image 35310 25 v1
Galéria (6)

Využite akciu VELUX, máte na to ešte niekoľko dní

Spoločnosť VELUX počas letných prázdnin prináša pre svojich zákazníkov akciu na nákup vnútorných tieniacich doplnkov VELUX. Stačí zodpovedať tri otázky. Správne odpovede získate na stránke spoločnosti, ale aj v tomto článku.

Galéria

Výhodnejší nákup s veluxom
Využite akciu velux
Využite akciu velux
Využite akciu velux
Využite akciu velux

Spoločnosť VELUX je svetovým výrobcom strešných okien, svetlovodov, svetlíkov a strešných výlezov. Na trhu je od roku 1941 vďaka Villum Kann Rasmussenovi – vtedy totiž dánsky inžinier vynašiel prvé strešné okno.

Spoločnosť VELUX, ktorá sídli v dánskom meste Hørsholm, už 75 rokov prostredníctvom strešných okien premieňa neobývané a na prvý pohľad nepotrebné podkrovné priestory, na miesta plné života, denného svetla a čerstvého vzduchu. Aby vyhoveli každému zákazníkovi, k dispozícii sú tri produktové triedy strešných okien: Štandard, Štandard Plus a Premium.

Ako spoločensky zodpovedná firma, dáva vysoký dôraz na životné prostredie, a to aj počas samotnej výroby svojich výrobkov. Recykluje až 98 % vznikajúceho odpadu pri výrobe. Podiel dreva z certifikovaných lesov, z ktorého sa vyrábajú strešné okná, je až 96 %.

Strešné okná VELUX sú k dispozícii v troch produktových radoch: Štandard, Štandard Plus a Premium. 

Kvalita si zaslúži dlhú záruku

Načo sú kvalitné okná bez dobrej montáže. Lákadlom pre zákazníkov môže byť 10-ročná záruka na svetlovod, ktorý namontujú vyškolení montážnici. Záručná lehota až 15 rokov sa vzťahuje na zlomené kovania a na zlomené PVC profily strešných okien a okien plochých striech.

VELUX do každého podkrovia

Široký sortiment výrobkov ponúka riešenie pre každého. Či už ide o novostavby, alebo rekonštrukcie, o podkrovné byty, obytné podkrovia, či presvetlenie jednopodlažných domov. Strešné okno však treba vyberať s ohľadom na niekoľko faktorov – ako je napríklad orientácia na svetové strany. Výber strešného okna predurčuje aj výška nadmurovky – ak je vyššia ako 150 cm, treba zvoliť strešné okná so spodným ovládaním.

Pri vyššej nadmurovke treba zvoliť strešné okná so spodným ovládaním. zdroj: Velux

VELUX na Slovensku – už viac ako 20 rokov

Počas 23-ročného pôsobenia spoločnosti VELUX na Slovensku sa jej výrobky dostali do povedomia architektov, realizačných firiem, aj samotných investorov. Okrem obchodnej zložky sa tu nachádza aj výrobný závod – Partizánske Building Components-SK. Momentálne v ňom pracuje 450 zamestnancov. Závod sa orientuje primárne na výrobu bezúdržbových strešných okien a svetlovodov VELUX.

Aby sa VELUX priblížil aj ku študentom, organizuje pre nich súťaže: pre študentov na stredných odborných školách stavebných je určená súťaž Rodinný dom VELUX, študenti architektúry sa môžu zapojiť do súťaže Active House Award, či International VELUX Award.

Komfort v podstrešných priestoroch

Obyvatelia domu by si mali užívať komfort v jeho interiéri počas každého ročného obdobia. VELUX preto vo svojom sortimente ponúka aj vonkajšie a vnútorné tieniace doplnky. Z vonkajšej strany možno strešné okná tieniť vďaka vonkajšej rolete a markíze. Obidve ochraňujú interiér pred prehrievaním – vonkajšia markíza znižuje vnútornú teplotu o 6°C, vonkajšia roleta až o 7°C. Tieniace doplnky možno ovládať tromi spôsobmi: manuálne, solárne a elektricky.

Vonkajšia markíza je vyrobená z priehľadného materiálu – aj v prípade, že je zatiahnutá, poskytuje obyvateľom podkrovia výhľad. 

Pre ešte väčší komfort ponúka VELUX balíčky tieniacich doplnkov, ktoré ponúkajú kombináciu vnútorných a vonkajších tieniacich doplnkov. V letnom balíčku možno nájsť úplne zatemňujúcu roletu DKL a vonkajšiu markízu. Energetický balíček obsahuje dvojito plisovanú roletu a vonkajšiu markízu.

VELUX je lídrom v oblasti dizajnu tieniacich doplnkov. Spolupracuje so svetovými dizajnérmi – ako sú Karim Rashid, duo Scholten & Baijings, či agentúra Trend Union. Kooperuje aj so štúdiom Disney. Vďaka tejto spolupráci sa súčasťou detských izieb môžu stať napríklad Medvedík Pú alebo Darth Vader.

Praktickým doplnkom je aj sieťka proti hmyzu, ktorú možno inštalovať na ostenie okna. 

Čo vlastne znamená VELUX?

Názov spoločnosti vznikol spojením časti anglického výrazu pre vetranie – ventilation (VE) a latinskej podoby slova svetlo (LUX). Symbolicky tak prepojil dva významné faktory pre pohodlné a zdravé bývanie.

Stačí zodpovedať správne tri otázky a môžete získať akciu na vnútorné tieniace doplnky VELUX. 

Odmena za tri správne odpovede? Lacnejšie vnútorné tienenie VELUX

V období od 1. júla do 31. augusta 2016 na vás čakajú na podstránke spoločnosti VELUX www.velux.sk/leto tri otázky. Pokiaľ ich správne zodpoviete, získate svoju odmenu formou akcie na nákup vnútorných tieniacich doplnkov VELUX. Odpovede na otázky možno nájsť na stránke spoločnosti a tiež v tomto článku. Svoju odmenu môžete uplatniť v e-shope spoločnosti VELUX.

Akciu možno uplatniť do 31. augusta 2016.
Viac informácií získate na www.velux.sk/leto.

www.velux.sk
www.velux.sk/leto

ZDROJ PR článok spoločnosti VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje