rodinný dom
Zdroj: Xella Slovensko

Keď mama stavia nový domov

Pani Magdaléna sa ocitla v situácii, keď po rozvode musela riešiť bývanie pre seba a svojich troch synov. Rozhodla sa pre rekonštrukciu s prístavbou a kombinovala svojpomoc s najatými remeselníkmi. Ako najvhodnejší materiál pre tento typ výstavby si zvolila Ytong – je ľahký, jednoduchý na opracovanie a nemusí sa zatepľovať.

rodinný dom
Zdroj: Xella Slovensko

Po zvážení všetkých dostupných možností bývania Magdaléne ako najrozumnejšia a finančne najdostupnejšia možnosť vyšla rekonštrukcia, ktorá bude spojená s výstavbou novej obývačky. „Chcela by som vytvoriť nový domov pre seba, svojich troch synov a nášho kocúra. Chlapci tu budú mať svoje izby, ktoré si môžu zariadiť po svojom, napríklad si vybrať farby a štýl. Lákala ma aj výzva vytvoriť z neobývateľného priestoru niečo pekné. Teším sa tiež na to, že budem mať záhradku, kde sa môžem ,rýpať v hline´ alebo budem môcť grilovať,“ hovorí majiteľka.

Teraz má za sebou už podstatnú časť prác a môže zhodnotiť výber stavebného materiálu. Po konzultácii s projektantom stavby vybrala Ytong. „Predstavte si veľkú stavebnicu, ktorá sa dá navyše rezať a upravovať podľa potreby. Bolo to jednoduché,“ popisuje svoje skúsenosti Magdaléna. Ide o kompletný stavebný systém, ktorý zahŕňa okrem obvodových a priečkových tvárnic, ktoré tu boli použité, aj napríklad schody, priečky, oblúky, preklady, stropy a mnoho ďalších prvkov.

rodinný dom
Zdroj: Xella Slovensko

Výhodou pri rekonštrukciách je práve jednoduchá tvarovateľnosť, ktorú majiteľka vyzdvihla. V prípade prístavby a nadstavby sa často vyskytujú atypické tvary – tie s Ytongom vytvoríte bez zbytočného stavebného odpadu. Navyše sú tvárnice ľahké, čo pri svojpomoci oceníte. A to hlavne tam, kde ich musíte dopraviť na poschodie, aj pri samotnom stavaní. Vďaka ich ľahkej spracovateľnosti minimalizujete odpad, čo je ekonomické nielen pokiaľ ide o spotrebu materiálu, ale aj o odpratávanie. Odpadá tiež to, ako si poradiť s prípravou malty. Spotrebuje sa jej úplné minimum pre založenie prvého radu tvárnic. Ďalšie sa napájajú tenkovrstvovou murovacou maltou Ytong, ktorej spotrebujete v porovnaní s klasickou maltou oveľa menej, a už nebudete potrebovať miešačku.

rodinný dom
Zdroj: Xella Slovensko

Obvodové murivo bez zateplenia

Pre obvodové murivo tu boli zvolené tepelnoizolačné tvárnice Lambda YQ. V posledných rokoch nazbierali niekoľko odborných ocenení a vzbudili zároveň mimoriadny záujem na trhu. Umožňujú totiž dosiahnuť hodnoty stanovené novými normami aj bez zateplenia, čím sa podstatne zjednoduší postup a skráti sa čas pri výstavbe. Životnosť materiálu je takmer neobmedzená. Tak, ako stavbu postavíte, vám bude slúžiť bez nutnosti meniť zateplenie a robiť zásahy do fasády.

www.ytong.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Xella Slovensko, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje