Kuchyňa a kúpeľňa si zaslúžia svoju pozornosť
Galéria (6)

Kuchyňa a kúpeľňa si zaslúžia svoju pozornosť

Kuchyňa a kúpeľňa sú miestnosti, ktoré sú vystavené nadmernému využívaniu. Preto sú obklady jasnou voľbou úpravy stien v kúpeľni a v priestoroch za kuchynskou linkou. Staviate alebo rekonštruujete a nechcete fádne obklady, ktoré sú robené na niekoľko rokov? Hľadáte moderné a jednoduché riešenie, ktoré sa dá rýchlo a kedykoľvek zmeniť podľa najnovších trendov? Tak potom tu máme pre vás riešenie v podobe špeciálnych umývateľných náterov. 

Galéria

Máme pre vás riešenie v podobe špeciálnych umývateľných náterov - kuch
Máme pre vás riešenie v podobe špeciálnych umývateľných náterov - kuchy
Umiestnenie kozuba - 01_shutterstock_kozub_centrum_249046666
Máme pre vás riešenie v podobe špeciálnych umývateľných náterov - 55555
Máme pre vás riešenie v podobe špeciálnych umývateľných náterov - kuch4444

Kuchyňa

Kuchyňa sa stáva centrom nášho domova. Ak chcete byť trendy, vytvorte si kuchyňu, ktorá bude súčasťou otvorenej spoločenskej zóny, prístupná návšteve rovnako ako obývačka. Tento trend usporiadania ponúka výhodu zlepšenia sociálnej interakcie rodiny a priateľov aj pri príprave jedla. Okrem toho sú na kuchyňu stavané vysoké nároky na jej vzhľad, ale hlavne na jej odolnosť. V kuchyni rýchlo vznikajú mastné nečistoty a vodná para vznikajúca pri varení, čo sa odzrkadľuje aj na stenách. Preto sú dnes veľmi populárne jednoliate hladké plochy, ktorých vymoženosťou je najmä jednoduché čistenie.

Kúpeľňa

Doma si nie náhodou dávame záležať na tom, aby bola kúpeľňa útulným miestom. Hoci ide o miestnosť relatívne malú, dejú sa v nej dôležité veci, a preto by mala byť nie len funkčná, ale aj príjemná. Každá kúpeľňa je miestnosť vystavená nadmernej vlhkosti, preto je potrebné zabezpečiť steny správnym náterom.

Hladké a funkčné steny

Na maľovanie stien sa používa farba, ktorá odoláva vysokému obsahu vlhkosti vo vzduchu. Jednoducho a ľahko sa čistí od prípadných nečistôt. Vytvára povrchovú vrstvu odolnú voči plesniam. Preto je Polifarbe Matt Latex vhodná do miestností kde máme problémy s vlhkosťou, pri renovácii napadnutých stien plesňou, ako sú kuchyne, kúpeľne a sprchy.

Rýchle a lacné riešenie

Vodovzdorné farby do kúpeľne a kuchyne sa nanášajú rovnako ako interiérové. Pri aplikácii môžete použiť valček alebo štetec. Umývateľné nátery vytvoria hladký povrch bez škár. Priestor s nimi pôsobí uhladenejšie a priestrannejšie. Najproblematickejšie pri údržbe kúpeľne alebo pozadia kuchynskej linky sú práve škáry, v ktorých sa zachytávajú nečistoty a tvoria plesne. Steny s týmto povrchom v kúpeľni a kuchyni môžete jednoducho umyť vodou s pridaním čistiaceho prostriedku.

Rôzne štruktúry

Umývateľnú farbu môžete použiť na celú miestnosť alebo ňou iba zvýrazniť jednotlivé zóny – priestor okolo umývadla, vane, za kuchynskou linkou. Pri maľovaní máte voľnú ruku a môžete sa „pohrať“ s rôznymi odtieňmi a farbami. Môžete si zvoliť čistú bielu alebo vkusné odtiene, ktoré sú navzájom miešateľné. Pri maľovaní môžete využiť rôzne techniky maľby alebo použiť valčeky s rôznou štruktúrou, ktoré vytvárajú krásne ornamenty.

www.polifarbesk.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti POLIFARBE SK spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.