Stavba tehlového domu
Galéria (7) Zdroj: HELUZ

Stavajte zmysluplne! Kvalitná obvodová modulová konštrukcia zaručí vášmu domu dlhý život

Firmu HELUZ nie je potrebné dlho predstavovať. Ide o rodinný podnik, v ktorom sa rozhodli robiť stavbárčinu inak. Vedia totiž, že šiť dom horúcou ihlou sa nevypláca. Pokiaľ sa ale naopak zvolia kvalitné materiály a premyslené stavebné postupy, je možné postaviť dom, ktorého prevádzkové náklady budú minimálne, a zároveň v ňom môžu žiť ešte vaše pravnúčatá. Teraz nám HELUZ predstavuje revolučné modulové obvodové konštrukcie z iniciatívy Zmysluplný celok.

Galéria

Stavba tehlového domu
Modulová obvodová konštrukcia
Stavba tehlových domov
Nízkoenergetické domy
Stavba nosných múrov
Stavebné materiály a pomôcky Heluz

Nízkoenergetické domy sú investíciou, ktorá sa oplatí

Zaobstarať si dom, ktorý bude pre rodinnú kasu čo najmenšou záťažou, je snom snáď každého, kto uvažuje o vlastnom bývaní. Preto sa mnoho ľudí rozhoduje pre stavbu domu s označením PASÍV.

Lenže toto označenie nie je vôbec ľahké dosiahnuť, a tak býva stavba samotná pomerne drahou záležitosťou. Na to, aby bol váš dom nízkoenergetický, však štítok PASIV nepotrebujete. Požadovanými vlastnosťami môže stavba disponovať aj tak. Obzvlášť, ak staviate svojpomocne s materiálom od firmy HELUZ. Tá totiž ponúka tehly, ktoré úplne spĺňajú požiadavky na nízkoenergetickú stavbu.

Modulová obvodová konštrukcia
Zdroj: HELUZ

V širokej ponuke tak nájdete napríklad tehly HELUZ FAMILY pre obvodové murivo bez dodatočného zatepľovania alebo tehly radu HELUZ AKU, ktoré pri minimálnych rozmeroch spĺňajú zvýšené požiadavky na zvukovú izoláciu stavebného materiálu.

Okrem toho ale firma ponúka aj profesionálny poradenský servis. Pokiaľ si tak v priebehu stavby nízkoenergetického domu niekedy nebudete vedieť rady, alebo sa len budete chcieť nechať inšpirovať, neváhajte sa na HELUZ obrátiť.

Stavba tehlových domov
Zdroj: HELUZ

Modulová obvodová konštrukcia

Rozmýšľate sa nad tým, ako pojať stavbu domu tak, aby vo všetkých ohľadoch spĺňal očakávania vašej rodiny, a zároveň bol kvalitný a neprišiel vás na nehoráznu sumu? Potom vás určite poteší moderné a premyslené riešenie. Obvodové steny tu totiž môžete zaobstarať v modulovom prevedení od profesionálneho projektanta.

Celá konštrukcia má vlastnosti pripomínajúce stavebnicu. Pri stavbe nosných múrov sa preto vďaka modulovej konštrukcii vyhnete rezaniu a ďalším dodatočným úpravám materiálov.

Nízkoenergetické domy
Zdroj: HELUZ

Jednotlivé tehly navyše spojíte hotovou murovacou maltou SIDI, ktorú netreba miešať ani zložito nanášať. Nepotrebujete tak na stavbe prívod elektriny. A pri nanášaní malty si vystačíte s valčekom, ako pri maľovaní.

Všetko do seba jednoducho a krásne zapadá, a tak má stavba obvodových múrov vášho domčeka hladší priebeh. Menej stresu, minimálne plytvanie stavebným materiálom a teda aj nižšie náklady ocenia všetci, ktorí sa rozhodli dom svojich snov postaviť svojpomocne.

Stavba nosných múrov
Zdroj: HELUZ

Murivo od firmy HELUZ dokáže nahradiť tepelnú izoláciu

Na kvalite materiálov, ktoré sa používajú na obvodové steny domov, nie je dobré šetriť. Predsa len sa jedná o murivo, ktoré má nosné vlastnosti, a tak na ňom stojí nielen pevnosť, ale aj životnosť celého domu.

Pevné a kvalitné obvodové múry sú nevyhnutnosťou aj v prípade, že sa v budúcnosti rozhodnete pre pristavenie časti domu alebo pre iné stavebné úpravy. Nemusíte ale ani zbytočne preplácať za najdrahší murovací materiál, ktorý na trhu nájdete. Vďaka širokému sortimentu vám v HELUZe, po zohľadnení všetkých možných vplyvov, dobre poradia, ktoré tehly sú optimálne práve pre vašu stavbu, aby nebola stavba zbytočne predimenzovaná, alebo naopak poddimenzovaná.

Stavebné materiály a pomôcky Heluz
Zdroj: HELUZ

Skvelý tepelný komfort a zotrvačnosť vám totiž zaistia tehly zo série HELUZ FAMILY. Medzi najobľúbenejšie patrí šírka 44 cm, a to práve z dôvodu optimálneho pomeru cena/výkon. Rad HELUZ Family 2in1 je potom vyplnený izolantom, ktorý ešte viac vylepšuje už aj tak skvelé tepelno-technické vlastnosti. Tie sú už určené pre budovy tej najvyššej kategórie – napríklad pre domy ašpirujúce na pasívny štandard.

Okrem nízkej energetickej náročnosti tehly tiež efektívne oddeľujú vnútorný priestor od vonkajšieho hluku – čiže majú skvelý akustický útlm. Paropriepustnosť, vďaka ktorej sa nemusíte báť, že by sa v dome držala nezdravá vlhkosť, je tiež vítanou vlastnosťou. V HELUZ systéme jednoducho nájdete kvalitného spojenca na ceste za zdravým, útulným a pokojným miestom k životu.

Zdroj: PR článok HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje