/ Dom / Strecha /

Výhodnejší nákup vďaka výročiu VELUX

Výhodnejší nákup vďaka výročiu VELUX

Dánske mesto Hørsholm je sídlom spoločnosti VELUX, ktorá je na svetovom trhu už nejeden rok. Jej história sa začala písať v roku 1941, kedy dánsky inžinier Villum Kann Rasmussen vynašiel prvé strešné okno.

VELUX sa už 75 rokov snaží pomocou strešných okien meniť prázdne podkrovné priestory, slúžiace len na odkladanie nepotrebností, na miesta plné života, denného svetla a čerstvého vzduchu. Strešné okná VELUX sa vyrábajú v troch produktových triedach: Štandard, Štandard Plus a Premium.

Od roku 1941 sa možnosti sortimentu ponúkaných výrobkov posunuli ďalej, preto teraz spoločnosť vyrába aj svetlovody, svetlíky a strešné výlezy. VELUX dlhodobo dbá o životné prostredie, a to aj pri výrobe svojich výrobkov. Spoločnosť recykluje až 98 % vznikajúceho odpadu pri výrobe. Podiel dreva z certifikovaných lesov, z ktorého sa vyrábajú strešné okná, je až 96 %.

VELUX tento rok oslavuje 75. výročie.

VELUX vyhovuje každému riešeniu podkrovia

Strešné okná sa vďaka svojej schopnosti presvetliť interiér udomácnili nielen v obytných podkroviach, ale aj na strechách jednopodlažných domov. Široký sortiment ponúka riešenie pre každého. Počas výberu strešného okna však treba brať ohľad na niekoľko faktorov – treba uvažovať napríklad nad orientáciou na svetové strany. Výber strešného okna predurčuje aj výška nadmurovky – ak je vyššia ako 150 cm, treba zvoliť strešné okná so spodným ovládaním.

Pohoda pod oknami

VELUX myslí na pohodlie obyvateľov domu počas každého ročného obdobia. Preto sú súčasťou sortimentu aj vonkajšie a vnútorné tieniace doplnky. Zo strany exteriéru možno strešné okná tieniť prostredníctvom vonkajšej rolety a markízy. Obidve ochraňujú interiér pred prehrievaním – vonkajšia markíza znižuje vnútornú teplotu až o 6°C. Tieniace doplnky možno ovládať tromi spôsobmi: manuálne, solárne a elektricky.

Pre jednoduchší výber ponúka VELUX praktické balíčky tieniacich doplnkov. V letnom balíčku možno nájsť úplne zatemňujúcu roletu DKL a vonkajšiu markízu. Energetický balíček obsahuje dvojito plisovanú roletu a vonkajšiu markízu.

VELUX je tiež lídrom v oblasti dizajnu tieniacich doplnkov. Spolupracuje s rôznymi dizajnérmi, ako je napríklad Karim Rashid, duo Scholten & Baijings, či agentúra Trend Union. Kooperuje aj so štúdiom Disney. Vďaka tejto spolupráci sa súčasťou detských izieb môžu stať napríklad Medvedík Pú alebo Darth Vader.

Praktickým doplnkom je aj sieťka proti hmyzu, ktorú možno inštalovať na ostenie okna.

Prostredníctvom vnútorných tieniacich doplnkov možno regulovať denné svetlo, aby ho bol v interiéri stále dostatok. 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteVELUX je na Slovensku viac ako dve desiatky rokov

VELUX je pojmom v oblasti slovenského stavebníctva už 23 rokov. Výrobnú zložku na Slovensku zastupuje závod v Partizánskom – Partizánske Building Components-SK. Momentálne v ňom pracuje 450 zamestnancov. Závod sa orientuje primárne na výrobu bezúdržbových strešných okien a svetlovodov VELUX.

V rámci svojich ďalších aktivít organizuje VELUX Slovensko súťaže pre študentov, ktorí sa takto dostávajú bližšie k praxi: pre študentov na stredných odborných školách stavebných je určená súťaž Rodinný dom VELUX, študenti architektúry sa môžu zapojiť do súťaže Active House Award, či International VELUX Award.

Súťaž Rodinný dom VELUX sa každoročne stretáva so záujmom stredoškolákov.

Dlhá záruka na kvalitné výrobky

Kvalita výrobkov by bez kvalitnej montáže nemohla priniesť spokojnosť. Preto sa na svetlovod, ktorý namontujú vyškolení montážnici, vzťahuje záruka až 10 rokov. Na zlomené kovania a na zlomené PVC profily strešných okien a okien plochých striech sa vzťahuje záručná lehota až 15 rokov.

Zaujímavosť na záver

Názov spoločnosti VELUX vznikol spojením časti anglického výrazu pre vetranie – ventilation (VE) a latinskej podoby slova svetlo (LUX). Symbolicky tak prepojil dva významné faktory pre pohodlné a zdravé bývanie.

Od troch otázok k lacnejším tieniacim doplnkom VELUX

V období od 1. júla do 31. augusta 2016 na vás čakajú na podstránke spoločnosti VELUX www.velux.sk/leto tri otázky. Pokiaľ ich správne zodpoviete, získate svoju odmenu formou akcie na nákup vnútorných tieniacich doplnkov VELUX. Odpovede na otázky možno nájsť na stránke spoločnosti a tiež v tomto článku. Svoju odmenu môžete uplatniť v e-shope spoločnosti VELUX, na ktorý vás stránka VELUX automaticky po správnom zodpovedaní otázok a zadaní svojich osobných údajov presmeruje. Akciu možno uplatniť do 31. augusta 2016.

Viac informácií získate na www.velux.sk/leto

Vďaka letnej akcii môžete získať vnútorné tieniace doplnky výhodnejšie. 

www.velux.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.