Stavba domu z tehál
Zdroj: Heluz

Spoľahlivý výrobca tehál ponúka aj služby: Prečo sa to oplatí?

Návrh domu a výber vhodného stavebného materiálu sú náročné procesy. Aj samotná realizácia hrubej stavby môže prinášať problémy, s ktorými si stavebník nemusí tak ľahko poradiť. Aj z toho dôvodu sa vyplatí staviť na výrobcu, ktorý s investorom zostane aj po dodávke materiálu a v prípade potreby mu podá pomocnú ruku.

Menej chýb – úspora materiálu

Spoločnosť HELUZ sa ako výrobca už dlhé roky usiluje vyvíjať tehlový systém tak, aby uľahčoval prácu na stavbe a znižoval riziko chybovosti. A to nielen svojpomocným stavebníkom, ale aj skúseným murárskym majstrom.

Dizajn tehlových blokov, ich variabilita a nadväznosť modulov umožňuje vyskladať hrubú stavbu doslova ako lego, kde všetko do seba dokonale zapadá. Základom však stále zostáva dobrá projektová dokumentácia, ktorá výhody tehlového systému zohľadňuje priamo v návrhu. „Projektantom sme k dispozícii už v počiatočnej fáze, keď je ideálne riešiť otázky o parametroch tehlových výrobkov a možnosti stavebných detailov prostredníctvom doplnkového sortimentu. Šikovným využitím systému dokáže projektant dosiahnuť efektívnu spotrebu murovacieho materiálu a znížiť tak podiel odpadu na stavbe,“ podotýka Ing. Oliver Kapci, technický poradca Heluz Slovensko.

Stavba domu z tehál
Ak projekt domu nie je premyslený, majstri sú nútení riešiť detaily „kreatívnym“ spôsobom, vrátane zbytočných dorezov tehál. Každá improvizácia pritom predstavuje nielen vyššiu spotrebu stavebného materiálu, ale neraz aj riziko rozličných chýb. | Zdroj: Heluz

Pomoc odborníkov

S projektovou dokumentáciou súvisí aj neplatená služba HELUZ, ktorá uľahčuje výpočet stavebného materiálu. Získate ho pritom pohodlne online. Takáto kalkulácia umožňuje dosiahnuť čo najefektívnejšiu spotrebu tehál a ostatného sortimentu, ako sú preklady, stropy či komíny. Odborníci dokážu pomôcť aj s návrhom plánu pokládky stropu či statickým posúdením samotnej stavby. V súčasnosti je medzi zákazníkmi vítaná aj služba vypracovania energetického certifikátu budovy. Ak staviate dom zo systému HELUZ, firma tiež v prípade záujmu zabezpečí meranie vzduchotesnosti jeho obálky pomocou tzv. Blower Door testu.

Revolučná doživotná záruka

Kúpou tehlového sortimentu o zákazníka väčšina dodávateľov stráca záujem. V praxi by to malo byť naopak. Aj z toho dôvodu prišiel HELUZ s revolučnou novinkou – doživotnou zárukou na celý stavebný systém. Dokazuje tým kvality komplexného murovacieho systému s perspektívou pre budúce generácie. Certifikát doživotnej záruky garantuje majiteľom rodinných domov, že použité materiály využívajú plne svoj potenciál a na stavbe sa s nimi pracovalo bezchybne.

 „Snažíme sa podnecovať odbornú aj laickú verejnosť k tomu, aby boli tehlové výrobky na stavbe zabudované správne a aby tak majiteľom potvrdil svoje prednosti – nízke prevádzkové náklady a celkovú kvalitu bývania,“ vysvetľuje Eliška Smolová, zodpovedná za stratégiu a komunikáciu spoločnosti HELUZ.

Stavba domu z tehál
Doživotná záruka je revolučnou novinkou vo svete stavebníctva – ponúka certifikát na celý stavebný systém po dobu 148 rokov. | Zdroj: Heluz

Ušetrite tisícky eur

Ak niečo dáva zmysel, tak sú to finančné benefity veľkého dodávateľa stavebného materiálu. Keďže HELUZ si na českom a slovenskom trhu vytvoril sieť osvedčených partnerov, vlastným klientom pri nákupe tehál ponúka výhody a zľavy od spolupracujúcic firiem. V programe HELUZ NA MAX tak dokážete niektoré položky na stavbe, prípadne príslušenstvo pokryť v akciovej cene či dokonca zdarma. Prostredníctvom programu dokáže investor ušetriť až 5500 eur. Staviť na osvedčeného výrobcu stavebného materiálu sa teda vyplatí nielen z praktického, ale aj finančného hľadiska.

Zdroj: PR článok HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.