Stropná dekorácia z XPS polystyrénu – ľahko a jednoducho

image 48772 25 v1

Nestačia vám klasické riešenia a chcete do domu rafinovanejšiu a zaujímavejšiu dekoráciu so skrytým osvetlením a exkluzívnym vzhľadom? Ak nechceme platiť za prácu sadrokartónových odborníkov, môžeme si zvoliť aj nové, elegantné riešenie, ktoré dokonca môžeme namontovať aj my sami: stropné dekoračné prvky z XPS polystyrénu.

Ak počujeme o materiáli XPS, určite nám napadne najskôr vonkajšia tepelná izolácia domu. Ale XPS polystyrén sa dá veľmi dobre používať aj na vytváranie stropných dekoračných ostrovov so skrytým osvetlením. Z neho vytvárané rôzne formy sú veľmi ľahké, a dokonca nám stačí na aplikáciu hotových stropných ostrovov iba vhodné lepidlo. Nepotrebujeme žiadne kovové nosníky, alebo drevenú konštrukciu, takže nemusíme ani vŕtať.

To, čo sa dá vytvoriť zo sadrokartónu, môžeme vytvoriť aj z XPS polystyrénu, a dokonca má tento materiál aj viac výhod ako sadrokartón. Vytváranie sadrokartónových dekoračných prvkov je dosť drahé a náročné: potrebujeme viac odborníkov, montovanie je dlhotrvajúce, hlučné a popri tom vzniká aj dosť veľa prachu a smetí. XPS polystyrén je oveľa ľahší, a z neho vytvorené hotové prvky môžeme rýchlo a jednoducho namontovať, čiže nalepiť aj my sami. Zárezy už sú umiestnené v moduloch pre LED pás a LED spoty, ale ak ich chceme vytvoriť ešte viac, nožom vieme ľahko vyrezať- vykrojiť ďalšie dierky. Potom pokračujeme s gletovaním a zafarbením a nakoniec pomocou elektrikára nainštalujeme svietidlá.

Štandardné stropné ostrovy ako štvorec, obdĺžnik, vlna, kruh, polkruh vytvárajú elegantnú atmosféru v byte a esteticky lákavú atmosféru v kancelárskych miestnostiach. Polystyrénové lišty s miestom pre LED pás neslúžia len na zakrytie prasklín na spojoch steny, ale môžu sa stať aj významnou dekoráciou bytu. A samozrejme ak chceme niečo naozaj jedinečné do nášho bytu, z XPS polystyrénu sa dajú ľahko vytvoriť aj prvky „šité“ na mieru.

Nové riešenie pre stropnú dekoráciu je už dostupné aj na Slovensku, kompletnú ponuku, a viac informácií o produkte nájdete na webshope Indecor Design.

ZDROJ PR článok spoločnosti Indecor Design s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.