Dievčatko sa drží okna so žalúziou
Galéria (5) Zdroj: Internorm

Solárne energeticky sebestačné I-tec Tienenie od Internorm

Internorm I-tec Tienenie je jedným z mnohých osvedčených Internorm revolučných technológií, ktoré spĺňa stále rastúce požiadavky na dizajn, techniku, kvalitu a komfort okien súčasného zákazníka.

Galéria

Zdvojené plastovohiníkové okno
Detail zdvojeného skla
Veľké okno s posedením v pracovni
Dievčatko sa drží okna so žalúziou

Motoricky poháňaná tieniaca technika I-tec, môže byť vložená do konštrukcie Internorm zdvojeného okna alebo klasicky ako interiérová žalúzia. Na prevádzku využíva solárny fotovoltaický článok zabudovaný priamo v okne. I-tec žalúzia sa nachádza v priestore medzi uzatvorenými tabuľami skla a zvonku predsadenou tabuľou skla, ktorú je možné otvoriť. Tienenie je chránené pred znečistením a vetrom, tým je taktiež vhodné pre vysoké výškové budovy, kde silný vietor ohrozuje bezpečnosť inštalácií tieniacej techniky. 

I-tec Tienenie je možné zabudovať do Internorm zdvojených plast-hliníkových okien KV 350 a KV 440  a drevo-hliníkového okna HV 450.

Zdvojené plastovohiníkové okno
Internorm zdvojené plast-hliníkové okno s energeticky sebestačným I-tec Tienením, ktoré môže byť ovládané motorom bez externého zdroja elektrického prúdu. | Zdroj: Internorm

Inteligentný automatický režim umožňuje s rozpoznaním dňa a noci samočinné vytiahnutie žalúzie pri východe slnka a stiahnutie žalúzie pri západe slnka. Meraním slnečného žiarenia a teploty zabraňuje prehriatiu v miestnosti. V zime udržiava automatické riadenie žalúzie otvorené a umožňuje tak maximálne využitie solárnej energie a tým redukciu nákladov na vyhrievanie. Ešte väčší komfort zabezpečuje ovládanie pomocou inteligentného systému.

Detail zdvojeného skla
Internorm I-tec tienenie, detail zdvojeného drevo-hliníkového okna po otvorení predsadenej tabule skla. | Zdroj: Internorm

Internorm predstavil revolučné I-tec Tienenie aj v zaujímavej krátkej reportáži Svet technológií na TA3. 

Viac informácií na www.internorm-okna.sk

Zdroj: Internorm

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje