image 28962 25 v1

Strechár radí: Ako posilniť izoláciu staršej strechy?

V súčasnosti sú ľudia výrazne naklonení ekologickému správaniu a šetreniu, čo sa odráža vo všetkých sférach našej spoločnosti. Aj naše domy budú musieť od roku 2016 spĺňať prísne tepelnotechnické normy, z ktorých časť platí už dnes.

Vladimír Čáni, produktový manažér Bramac

Radí: Vladimír Čáni, produktový manažér Bramac 

www.bramac.sk

Strecha domu je miestom, cez ktoré počas zimy uniká z domácnosti najviac tepla a v lete, naopak, dochádza k prehrievaniu. V 90. rokoch minulého storočia bežne stačilo na zateplenie strechy 14 cm minerálnej vlny. Od roku 2016 však budú normy vyžadovať tepelnú medzikrokvovú izoláciu z minerálnej vlny v hrúbke 36 až 40 cm, čo je z užívateľského hľadiska pomerne nepraktické riešenie. Dnes však máme k dispozícii oveľa účinnejšie materiály na báze polyizokyanurátu (PIR), ktoré dosahujú hodnoty súčiniteľa tepelnej vodivosti na úrovni λ = 0,022. V praxi to znamená, že 22 cm hrubá vrstva PIR dosky má rovnakú účinnosť ako 40 cm minerálnej vlny.

Bramac Therm

Bramac Therm Kompakt je riešením, ktoré je určené na dodatočné zateplenie už existujúcich striech s pôvodnou medzikrokvovou izoláciou. Výhodou je zateplenie bez zásahu do interiéru, čo určite ocenia všetci s obývateľným podkrovím. Therm sa navyše montuje bez dodatočných vrstiev pod krokvami, takže z podkrovia neubudne žiadny priestor. Zlepšenie izolačných vlastností pocítite počas letných, ale aj zimných mesiacov. V lete bude Therm slúžiť ako zábrana proti prehrievaniu, teplotu v podkroví zníži z neznesiteľných 30 na 26 °C bez použitia klimatizácie. Naopak, v zime zabráni tepelným stratám, čím ušetríte na kúrení. Pridajte sa aj vy k stále rastúcej skupine spokojných zákazníkov, ktorí spoznali výhody tohto riešenia.

Dodatočné zateplenie existujúcej strechy – Bramac Therm Kompakt

Dodatočné zateplenie existujúcej strechy – Bramac Therm Kompakt

Finančná dotácia Bramac

Ak sa rozhodnete pre kúpu systému Bramac Therm zároveň s kúpou novej krytiny Bramac, môžete získať nízkoenergetickú dotáciu vo výške 4 až 5 % z hodnoty celej strechy, maximálne až do výšky 1 800 €. Pri Bramac Therm-e tak ušetríte dvakrát. Prvýkrát pri zvýhodnenej kúpe a druhýkrát pri úspore energie vďaka zlepšeným tepelnoizolačným vlastnostiam.

Viac informácií získate cez individuálne poradenstvo na čísle 0905 718 712 alebo prostredníctvom e-mailu: vladimir.cani@bramac.sk.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.