Nový prírodný kvetináč Leier – Durisol poslúži ako nádoba na pestovanie i kompostovanie

image 26570 25 v1

Novinka spoločnosti Leier – exteriérový kvetináč z prírodného materiálu Durisol sa hodí do každej záhrady a vytvára priestor pre výsadbu rôzneho druhu. 

Štiepkocementový stavebný materiál Durisol patrí už dlhé roky k obľúbeným čisto prírodným produktom, ktoré sa využívajú v stavebníctve. Najnovšie si Durisol, ktorý má na Slovensku v produktovom portfóliu spoločnosť Leier, našiel uplatnenie aj v záhradnej architektúre.

Štiepkocementový prírodný kvetináč Leier-Durisol

Kvetináč Leier – Durisol je z hľadiska rozmerov a účelu použitia veľmi variabilný. Je funkčný a vďaka jednoduchým a čistým líniám i tvarovo elegantný zároveň. Kvetináč sa vyznačuje absolútne prírodným zložením, čím vytvára ideálne podmienky pre pestovanie okrasných a aj úžitkových rastlín. Využiť ho možno dokonca ja ako kompostér! Umiestniť sa dá aj do trávnatej časti záhrady, pričom sa nevyžaduje ukladanie fólie na spodok. Nádoba s porastom tak zostáva v kontakte s okolitou prírodou. Veľkou výhodou inovatívneho kvetináča je jeho jednoduchá montáž. Hotovú nádobu netreba dodatočne zatepľovať a nie je potrebná ani inštalácia špeciálneho základu, vytvára sa len spodný nosný podklad.

VÝSTAVBA KVETINÁČA KROK ZA KROKOM:

kvetinač
Krok 1:
Vytvorenie spevneného základu pomocou laty a vodováhy. 

kvetináč
Krok 2:
Jednotlivé prvky musia byť uložené tak, aby sa v prípade potreby dovnútra zmestila priečna výstuž (v závislosti od typu). Pri ukladaní jednotlivých prvkov dbáme na to, aby predvŕtané otvory boli uložené nad sebou. 

kvetináč
Krok 3:
Pozinkované tyčky sa zasúvajú cez už existujúce otvory zhora smerom nadol. Nakoľko sa jedná o prírodný produkt na báze dreva, minimálne odchýlky rozmerov sú prípustne. 


Krok 4:
Zložený a finálne umiestnený kvetináč sa môže plniť vrstvami kompostu a hliny podľa odporúčaní. Nádobu je tiež možné použiť ako kompostér, v tomto prípade sa obsah voľne prikryje vekom. 

Kontakt:
Leier Baustoffe SK s.r.o.
Pribylinská 3
831 04 Bratislava
Tel: 02/ 44 888 846
www.leier.sk
leier@leier.sk

PR článok spoločnosti Leier Baustoffe SK s.r.o. 

Komentáre

  1. Ake su rozmery tvarnic a ich cena?

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.