Rozostavaný rodinný dom
Zdroj: HELUZ

Trend v stavbe rodinných domov, ktorý konečne dáva zmysel

Rovnako ako ľudské telo, treba vnímať dom ako jeden celok – všetko je prepojené so všetkým. Cieľom novej iniciatívy Zmysluplný celok je pomôcť stavať domy, ktoré majú zmysel nielen z hľadiska stavebného, ale aj finančného, udržateľnosti, minimalizácie prevádzkových nákladov a dlhodobého využívania.

Dom ako stavebnica

Stavba rodinného domu je jednou z najdôležitejších investícií v živote. Je úplne kľúčové zabezpečiť, aby bol bez akýchkoľvek vád na kráse. Preto starostlivo vyberajte stropy, strechu, tehly a mnoho ďalšieho. Nová iniciatíva výrobcu stavebného materiálu HELUZ sa skladá zo štyroch nasledujúcich faktorov.

Dieliky skladačky si vzájomne rozumejú

Vďaka stavebnicovému systému môže byť dom zostavený ako jednoduchá skladačka, čo výrazne zrýchľuje a zjednodušuje celý proces. Výsledkom je úspora času, financií a minimalizácia chýb. Jednou z kľúčových výhod stavebnicového systému je, že poskytuje prvky pre celú hrubú obálku budovy v rámci jedného systému. Zahŕňa tak zvislé, ako aj vodorovné konštrukcie, rovnako ako doplnkové tehly, roletové a žalúziové preklady, malty (najmä SiDi), komíny a stropy. Čo je však najdôležitejšie, tieto prvky zaisťujú rovnaké mechanické a technické vlastnosti pre celú stavbu. Dom tak funguje ako celok bez slabých konštrukčných miest.

Stavba tehlových rodinných domov
Zdroj: HELUZ

Materiál so superschopnosťami

Keď sa hovorí o vlastnostiach stavebného materiálu, zvyčajne sa ľudia sústredia na jeho tepelnoizolačné schopnosti. Je dôležité mať na pamäti, že tepelná izolácia nie je jedinou vlastnosťou, ktorú by ste mali brať do úvahy pri výbere stavebného materiálu. Pre kvalitné a efektívne stavbu sú dôležité aj vlastnosti, ako je tepelná akumulácia, tepelná zotrvačnosť, vzduchová nepriezvučnosť, životnosť a mechanická odolnosť.

Výhoda tehlovej konštrukcie od HELUZ spočíva vo vysokej schopnosti tepelnej akumulácie a tepelnej zotrvačnosti. Dom vďaka tomu v zime udrží teplo a dokáže s ním efektívne pracovať. K čo najlepšiemu efektu dospejete, ak k domu zaobstaráte aj masívny ťažký strop. Teplota je stabilná aj pri zmene vykurovania a dom nevychladne rýchlo. V lete sa naopak stavba nemá tendenciu prehrievať, takže ušetríte za klimatizovanie.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou je vzduchová nepriezvučnosť. Tehlové murivo HELUZ je schopné odolať vnikaniu hluku zvonku. Ešte väčšieho pokoja a ticha docielite, pokiaľ murivo skombinujete s ťažkým masívnym stropom. Potom sa môžete tešiť na zdravý spánok a celkový pocit pohody vo vnútri domu.

Stavba domu z tehál
Zdroj: HELUZ

Uľaví vašim nervom

Tretím pilierom komplexnej sady stavebnicového systému HELUZ je tiež široký výber služieb, ktoré človeku dosť uľavia – technické konzultácie na stavbe, založenie stavby alebo výpočet PENB a PBR.

Myslí na budúcnosť

Štvrtým pilierom novej iniciatívy je materiál a jeho vlastnosti, ktoré sú kľúčové pre životnosť domu. Tehly od HELUZ sa vyrábajú z kvalitných a prírodných surovín, ktoré zaisťujú dlhú životnosť a mechanickú odolnosť proti poveternostným a iným vplyvom. HELUZ svoje výrobky vyrába s ohľadom na minimalizáciu ekologického dopadu a zaisťuje tak, že ich výroba nepoškodzuje prírodu.

Stavba z tehál
Zdroj: HELUZ

Kľúčových 10 %

HELUZ je partnerom, ktorému nejde o to vám predať tehly. Chce sa naopak zasadiť o koncepčný prístup k bývaniu, aby sa myslelo nielen na vašu budúcnosť, ale aj na budúcnosť vašich detí. K tomu chce šetriť životné prostredie a stavať domy dlhodobo udržateľné, ktoré šetria vaše investície aj v priebehu času. Cena hrubej stavby domu je okolo 10 % celkových nákladov na zhotovenie rodinného domu. Zároveň je hrubá stavba – stavebný materiál – jediná vec, ktorú už nikdy nevymeníte. Vymeníte okná, kuchyňu, podlahu aj strešnú krytinu. Konštrukciu ale nie. A pritom práve týchto 10 % má úplne zásadný vplyv na kvalitu a zdravie nášho domu aj v ďalekej budúcnosti. Nešetrite na sebe za každú cenu.

Viac na www.zmysluplnycelok.sk.

Zdroj: PR článok HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje