PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný
Zdroj: Heluz

Vylepšený preklad HELUZ pre vonkajšie tienenie

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s integrovanou, ale vyberateľnou tepelnou izoláciou je určený na jednovrstvové murivo z tepelnoizolačných tehál HELUZ FAMILY s najlepšími parametrami na trhu. Vnútorný priestor s izolantom je variabilný na umiestnenie vonkajších žalúzií, roliet, screenov alebo môže zostať z výroby vyplnený izolantom. Na obvodové murivo domu tak možno použiť jediný typ nosného prekladu bez toho, aby si stavebník vopred musel lámať hlavu, či bude chcieť inštalovať tienenie alebo nie.

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je plne skrytý pod omietkou, je prispôsobený na elektrické ovládanie a je možné ho inštalovať aj pre vyššie okná podľa voľby tieniacej techniky (až do rozmeru 5 m), bežne do rozmeru výšky 2,5 m, teda napríklad aj pre balkónové dvere.

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný
Zdroj: Heluz

Minuloročná novinka bola pre tento rok vylepšená použitím grafitového polystyrénu, ktorý má oproti klasickému EPS výrazne lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Na základe spolupráce s dodávateľmi tieniacej techniky došlo tiež k optimalizácii vyberateľných segmentov polystyrénu pre pohodlnejšie zabudovanie tieniacej techniky. Tieto zmeny vedú k väčšej kvalite diela a úžitkového komfortu pre používateľov domov.

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný
Zdroj: Heluz

„PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný sa dodáva na stavbu plne vybavený izolantom, nikto s ním nemusí nič robiť, je možné ho osadiť, zamurovať a získať nosnosť a tepelnoizolačné vlastnosti, ako keby stavebník použil klasické nosné preklady 23,8. Kedykoľvek sa však môže rozhodnúť namontovať zatienenie a tento preklad mu to umožní vďaka možnosti postupne vyťahovať jednotlivé diely izolantu, čím stavebník postupne získa priestor na žalúziu, malú roletu alebo aj veľkú schránku na roletu. V každej fáze teda v preklade zostáva maximum izolantu pre dané riešenie,“ vysvetľuje benefity novinky Ing. Milan Komáromi, technický poradca spoločnosti HELUZ.

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný
Zdroj: Heluz

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný predstavuje dôležitý prvok pre súčasné nízkoenergetické novostavby či pasívne stavby, pretože umožňuje slobodnú aj dodatočnú voľbu tieniacich systémov od rôznych výrobcov. Zaisťuje tepelný aj akustický komfort, má masívnu betónovú časť a neoslabuje murivo. Je trvanlivý (z betónu, keramiky a tepelnej izolácie) a umožňuje ľahký prístup pre montáž aj údržbu tieniacej techniky.

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný
Zdroj: Heluz
PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný
Zdroj: Heluz
PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný
Zdroj: Heluz

Montáž prekladu do muriva je rýchla a jednoduchá

Montáž samotného prekladu do muriva je rýchla a jednoduchá, PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný sa dodáva na palete, ktorá umožňuje osadenie nad otvormi priamo hydraulickou rukou z dopravného prostriedku (auto s hydraulickou rukou) či pomocou žeriava. Počas pár hodín je možné namontovať preklady na celý dom, pretože odpadáva „skladačka“ klasických nosných a roletových nosných prekladov. Preklad umožňuje jednoduché osadenie tieniacej techniky, a to prakticky kedykoľvek po dokončení vonkajších omietok. Preklad sa vyrába s minimálnou výškovou výrobnou toleranciou, hodí sa teda na murivo z brúsených tehál. Je to systémové riešenie v rámci stavebného systému HELUZ.

Vďaka optimalizovanej geometrii prekladu sa podarilo pri veľmi dobrej únosnosti dosiahnuť nadštandardnú tepelnú izoláciu. Hodnoty súčiniteľa prestupu tepla pre základný variant prekladu sú vyrovnané s vlastnosťami muriva z tepelnoizolačných tehál HELUZ FAMILY. Pre šírku prekladu 50 cm je hodnota U = 0,13 W/m2.K. Preklad je možné použiť tak na murivo z tehál HELUZ FAMILY (U = 0,14 W/m2.K), ako aj HELUZ FAMILY 2in1 (U = 0,11 W/m2.K). Nový preklad je možné použiť tak do nízkoenergetických, ako aj do energeticky pasívnych domov.

Zdroj: PR článok HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje