Inovatívny odtokový systém Geberit

Inovatívny odtokový systém Geberit

Zbavte sa rušivého elementu odtoku vody v podlahe a premiestnite ho do steny. Sprchovacie kúty s vaničkou už dnes rozhodne nie sú trendové. Pri modernizácii kúpeľne si dnes väčšina z nás vyberá taký sprchovací kút, ktorý je v úrovni podlahy. Jeho výhodou je predovšetkým optická jednotnosť kúpeľne a pohodlnejší prístup do sprchy, vhodný aj pre starších alebo nemobilných ľudí.

Systém Geberit Duofix sa osvedčil už v oblasti závesných WC. Teraz je toto riešenie dostupné aj pre sprchy v úrovni podlahy. Montážny prvok pre sprchy má odtok umiestnený v stene, a ako je zvykom u výrobkov Geberit, jeho inštalácia je rýchla a jednoduchá. Postupy jednotlivých remeselníkov sú od seba jasne oddelené. Súčasťou prvku je aj tesnenie, ktoré zaručuje spoľahlivé a jednoduché napojenie na izoláciu steny a podlahy. Stavba podlahy sa výrazne zjednodušuje, pretože odpadá nutnosť budovania odtoku.

Už vo fáze vývoja sme brali ohľad na hladkú nadväznosť pracovných postupov jednotlivých remesiel. Neoddeliteľnou súčasťou montážneho prvku sú aj flexibilné spoje kompozitných tesniacich systémov, ktoré zabezpečia spoľahlivé utesnenie. Zabraňujú akémukoľvek pnutiu, ktoré by mohlo spôsobiť praskliny v izolácii medzi stenou a podlahou. Doposiaľ boli odtoky v podlahe prekážkou pre uloženie podlahového kúrenia a negatívne ovplyvňovali zvukovú a tepelnú izoláciu. Inštaláciou odtoku do steny sa týmto problémom vyhnete.

Pozrite si jednotlivé kroky montáže a posúďte sami.1. Montáž prvku

Rovnakým spôsobom, akým bežne inštalujete prvok pre WC, nainštalujte montážny prvok Geberit Duofix pre sprchy . Nastavte výšku odtokového prvku tak, aby kovová lišta bola vo výške budúceho poteru, a potom napojte odtok na pripájacie potrubie kanalizácie.


 
2. Vyspádovanie podlahy 
Opláštite stenu sadrokartónom, vyspádujte podlahu. Podlahový poter by mal mať spád 1 až 2 % smerom k odtoku.

3. Tesnenie
Keď sa dokončí podlahový poter, môžete odstrániť ochranný kryt, nastaviť rámik na napojenie izolácie tak, aby lícoval s opláštením, a pripojiť vrstvu izolácie.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste
 
4. Kladenie dlažby
Uložte dlažbu a nastavte kompenzačný rámik podľa výšky podlahovej dlažby.

5. Ukončenie montáže
Nainštalujte pohľadový rámik. Pohľadový rámik sa dokáže presne prispôsobiť hrúbke obkladov steny od 6 mm do 26 mm. Jediné, čo ešte treba urobiť, je vložiť sitko na vlasy a dizajnový odtokový kryt. Hotovo!

Odtokové kryty sú k dispozícii v štyroch vyhotoveniach: lesklý chróm, brúsená ušľachtilá oceľ, biela farba alebo rámik, ktorý možno na zákazku vyplniť obkladom podľa priania zákazníka.

www.geberit.sk
–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.