kúpeľňové zásteny

Dizajnovo a funkčne: kúpeľňové zásteny sú zase trendy

Milovníci vaní musia súhlasiť s tým, že dlhé kúpele sú síce skvelý relax, niekedy však na také zábavky nie je čas. V súboji s hodinami vtrhnú do svojej milovanej vane a v snahe sa čo najrýchlejšie osprchovať väčšinou narobia všade okolo vodnú pohromu. Aby sa takej potope predišlo, existuje vychytávka v podobe vaňovej zásteny. A ak hľadáte kompromis medzi vaňou a sprchovým kútom, neexistuje lepšie riešenie.

Závesom odzvonilo

Záves je lacnejší variant vaňovej zásteny, funkčnosťou sa jej však nevyrovná. Materiál, z ktorého je väčšinou vyrobený, dostáva neustále zabrať a preto ho musíte často obmieňať. Ak si aj tak stojíte za svojím, spomeňte si prosím, aké nepríjemné to je, keď sa mokrý záves prilepí na vaše telo.

kúpeľňové zásteny
FOTO STYLE PLUS |

Nadčasový dizajn vás ohromí

V súčasnosti existuje široké množstvo typov vaní – obdĺžnikové, oválne, samostatne stojace, rohové a pod. Vaňové zásteny sa typom vaní prispôsobili a dá sa povedať, že si vyberie každý.

Vaňové zásteny môžu byť vyrobené z plexiskla, ktoré je síce lacnejšie, nie je však také stabilné. Pevné sklenené bezpečnostné výplne z masívnejšieho skla sú spoľahlivejšie a lepšie sa udržiavajú, obzvlášť ak sú opatrené ochrannou vrstvou proti vodnému kameňu. Pozornosť od zaschnutých kvapiek vody perfektne odvedie pieskovanie. Číre sklo dodá vani minimalistický dizajn, ktorý je súčasným trendom v oblasti kúpeľní.

Klasika v podobe rámu

Ak máte v kúpeľni vaňu s rovnými okrajmi (napr. obdĺžnikovú vaňu), odporúčame pevnú rámovú zástenu. Tá funguje na princípe posúvania rámu zásteny po pojazdných ložiskách. Na podobnom princípe fungujú aj sprchové zásteny. V kombinácii s bočnými stenami si tak razom vytvoríte z vane sprchový kút. Tomu hovoríme dve muchy jednou ranou.

Otočné pneumatické zásteny

Prednosťou pneumatických vaňových zásten je možnosť zdvihnúť ich a sklopiť na stenu nad batériou. Zástena tak nebude prekážať a elegantne zapadne do dizajnu kúpeľne. Je jednoduchá na údržbu, montáž aj manipuláciu. Svoje využitie nájde hlavne v menších kúpeľniach, kde bojujete s priestorom.

Bezrámové zásteny

Ľahké, vzdušné, nenápadné. Také sú bezrámové zásteny. Vďaka absencii rámu je zástena jednoduchšia na údržbu, pretože tu chýbajú záhyby, v ktorých by sa mohli usadzovať nečistoty.

Pevné a otočné zásteny

Pevné zásteny sú fixne utesnené pri stene zvislým profilom, otočné zase drží stĺpik.

Podľa čoho vyberať?

Pri výbere vaňovej zásteny vstupuje do hry hneď niekoľko faktorov. Zamerajte sa predovšetkým na:

● Veľkosť kúpeľne a možnosti priestoru,
● spôsob otvárania/manipulovania so zástenou,
● umiestnenie vodovodnej batérie a iného príslušenstva,
● hĺbka a tvar vane.

V kúpeľniach sme odborníci

Neviete si rady s výberom? V kúpeľniach sme odborníci a vaša spokojnosť je pre nás prioritou. Veríme, že z ponuky Sanitino.sk si vyberiete presne podľa vašich predstáv a preferencií.

ZDROJ PR článok spoločnosti STYLE PLUS, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje