Austrotherm UNIPLATŇA
Zdroj: Austrotherm

UNIPLATŇA  – multifunkčne využiteľná doska pre uľahčenie a urýchlenie práce v interiéri či exteriéri

Flexibilná UNIPLATŇA z tvrdeného extrudovaného polystyrénu spoľahlivo nahradí sadrokartón i murivo. UNIPLATŇA, od osvedčeného výrobcu polystyrénu Austrotherm, zjednodušuje a urýchľuje stavebné úpravy v interiéri aj v exteriéri. Profesionálnym realizátorom i domácim majstrom poslúži rovnako spoľahlivo, ako priečkové murivo či sadrokartón. Ide o ľahký materiál, s ktorým sa jednoducho manipuluje a na prácu s ním nám postačí bežné náradie. Najdôležitejšie je, že použitím UNIPLATNE […]

Flexibilná UNIPLATŇA z tvrdeného extrudovaného polystyrénu spoľahlivo nahradí sadrokartón i murivo.

UNIPLATŇA, od osvedčeného výrobcu polystyrénu Austrotherm, zjednodušuje a urýchľuje stavebné úpravy v interiéri aj v exteriéri. Profesionálnym realizátorom i domácim majstrom poslúži rovnako spoľahlivo, ako priečkové murivo či sadrokartón. Ide o ľahký materiál, s ktorým sa jednoducho manipuluje a na prácu s ním nám postačí bežné náradie. Najdôležitejšie je, že použitím UNIPLATNE ušetríme čas. Jednak je to dané jej praktickým rozmerom (2600 x 600 mm), jednak tým, že aplikácia oproti sadrokartónu či murovaniu je výrazne jednoduchšia.

UNIPLATŇA je strojovo obojstranne povrchovo upravená doska z tvrdeného polystyrénu, vystužená sklotextilnou mriežkou a pokrytá lepidlom. Z jednej dosky je po prikotvení k podkladu pomocou spojovacích prvkov ihneď hotová stena, ktorú možno okamžite obkladať či omietnuť. Odpadá krok, kedy je potrebné napríklad stenu, prácne vybudovanú z pórobetónových tvárnic a lepiacej malty, po vymurovaní pokryť ešte výstužnou sieťkou a lepidlom. Nie je potrebné riešiť žiadne pomocné vodiace konštrukcie ako pri sadrokartóne, a teda ani kotvenie o špeciálne konštrukcie. Realizátori taktiež oceňujú rovnosť povrchu, ktorý zjednodušuje kladenie obkladov a dlažieb a zároveň znižuje spotrebu lepidla.

Všestranné využitie nielen v kúpeľni

Hlavnou výhodou UNIPLATNE je odolnosť proti vode, ktorá umožňuje jej bezpečné použitie v miestnostiach v priamom styku s vodou a vlhkosťou. Preto sa najčastejšie využíva pri stavebných úpravách kúpeľní. Pomocou UNIPLATNE možno jednoducho a rýchlo zhotoviť priečky i podhľady. Zakryje rozvody, nežiaduce chyby a pomôže vizuálne zjednotiť interiér. Vďaka odolnosti proti vysokému zaťaženiu z nej možno vytvoriť podkladovú vrstvu pre podlahy alebo dokonca schody. Vďaka svojej tvarovateľnosti sa uplatní pri realizácii odkladacích priestorov, plôch na osadenie umývadla, či doplnkových plôch v kuchyniach. Ponúka tiež jednoduchý spôsob, ako vyrovnať podklad pre lepenie obkladu a dlažby. Keďže je mrazuvzdorná, uplatní sa aj ako deliaca priečka na balkóne v bytovom dome. Možno z nej taktiež zhotoviť spoľahlivé podbitie šikmej strechy.

Praktické využitie UNIPLATNE

Austrotherm UNIPLATŇA
Zdroj: Austrotherm

Otvory na osadenie umývadla možno jednoducho narezať pomocou bežného náradia – ručnou, priamočiarou či okružnou pílou.

Austrotherm UNIPLATŇA
Zdroj: Austrotherm

Pre dokonalé zvládnutie detailov prináša Austrotherm aj L- a U- profily. Tvarované profily pomôžu efektívne skryť vertikálne a horizontálne potrubia.

Austrotherm UNIPLATŇA
Zdroj: Austrotherm

Na opláštenie vaňových záhlaví je určený vaňový element, ktorý možno použiť aj na obloženie neštandardných vaní.

Austrotherm UNIPLATŇA
Zdroj: Austrotherm

UNIPLATŇA od Austrotherm je dostupná až v trinástich hrúbkach dosiek pre široké použitie v rôznych aplikáciách.

HrúbkaPoužitie
4 mm, 6 mm, 10 mmAko vyrovnávacia doska, napr. v kúpeľniach čiastočne obložených obkladom. Staré obklady majú často hrúbku 4 – 6 mm. Zhotovenie nového obkladu bez potreby odstránenia starého. V prípade starého hrubého obkladu je na vyrovnanie vhodné použíť dosku hrúky 10 mm.
12,5 mmMôže sa použiť ako zapustená spojovacia doska sadrokartónových dosiek v suchých ako aj vlhkých podmienkach.
20 mm, 30 mm, 40 mm, 50 mmPre rôzne problematické konštrukčné riešenia akými sú obklady, nábytok v kúpeľni (napr. toaletné skrinky, police, vane, predsadené potrubia), podbíjanie šikmých striech.
60 mm, 70 mm, 80 mmPre rôzne problematické konštrukčné riešenia, kde sa vyžaduje vyššia pevnosť a stabilita (napr. nábytok v kúpeľni, schody).
100mm, 120 mmPre rôzne problematické konštrukčné riešenia, kde sa vyžaduje väčšia pevnosť a stabilita (napr. samostatné priečky na balkónoch).

www.austrotherm.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Austrotherm, s. r. o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje