Ako správne vybrať a aplikovať ochranný náter na drevo?

image 41087 25 v1

Záhradný nábytok, stôl, lavičky či altánok. To všetko máme doma zväčša vyrobené z dreva. Tento mimoriadne obľúbený prírodný produkt nielenže dobre vyzerá, ale dokáže svoje okolie aj krásne prevoňať a je omnoho ekologickejší, než často využívaný plast. Avšak na rozdiel od umelých výrobkov, tie prírodné pracujú oveľa rýchlejšie. Práve z tohto dôvodu je dobré vedieť, ako sa o drevo správne postarať. Slnko, dážď či prudké zmeny počasia dokážu zanechať na krásnom záhradnom nábytku, plote či iných drevených výrobkoch poriadnu stopu. Ak ale túžite zachovať krásnu farbu a štruktúru dreva s jeho charakteristickou vôňou, bez ochranného náteru sa nezaobídete.

Vybrať správnu lazúru je dôležité

Lazúrovacích náterov je dnes na trhu naozaj veľa. Existuje množstvo druhov a typov, z ktorých možno vyberať. Sú farebné, ale aj bezfarebné, rozdelené podľa typu dreva či ochranných vlastností. Zaujímať by ste sa mali, ako rýchlo lazúra schne, koľko povrchu ňou natriete a aké účinné látky obsahuje.

Vďaka Primalexu je však dnes výber lazúry jednoduchý a zvládne ho i absolútny laik. Výrobca totiž pripravil Lazúru & Napúšťadlo 3v1, ktorá ponúka unikátnu ochranu drevených povrchov v exteriéri. Jedinečným spôsobom tiež spája dekoratívne a zároveň impregnačné účinky náteru, ktoré vďaka obsahu aktívnych, vysoko účinných látok zabezpečujú dokonalú prevenciu a ochranu proti zmodraniu dreva, drevokaznému hmyzu a hubám. Lazúra & Napúšťadlo 3v1 sa dostáva ľahko a hlboko do vnútorných vrstiev, čím zabraňuje prenikaniu vlhkosti do dreva a predchádza tak vzniku plesne a hniloby. Okrem toho lazúra ochraňuje drevo pred účinkom UV žiarenia a zvýrazňuje jeho kresbu.

Lazúra & Napúšťadlo 3v1 od Primalexu sa neodlupuje, nepraská a následné ošetrenie dreva je možné aj bez brúsenia. Vybrané odtiene, ktorých v ponuke nájdete až 10, prirodzene dokresľujú jedinečnú štruktúru s letokruhmi a zvýrazňujú nadčasovú eleganciu tohto nenahraditeľného materiálu. Ochranný náter je tiež vhodný na nátery pergol, plotov, drevených podhľadov, konštrukcií a stavebných prvkov.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteAplikácia je jednoduchá

Ak ste si ochranný náter už vybrali, je čas začať meniť váš drevený nábytok (plot, altánok, pergolu, …). V prvom rade drevo očistite, aby sa prach či iné drobné čiastočky nedostali pod ochranný náter. Radou nad zlato je tiež vytvorenie vhodných podmienok. Ak je to možné, pripravte okolie úprav tak, aby vám na miesto natierania nepršalo, nesvietilo priame slnko či nenafúkalo nečistoty z okolia. Potom si už len pripravte klasický štetec a nanášajte na drevo silnú vrstvu ochranného náteru, ktorú nezabudnite dobre rozotrieť.

Pri dobrom výbere lazúry je samotné natieranie skutočne jednoduché. Presvedčte sa o tom v tomto krátkom videu.

ZDROJ PR článok spoločnosti PPG Deco Slovakia, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.