KMB SENDWIX – Dokonalá akustika a tepelná akumulácia

KMB SENDWIX - Dokonalá akustika a tepelná akumulácia

To sú vlastnosti murovacieho systému Sendwix, ktorý vyrába najväčší český výrobca betónovej strešnej krytiny a už spomínaných vápennopieskových murovacích prvkov, spoločnosť KM Beta.

Dokonalé tepelno-technické, akustické a statické parametre dosahuje sendvičové murivo KMB Sendwix pri výrazne menších hrúbkach stien – murovacie prvky SENDWIX 12DF-LD a 6DF-LD majú hrúbku len 175mm, vďaka čomu dochádza aj k významným úsporám zastavanej plochy.

Výborné akustické vlastnosti prinášajú užívateľovi vysoký akustický komfort. Akustický útlm nosných stien (pri hrúbke 240 mm je Rw = 57 dB) a priečok (pri hrúbke 115 mm je Rw = 44 dB) prispieva k pohode bývania v miestnostiach medzi dvoma bytmi, ale aj vo vnútri samostatného bytu alebo domu.

Objemová hmotnosť materiálu (murovacie prvky Sendwix sú zaradené do triedy objemových hmotností 1,4 – 2) zabezpečuje vysokú tepelnú akumuláciu a prináša stabilnú teplotu interiéru bytu alebo domu v zimnom a aj letnom období. Prispieva tak k úsporám nákladov na vykorovanie alebo chladenie interiéru.

V rodinnom dome zo systému KMB Sendwix s akumuláciou tepla, tak napríklad v priebehu noci pri vonkajšej teplote +7°C, polesne vnútorná teplota vzduchu za 12 hodín z 21°C iba na 20,4°C. Takýto dom tak bez problémov zvládne aj niekoľkodňové opakované nočné poklesy teploty, bez toho aby sa musela spúšťať vykurovacia sústava.

Murovací prvok KMB SENDWIX je zhotovený z vápna a prírodného kremičitého piesku a je vytvrdený účinkom pary pri vysokom tlaku. Nosnú konštrukciu obvodového plášťa tvoria mimoriadne pevné vápennopieskové kvádre. Z vonkajšej strany sa murivo zateplí tepelnou izoláciou v rôznych variantoch. Systém doplňujú murovacie a škárovacie malty, lepidlá, potery a omietky, ktoré spoločnosť KM Beta vyrába pod produktovou značkou Profimix.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteTento unikátny certifikovaný systém viacvrstvového muriva spĺňa technické požiadavky zodpovedajúce súčasným aj budúcim potrebám. So systémom KMB Sendwix možno ľahko dosiahnuť parametre potrebné pre energeticky úsporný až pasívny dom.

Vápenno-piesková tehla je ideálnym materiálom na stavbu nízkoenergetických a pasívnych domov.

Viac informácií nájdete na www.km-beta.sk

KM BETA, spol. s r.o.
Dolná 861/18
969 01 Banská Štiavnica

ZDROJ PR článok spoločnosti KM BETA, spol. s r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.