Asistencia pri stavbe rodinného domu svojpomocne
Galéria (6) Zdroj: Wienerberger

Pri výstavbe rodinného domu využite asistenčnú službu

K svojpomocnej výstavbe rodinného domu sa aktuálne prikláňa čoraz viac ľudí. Každý totiž hľadá spôsoby, ako ušetriť, ale zároveň si splniť sen o vlastnom bývaní. S tehlami to zvládne šikovný majster aj sám, avšak založenie prvého radu treba radšej nechať na odborníkov.

Galéria

Asistencia pri stavbe rodinného domu svojpomocne
Prvý krok pri výstavbe domu z tehál
Druhý krok pri výstavbe domu z tehál
Tretí krok pri výstavbe domu z tehál
Asistenčná služba pri výstavbe domu z tehál

Do svojpomocnej stavby rodinného domu sa pustil aj Kevin. „Na výstavbu môjho menšieho bungalovu v obci Kuchyňa, ktorý som si vybral v katalógu, som realizačnú firmu nehľadal. So strechou mi príde pomôcť kamarát, na montáž okien si najmem odbornú firmu, ale inak ho budem stavať viac-menej sám. Pri dnešných cenách to ani inak nejde,“ hovorí majiteľ domu.

Asistenčná služba teraz za 1 euro

Mladý muž si na stavbu domu zvolil pálenú tehlu Porotherm Profi. Majiteľ na tomto prírodnom materiáli vyzdvihuje najmä jeho vysokú kvalitu a pevnosť. Tehly tiež vynikajú výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami, únosnosťou a trvanlivosťou. Pozornosť si zaslúžia aj pre objemovú a rozmerovú stálosť či schopnosť tepelnej akumulácie.

Prvý krok pri výstavbe domu z tehál
Presné založenie prvého radu je predpokladom kvalitnej realizácie tehlovej stavby. | Zdroj: Wienerberger

Na založenie prvého radu si Kevin sám netrúfol, a tak tento krok prenechal skúseným odborníkom. Využil asistenčnú službu spoločnosti Wienerberger. „Táto služba je skvelá. Vďaka nej mám istotu, že prvý rad tehál je položený na 100 % správne a kvalitne. Navyše som si v stavebninách nemusel požičiavať žiadne náradie či prístroje, ktoré sú k založeniu prvého radu potrebné,“ zdôrazňuje K. Chvála.

Súčasťou asistenčnej služby je aktívna pomoc stavebného technika v rozsahu 5 hodín. Stačí vyplniť online formulár a vyznačiť orientačný dátum, kedy by ste chceli so založením prvého radu tehál pomôcť. Cena za asistenčnú službu je iba 1 euro.

Druhý krok pri výstavbe domu z tehál
Murovanie obvodových stien treba začať založením rohov stavby. Odporúčame pritom využiť doplnkové tehly, vďaka ktorým vznikne v priľahlých stenách optimálna väzba na polovičnú dĺžku tehly. | Zdroj: Wienerberger

Dôkladná príprava staveniska

Podmienkou poskytnutia služby je vhodné pripravenie stavby vrátane rozloženia paliet tehál na základovej doske, položenia vodorovnej hydroizolácie v mieste budúcich stien či vyznačenia polohy všetkých otvorov. „Postupoval som podľa pokynov na web stránke a všetko som vopred pripravil. Nebolo to vôbec náročné. Musel som však vyriešiť prípojku vody. Keďže ju ešte nemám, zabezpečil som sud s vodou, aby sa dala pripraviť malta pre zakladacie maltové lôžko,“ hovorí K. Chvála.

K využitiu asistenčnej služby je potrebné na stavbu zabezpečiť aj prívod elektriny a mať pripravený fúrik, miešačku, murársku lyžicu, lopatu a urovnávaciu latu. „Majiteľ mal stavbu vhodne pripravenú, avšak namiesto 3 pracovníkov si zavolal iba 2, čo práce trochu spomalilo. Inak bolo všetko v poriadku,“ dopĺňa Peter Rokyčák z firmy Rokystav, ktorá založenie prvého radu tehál realizovala.

Tretí krok pri výstavbe domu z tehál
Prvý rad musí byť položený s maximálnou presnosťou, pretože korektúry v ďalších radoch sú prakticky nemožné. | Zdroj: Wienerberger

Odborná pomoc pri stavbe domu

Presné založenie prvého radu je predpokladom kvalitnej realizácie tehlovej stavby. Ak sa chcete vyhnúť chybám, nechajte tento krok na odborníkov. V rámci asistenčnej služby  realizačná firma zákazníkovi pomôže so založením prvého radu, ktorý je z hľadiska rovinatosti, a to vodorovnej aj vertikálnej, najdôležitejší. Ukáže mu, ako sa murujú a preväzujú rohy, ako sa nanáša PUR pena a zodpovie všetky jeho otázky.

Práca s tehlami Porotherm je rýchla a jednoduchá, čo potvrdzuje aj P. Rokyčák: „Výhodou tehál značky Porotherm je ich presné zbrúsenie a možnosť využitia rôznych doplnkov, ako sú rohové či polovičné tehly. Týmto tehlám sme verní už 15 rokov a postavili sme z nich už niekoľko pekných realizácií, napríklad objekt Kamináč alebo projekt Vilky Cukrová v Trnave.“

Štvrtý krok pri výstavbe domu z tehál
Asistenčná služba Wienerberger je aktívna pomoc stavebného technika pri založení stavby v rozsahu 5 hodín. | Zdroj: Wienerberger

Asistenčná služba Wienerberger je pre koncových zákazníkov veľmi užitočná a pomáha k presnému založeniu prvého radu tehál.  Následne možno vo výstavbe domu pokračovať aj svojpomocne.

Viac informácií získate na www.wienerberger.sk/asistencna-sluzba.

Zdroj: PR článok Wienerberger s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje