru.

2. Na maximum

Tepelné čerpadlá typu vzduch/voda sú ekologickou voľbou pre planétu i vašu budúcnosť. Dokážu využívať až 75 % obnoviteľnej energie zo vzduchu – na vykurovanie, prípravu teplej vody i chladenie. Majú nízke prevádzkové náklady a sú osvedčené v novostavbách v energetickej triede A0 aj pri modernizáciách starších domov. Ich inštalácia si totiž nevyžaduje náročné stavebné úpravy. A aby ste z nich vyťažili maximum, potrebujete nielen skúseného inštalatéra, ale aj experta na údržbu. „Prvotriedne služby a kompletná starostlivosť o tepelné čerpadlo pomáhajú predchádzať poruchám. Sú cestou, ako využívať systém čo najefektívnejšie a zároveň ušetriť,“ potvrdzuje Florian. Podľa Arnauda sú na to potrební viacerí technici a nie je ľahké dostať ich k niekomu domov. A práve preto je dôležité vybrať si najlepšie tepelné čerpadlo s najlepšími službami.

Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono
Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono | Zdroj: Protherm

3. Osvedčené riešenia

Florian a Arnaud odporúčajú osvedčené riešenia, ktoré majú za sebou stovky prísnych testov, zvládnu extrémne podmienky a spĺňajú maximálne nároky na efektivitu i ohľaduplnosť k prírode. Ide o tepelné čerpadlá značky Protherm. Tie podliehajú prísnym skúškam prv, než sa dostanú k vám domov. Počas vývojovej fázy absolvujú viac ako 300 testov. V klimatickej komore sú vystavené teplotám -25 až 48 °C a vlhkosti do 100 %. A kým opustia výrobu, ešte raz ich kompletne skontrolujú. Spĺňajú tak najvyššie štandardy, čo zaručujú rozsiahle testy, kvalitné materiály, technológia i služby. Lebo pre značku Protherm je kvalita viac než len slovo. Kvalita je o prístupe a súvisí s neustálym zlepšovaním vývoja, výroby i servisu.

Monoblokové tepelné čerpadlo
Monoblokové tepelné čerpadlo | Zdroj: Protherm

4. Vhodné umiestnenie

Experti vám zároveň poradia vhodné umiestnenie tepelného čerpadla typu vzduch/voda vo vašej záhrade, pri vonkajšej stene domu alebo na streche garáže. Jeho interiérová jednotka sa namontuje do technickej miestnosti v pivnici, prípadne na prízemí domu. Tak je to aj u monoblokového tepelného čerpadla GeniaAir Mono vzduch/voda (3 – 12 kW, A+++), ktoré sa kombinuje s interiérovou jednotkou so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody postačujúcim pre päťčlennú rodinu. Toto tepelné čerpadlo na svoju prevádzku využíva ekologické chladivo R290 s nízkym potenciálom globálneho otepľovania. Vám i vašim susedom zároveň v noci dopraje nerušený spánok. Patrí totiž k najtichším na trhu a je vhodné aj pre domy v radovej zástavbe. Nízke hladiny hluku sa expertom podarilo dosiahnuť vďaka dômyselnému inžinierstvu. To všetko vám dá voľnosť pri umiestňovaní.

Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono
Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono | Zdroj: Protherm

www.protherm.sk

Zdroj: PR článok Protherm