Náterová izolácia kúpeľní

naterova izolacia kupelni

Pri zhotovení vodotesnej izolácie postupujeme presne podľa návodu, ktorý uvádza výrobca príslušnej náterovej hydroizolácie.

 
1 – Na savý pevný suchý a čistý podklad nanesieme základný náter, ktorý necháme zaschnúť.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste  2 – Valčekom alebo štetcom nanesieme prvý neriedený náter izolácie červenej farby.
 
3 – Ešte do nezaschnutého náteru vložíme tesniaci pás (v rohoch stien a v styku s podlahou), ktorý dôkladne pritlačíme, aby nevznikli bubliny. Prečnievajúce okraje tkaniny prekryjeme druhou vrstvou náteru.

  4 – Cez hrdlá vodoinštalačných vývodov pretiahneme tesniacu manžetu a vtlačíme do prvej vrstvy ešte nezaschnutého náteru.
 
5 – V mieste odtoku vtlačíme do prvej vrstvy náteru podlahovú tesniacu manžetu. Svetlé okraje prekryjeme druhou vrstvou sivej farby a nasadíme prírubu, ktorú pevne naskrutkujeme.  6 – Druhú vrstvu náteru sivej farby nanášame asi po hodine od nanesenia prvej, t. j. po jej dostatočnom vyschnutí. Touto vrstvou musíme dokonale prekryť celú plochu vrátane prečnievajúcich častí izolačných pásov a manžiet. Po troch hodinách, keď druhá vrstva dokonale vyschne, môžeme začať s lepením obkladu.

 
7 – Špeciálne lepidlo rozmiešame na plastickú maltu, necháme 3 minúty zrieť, premiešame a nanášame v tenkej vrstve na stenu tak, aby bola po celý čas lepenia zaistená jeho lepivosť. Skúšame ju prstami.

  8 – Keramické obkladačky alebo dlaždice vsadíme do lôžka ľahkým posuvným pohybom.
 
9 – Škárovaciu hmotu diagonálne nanášame do škár gumovou stierkou alebo špongiou. Po dostatočnom zavädnutí obklad umyjeme vlhkou špongiou a dočistíme.  10 – Rohové, spojovacie a dilatačné škáry utesníme trvalo elastickou silikónovou hmotou. Na okraje nalepíme ochrannú pásku a po zatlačení hmoty do škáry ju odstránime.

Ing. Miroslav Vrábel
Foto: Degussa, Raco

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.