Podľahli ste čaru drevených a kovových záhradných doplnkov? Naučte sa oň postarať

Podľahli ste čaru drevených a kovových záhradných doplnkov? Naučte sa oň postarať

Drevené fasády, ploty či rôzne kovové doplnky možno vidieť na množstve rodinných či obytných domov. Niet divu, drevo dodáva nádych prírody, kovové výrobky zas poslúžia ako pekná dekorácia. Spoločne tak dokážu inak všednú a chladnú stavbu oživiť. Kreativite sa medze nekladú, aj preto sa toto duo často stáva súčasťou nielen záhrad, ale priamo stavieb. Ak však chcete zachovať drevo a kov dlhodobo odolné, je potrebné sa oň vedieť postarať. 

Nechránené drevo, ako aj kov totiž pracuje. Jeho rozkladu napomáha najčastejšie voda, a v neposlednom rade aj UV žiarenie, rôzni škodcovia, huby (plesne) či mnohé ďalšie vonkajšie vplyvy. Drevo v exteriéri dokonca môže pri zanedbaní ochranných procesov vydržať iba niekoľko rokov. Našťastie však existujú rôzne spôsoby, ako ho uchrániť pred nežiaducimi vplyvmi tak, aby vydržalo aspoň niekoľko desiatok rokov. Drevené prvky sa zároveň odvďačia dlhou životnosťou a farebnosťou.

Pravidelne ošetrujte

Nech už ste si zvolili modernú drevenú fasádu, alebo zdobí váš dom kovová platňa či drevený plot, je potrebné sa o použité materiály postarať. Ako? To už v mnohom závisí od vašich konkrétnych predstáv a požadovanom vzhľade. Občas je drevo či kov jednoducho potrebné ošetriť a pripraviť tak na ďalšie roky životnosti. To môžete dosiahnuť rôznymi ochrannými nátermi, a síce lazúrovaním – v prípade dreva, alebo antikoróznym náterom – v prípade kovu. Oba materiály však treba pred samotným natieraním dobre pripraviť. V prípade potreby drevo či kov obrúste, odmastite a utrite do sucha. Potom môžete začať nanášať vrchnú farbu.

Primalex VRCHNÁ FARBA je určená na finálne krycie nátery so zamatovo matným alebo lesklým vzhľadom a výsledným pevným a pružným povrchom. Vysoká odolnosť proti nepriaznivým poveternostným vplyvom, dokonalé rozliatie farby po povrchu a ľahká aplikácia umožňuje jej univerzálne použitie v exteriéri aj v interiéri. Váš záhradný nábytok či kovové doplnky tak budú dokonale chránené.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteVrchná farba je vhodná na vrchné nátery drevených aj kovových povrchov vo vnútornom aj vonkajšom prostredí, napr. ploty, odkvapy, dvere, zárubne a obloženia, drobné priemyselné predmety či konštrukčné prvky a pod. Farba nie je určená na nátery, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s potravinami, krmivami a pitnou vodou, ani na nátery detského nábytku a hračiek.

Zmena farby? Žiaden problém

Vrchnú farbu je možné dostať v 24 farebných odtieňoch, pričom nechýbajú všetky obľúbené farby, ktoré môžete vzájomne rôzne kombinovať.

ZDROJ PR článok spoločnosti PPG Deco Slovakia, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.