/ Dom / Strecha /

Strechár radí: Akú krytinu vybrať do oblastí bohatých na sneh?

image 30562 25 v1

Naše územie býva počas zimných mesiacov pravidelne pokryté bohatou snehovou nádielkou. Aby sme sa doma mohli cítiť bezpečne aj počas najtuhšej zimy, je potrebné, aby strechy na domoch boli pripravené na dlhodobú snehovú záťaž.

Radí: Branislav Audy, produktový manažér Bramac 
www.bramac.sk

Aký materiál si zvoliť?

Sneh na streche netreba podceňovať. Na strechu môže pôsobiť zaťažením až 200 kg/m². Pri priemernej ploche strechy je to záťaž až 40 ton (čo je napríklad hmotnosť tanku), ktorá pôsobí na krytinu a krov. Preto musí byť krov aj krytina dostatočne dimenzovaná na dlhodobú záťaž. Najdôležitejším parametrom, ktorý treba sledovať pri strechách v zime, je samotná pevnosť škridly a jej nízka nasiakavosť. Vďaka nízkej nasiakavosti krytina neabsorbuje vlhkosť, ktorá by pri zamrznutí mohla spôsobiť poškodenie škridly. Betónová krytina s nízkou nasiakavosťou je tak najvhodnejším riešením do oblastí s extrémnymi vplyvmi počasia.

Bramac Montero canyon

Krytina do extrémnych podmienok

Výrobca strešných krytín Bramac má vo svojom portfóliu krytinu, ktorá bola špeciálne vytvorená tak, aby znášala dlhodobú záťaž a odolala extrémnym podmienkam. Bramac Montero je najpevnejšia škridla na našom trhu. Tak ako ostatné krytiny Bramac aj Montero je testovaná v skúšobnom stredisku na extrémne poveternostné vplyvy a dodáva sa s 30-ročnou zárukou na mrazuvzdornosť. Jeden kus tejto škridly však znesie zaťaženie až 300 kg, čo je o 50 % viac, ako predpisuje norma. Je určená najmä do vysokohorských oblastí a do oblastí s náročnými poveternostnými podmienkami, ako sú krupobitie, veľké množstvo snehu a silný vietor. Povrchovú úprava tejto krytiny je vytvorená špeciálnym hrubo štruktúrovaným povrchom, ktorý tvorí zapustený granulát spolu s úpravou Protector, na ochranu farebnosti a proti zašpineniu. Tento povrch prináša výhodu zvýšenej pochôdznosti a znižuje riziko nekontrolovaného zosuvu snehu. Krytina Montero sa dodáva v štyroch farebných prevedeniach. Ide o odtiene rubínová červená, dvojfarebný canyon, bordeaux a granitová čierna.

PR článok spoločnosti BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o. 

Komentáre

  1. Že strechár radí, názov mal znieť, obchodný predajca radí.
    A čuduj sa svete, poradí produkt firmy pre ktorú pracuje. Škoda kliknutia a ešte väčšia týchto riadkov.

  2. nieje to nahodou reklama pre znacku bramac??? vyborny clanok najprv napisat ako velmi tazky je sneh a je namahany krov a potom poradit tazku betonovu krytinu a zatazit krov este viac. podla mna je idealna pre sneh plechova krytina. sneh sa po nej sklzne ovela lahsie a hlavne je lahsia. samozrejmostou je dobre navrhnuty sklon strechy a este dolezitesie je poriadne ju upevnit aby ju nestrhol silny vietor.

  3. Odborník radí zaobstarať druh strešnej krytiny od výrobcu, kde sám pracuje. (Skrytá) reklama ako vyšitá. Hanba Vám.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.