KMB SENDWIX – moderný stavebný systém pre pasívne a nízkoenergetické bývanie

image 44430 25 v1

Medzi investormi sú stále populárnejšie nízkoenergetické a pasívne domy, ktoré fungujú na princípe využívania tepelných ziskov v budove. Na ich stavbu sú potrebné kvalitné murovacie prvky so špičkovými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Presne taký je systém z vápennopieskového muriva KMB SENDWIX.

Murovací systém je ucelený systém viacvrstvových konštrukcií a bol priamo navrhnutý pre stavbu tepelno-úsporných, nízkoenergetických a pasívnych domov. Vďaka svojim tepelno a zvukovo izolačným vlastnostiam, mimoriadnej pevnosti a vysokej objemovej hmotnosti je ideálnou voľbou pre stavebníka, ktorému záleží na zdravom a úspornom bývaní.

Ďalšia pridaná hodnota, ak staviate zo SENDWIXU, je že si môžete rozšíriť obytnú plochu domu. Murivo totiž dosahuje požadované vlastnosti pri výrazne nižších hrúbkach stien. Tým dochádza k výrazným úsporám zastavanej plochy – pri stometrovom dome sa obytná plocha môže zväčšiť až o osem metrov štvorcových.

KMB SENDWIX sa vyrába z vápna a prírodného kremičitého piesku a je vytvrdený účinkom pary pri vysokom tlaku. Nosnú konštrukciu obvodového plášťa tvoria mimoriadne pevné vápennopieskové tehly. Z vonkajšej strany sa murivo zateplí kontaktným zatepľovacím systémom v rôznych variantoch. Vlastnosti materiálu umožňujú výstavbu rodinných domov, polyfunkčných objektov a aj bytových domov z nosných stien v hrúbkach 175,200,240 a 290 mm.

Celý systém sa vyznačuje jednoduchosťou konštrukcie obvodových aj vnútorných nosných stien a priečok, rýchlosťou a nenáročnosťou samotnej výstavby a jednoduchou kontrolou prevedenia kvality.

 

Viac informácií nájdete na www.km-beta.sk

 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.