Deti na bicykloch pred domom so žalúziami
Zdroj: Halfpoint / Shutterstock.com

Žalúzie, ktoré ochránia a zvýraznia moderný štýl vašej domácnosti

Tieniace prvky sú nevyhnutné, ak si chcete zachovať svoje súkromie, a samozrejme regulovať presvetlenie miestností. Keďže ide o pomerne výrazný prvok, mali by žalúzie ladiť so štýlom vášho bývania. Ako na to, zistíte v našom článku.

Vonkajšie a vnútorné žalúzie

Žalúzie môžu byť umiestnené na vonkajšej aj vnútornej strane okna. Medzi vonkajšími a vnútornými žalúziami je samozrejme veľký rozdiel. Vonkajšie žalúzie sú vystavované poveternostným vplyvom, takže musia byť odolnejšie, s čím súvisia aj použité materiály. Vonkajšie žalúzie poskytujú lepšiu ochranu pred predhrievaním interiéru ako tie vnútorné. Slnečné lúče totiž odrážajú ešte pred dopadom na sklo, ktoré sa tak menej prehrieva a tým aj sála menej tepla. Žalúzie sú ideálna voľba pre moderné domy a vďaka širokej palete farieb sa dajú bez problémov zladiť s fasádou. Vnútorné žalúzie taktiež patria k obľúbeným tieniacim prvkom, pretože pôsobia moderne, sú cenovo dostupné a vyrábajú sa z rôznych materiálov a v rôznych farebných prevedeniach. Najčastejšie sa môžete stretnúť s hliníkovými žalúziami, dostupné sú aj plastové, textilné či drevené.

Prečo si vybrať žalúzie?

Žalúzie samozrejme nie sú jediný dostupný tieniaci prvok. V interiéri a v exteriéri sa zvyknú používať aj rolety. Prečo by ste si mali vybrať práve žalúzie? Žalúzie vám umožnia plynulejšiu reguláciu svetla. Poloha lamiel sa dá jednoducho a najmä plynulo meniť, takže môžete do miestnosti pustiť svetlo a zároveň si zachováte súkromie. Okrem toho sa dajú aj vyťahovať a sťahovať podľa potreby. Rolety sa dajú iba vyťahovať a sťahovať, takže regulácia svetla je obmedzená. Navyše pri vytiahnutých roletách stráca interiér súkromie, takže sa niekedy dopĺňajú napríklad záclonami. Na druhej strane však vonkajšie rolety tvoria pri úplnom zatiahnutí celistvú vrstvu, takže znižujú riziko vlámania a chránia sklo.  

Ktoré si vyberiete pre komfort používania a tienenia okien vy?

Zdroj: PR článok spoločnosti Isotra

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje