Preklad nosný
Galéria (7) Zdroj: Heluz

Pred prehriatím interiéru pomôže vonkajšie tienenie

Efektívnou ochranou pred slnečným žiarením je primárne vonkajšie tienenie (rolety, žalúzie, screeny), ktoré nepustia lúče k skleneným tabuliam okien a zabránia tak zahriatiu skla a následnému preneseniu tepla do interiéru. Výrobca komplexného tehlového systému na hrubú stavbu, spoločnosť HELUZ má preto už roky vo svojom programe jedinečné nosné roletové a žalúziové preklady, ktoré sú určené na uloženie vonkajšej tieniacej techniky, aby ju nebolo nutné dodatočne prirobiť zvonku na dom a narušovať či skôr porušovať jednoliatu fasádu.

Galéria

Preklad nosný
Preklad nosný
Preklad nosný malá roleta
Preklad nosný stena plný
Preklad nosný screen
Preklad nosný žalúzia

Jedinečnosť prekladov spočíva v tom, že sú ľahko zabudovateľné do stavby, pretože sú z výroby hotovým celkom. Ten tvoria nosné rebrá, optimalizovaný tvar tepelnej izolácie, dutina na tieniacu techniku a tehlový obklad na ideálne zhotovenie omietok.

HELUZ minulý rok predstavil už druhú generáciu PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný, ktorého hlavnou prednosťou je variabilná veľkosť vnútorného priestoru – postupným vyťahovaním jednotlivých častí izolácie sa vnútorná schránka prekladu prispôsobuje tvarom aj rozmermi  žalúziám, roletovým či screenovým schránkam, alebo môže zostať z výroby vyplnený izolantom.

Preklad nosný
Zdroj: Heluz

Na obvodové murivo domu tak možno použiť jediný typ nosného prekladu bez toho, aby si stavebník vopred musel lámať hlavu, či bude chcieť inštalovať tienenie alebo nie. Minuloročná novinka bola pre tento rok vylepšená použitím grafitového polystyrénu, ktorý má oproti klasickému EPS výrazne lepšie tepelnoizolačné vlastnosti.

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je určený na jednovrstvové murivo z tepelnoizolačných tehál HELUZ FAMILY s najlepšími parametrami na trhu. PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je plne skrytý pod omietkou, je prispôsobený na elektrické ovládanie a je možné ho inštalovať aj pre vyššie okná podľa voľby tieniacej techniky (až do rozmeru 5 m), bežne do rozmeru výšky 2,5 m, teda napríklad aj pre balkónové dvere.

Zdroj: Heluz

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.