Stropná dekorácia z XPS polystyrénu – ľahko a jednoducho

28.05.2018
28.05.2018 (7) (0)
Stropná dekorácia z XPS polystyrénu – ľahko a jednoducho

Nestačia vám klasické riešenia a chcete do domu rafinovanejšiu a zaujímavejšiu dekoráciu so skrytým osvetlením a exkluzívnym vzhľadom? Ak nechceme platiť za prácu sadrokartónových odborníkov, môžeme si zvoliť aj nové, elegantné riešenie, ktoré dokonca môžeme namontovať aj my sami: stropné dekoračné prvky z XPS polystyrénu.

Ak počujeme o materiáli XPS, určite nám napadne najskôr vonkajšia tepelná izolácia domu. Ale XPS polystyrén sa dá veľmi dobre používať aj na vytváranie stropných dekoračných ostrovov so skrytým osvetlením. Z neho vytvárané rôzne formy sú veľmi ľahké, a dokonca nám stačí na aplikáciu hotových stropných ostrovov iba vhodné lepidlo. Nepotrebujeme žiadne kovové nosníky, alebo drevenú konštrukciu, takže nemusíme ani vŕtať.

Stropná dekorácia z xps

To, čo sa dá vytvoriť zo sadrokartónu, môžeme vytvoriť aj z XPS polystyrénu, a dokonca má tento materiál aj viac výhod ako sadrokartón. Vytváranie sadrokartónových dekoračných prvkov je dosť drahé a náročné: potrebujeme viac odborníkov, montovanie je dlhotrvajúce, hlučné a popri tom vzniká aj dosť veľa prachu a smetí. XPS polystyrén je oveľa ľahší, a z neho vytvorené hotové prvky môžeme rýchlo a jednoducho namontovať, čiže nalepiť aj my sami. Zárezy už sú umiestnené v moduloch pre LED pás a LED spoty, ale ak ich chceme vytvoriť ešte viac, nožom vieme ľahko vyrezať- vykrojiť ďalšie dierky. Potom pokračujeme s gletovaním a zafarbením a nakoniec pomocou elektrikára nainštalujeme svietidlá.Stropná dekorácia z xps

Stropná dekorácia z xps

Štandardné stropné ostrovy ako štvorec, obdĺžnik, vlna, kruh, polkruh vytvárajú elegantnú atmosféru v byte a esteticky lákavú atmosféru v kancelárskych miestnostiach. Polystyrénové lišty s miestom pre LED pás neslúžia len na zakrytie prasklín na spojoch steny, ale môžu sa stať aj významnou dekoráciou bytu. A samozrejme ak chceme niečo naozaj jedinečné do nášho bytu, z XPS polystyrénu sa dajú ľahko vytvoriť aj prvky „šité“ na mieru.

Stropná dekorácia z xps

Nové riešenie pre stropnú dekoráciu je už dostupné aj na Slovensku, kompletnú ponuku, a viac informácií o produkte nájdete na webshope Indecor Design.

ZDROJ PR článok spoločnosti Indecor Design s.r.o.

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Reklama