Využite jeseň a vyčarujte si naozajstné teplo domova

interiérové farby

Čím lepšie vyjadriť atmosféru svojho domova než pomocou farieb? Ako inak zdôrazniť výnimočné architektonické prvky? Správne zvolená farba je významný dekoratívny prvok: na jej pozadí lepšie vyniknú zaujímavé kusy nábytku, osvetlenie i obrazy. Potom sa aj obyčajná biela váza s kvetmi stane na farebnom pozadí malým umeleckým dielom.

Pomocou správne zvolených tónov možno miestnosti vášho príbytku vhodne opticky zvýšiť, znížiť, rozšíriť či naopak zmenšiť. Voľbou studených či teplých odtieňov je možné priestor pocitovo ochladiť alebo zatepliť. Napríklad také severské domovy bývajú zariadené ležérne a prakticky, ale stále neobyčajne útulne. Všetko v interiéri je skombinované s citom a dávkou minimalizmu. S nebývalou eleganciou sú spájané tradičné prírodné materiály s tými modernými.

interiérové farby
foto PPG Deco Slovakia |

Práve inšpiráciou čistým škandinávskym štýlom bola vytvorená kolekcia farieb Primalex Essence, ktorá z neho prevzala to najlepšie. Výsledné odtiene prestupujú celým farebným spektrom, každý z nich je však jemný a ľúbivý rovnako ako farby v severských interiéroch. Dôležitým aspektom pri vytváraní kolekcie Essence bol dôraz na kvalitu. „Slovo Essence znamená podstatu či základ veci a presne také sú farby v interiéri. Celú paletu 42 odtieňov ladil Primalex s rovnakou starostlivosťou, s akou majstri vône miešajú nové parfumy alebo s akou majstri chute pripravujú nové bylinné zmesi,“ prezrádza marketingový manažér značky Primalex Matúš Medveď.

interiérové farby
foto PPG Deco Slovakia |

Každý zo 42 moderných odtieňov Primalex Essence so zamatovo matným vzhľadom vtlačí interiéru osobitý a zároveň moderný dizajn. Spolu s výbornou krycou schopnosťou, vysokou paropriepustnosťou a mechanickou odolnosťou dokonale spĺňa požiadavky kladené na moderné interiérové nátery. Aj preto sa nová kolekcia zaraďuje k najkvalitnejším farbám značky Primalex. Je určená na maľovanie stien a stropov minerálnych omietok aj sadrokartónových priečok v obytných interiéroch. A to aj tých veľmi frekventovaných, kde býva náter viac namáhaný. Svojou vysokou mechanickou odolnosťou sú farby vhodné tiež pre miestnosti, kde dochádza ku kontaktu s vodou a parou, ako sú kuchyne a kúpeľne.

interiérové farby
foto PPG Deco Slovakia |

Všetky odtiene Primalex Essence sa skvele kombinujú s farebnými trendmi v podobe doplnkov či tapiet. Aj preto je možné v ponuke Primalex nájsť moderné tapety a originálne interiérové doplnky značky Lavmi, ktoré spoločne s farbami Primalex Essence pôsobia luxusne, avšak stále neobyčajne útulne. Spoločne vytvárajú naozajstné teplo domova v jeho modernej podobe.

Matúš Medveď dodáva: „Som rád, že žijeme v dobe, ktorá praje interiérovým farbám, a že naši zákazníci už dávno nemaľujú svoje domovy len preto, aby mali doma čisto. Ak sa vám zdá, že vášmu domovu k dokonalosti ešte niečo chýba, práve vďaka farbám zladeným s doplnkami teraz môžete ľahko a rýchlo dosiahnuť neuveriteľné zmeny.“

interiérové farby
foto PPG Deco Slovakia |

Primalex Essence je rad prémiových umývateľných interiérových farieb s vysokou krycou schopnosťou a ľahkou aplikáciou. Výsledný matný vzhľad je neobyčajne odolný voči oteru a znečisteniu, čím spĺňa najmodernejšie požiadavky v oblasti interiérových farieb. Stačí si vybrať ktorýkoľvek z palety 42 farebných odtieňov inšpirovaných čistým škandinávskym štýlom, aby spoločne s doplnkami Lavmi vytvorili harmonický interiér v znamení severu a naozajstné teplo domova.

Viac info na www.primalexessence.cz/sk/.

ZDROJ PR článok spoločnsosti PPG Deco Slovakia s.r.o.