Zrub v Košeckom Podhradí
Galéria (15) Zdroj: Amazing Places

V zrube pod lesom si na Považí vytvorili svoj malý kúsok raja

Manželia Petrulovci našli svoju srdcovú záležitosť v lone prírody. Obrovská zelená plocha, súkromie, zvieratá a únik od každodenných starostí či ruchu mesta. To všetko sa im podarilo v Košeckom Podhradí. Vybudovali oázu pokoja, kde si ľudia dobijú baterky, spomalia a cítia sa skutočne šťastní.

Galéria

Zrub v Košeckom Podhradí
Zrub v Košeckom Podhradí
Zrub v Košeckom Podhradí
Zrub v Košeckom Podhradí
Zrub v Košeckom Podhradí
Zrub v Košeckom Podhradí
Zrub v Košeckom Podhradí
Zrub v Košeckom Podhradí

Zrub sa ukrýva pod lesom medzi stromami a „stráži“ ho svorka zvierat. I keď je tu veselo, cítiť, že ste sa ocitli na mieste, kde sa zastavil čas a mobil jednoducho nepotrebujete. „Náš areál má 5-tisíc štvorcových metrov,“ vítajú nás s úsmevom majitelia, ktorí sa rozhodli využiť každý kúsok naplno. Odviedli naozaj kus roboty, investovali množstvo času i financií.

Zrub v Košeckom Podhradí
Zdroj: Amazing Places

Obzeráme sa okolo seba a vidíme okrem samotného zrubu aj zrekonštruovanú stodolu s premietacím plátnom s projekciou, je tu tiež priestor na posedenie, grilovanie, kuchyňa a gril. Nášmu oku neunikne ani bazén, vyhrievacia kúpacia kaďa a fínska sauna. Vlastný rybník, kde si hostia môžu uloviť pstruha, sa sem dokonale hodí. Rovnako aj futbalové a volejbalové ihrisko, ktoré sľubujú aktívny oddych. A nemôže chýbať ani minifarma.

Zrub v Košeckom Podhradí
Zrub sa nachádza uprostred zelene v tichej nerušenej lokalite Košeckého Podhradia. | Zdroj: Amazing Places

„Chceli sme prepojiť zrub s prírodou, a preto tu máme unikátnu minifarmu so sliepkami, s dvomi ovečkami, kozami a alpakami, lamami,“ vymenúva majiteľka a zároveň priznáva, že nápad na prenájom zrubu dostal jej manžel. Jej sa ten nápad až tak nepozdával. Podľa jej slov je pre nich zrub citovou záležitosťou. Kým ona sa stará o zvieratá, záhradu, víta hostí a stará sa o nich, hlavou všetkého je jej manžel. „Má množstvo skvelých nápadov a chuť pracovať,“ usmieva sa na nás. „On je kreatívny a ja zas iniciatívna, čiže to všetko do seba zapadá a potom je aj náš zrub taký, aký je,“ hovorí.

Padlo im to tu do oka

Lokalitu si okamžite zamilovali, hľadali niečo, čo nebude až tak ďaleko od hlavného mesta. Autom ste v Bratislave približne do hodiny a pol. Táto poloha im poskytla útočisko v srdci prírody a stále zostali dostatočne blízko k veľkomestu v prípade potreby.

Zrub v Košeckom Podhradí
Na prízemí nemôže chýbať aj krb, ktorý hostia ocenia najmä počas chladných večerov. | Zdroj: Amazing Places

Štýlovo zariadený zrub poňali majitelia moderne, ale v súlade s prírodou navonok i zvnútra. „Na prízemí sa nachádza plne vybavená kuchyňa prepojená s priestrannou obývacou izbou s krbom a veľkými francúzskymi oknami, toaleta. Na poschodí nájdete kúpeľňu s veľkým sprchovacím kútom, nádherné kamenné umývadlá a moderný obklad. Ďalej sú to štyri vkusne zariadené izby, každá disponujúca manželskou posteľou a balkónom s výhľadom na rybník a rozľahlý pozemok. Ďalšie dve útulné, plnohodnotné izby sa nachádzajú na povale a sú ako stvorené pre deti,“ opisujú majitelia dispozíciu zrubu.

Zrub v Košeckom Podhradí
V modernej kuchyni je ostrovček s barovými stoličkami. | Zdroj: Amazing Places

Drevo a kameň

Útulnú zrubovú atmosféru dotvára všadeprítomné drevo. K nemu sa pridáva ešte aj kameň, ktorý neodmysliteľne patrí k takémuto štýlu bývania, a nemôže tu chýbať ani krb. Pohodlné gauče, kreslá a kožušiny sú zárukou, že sa tu každá návšteva cíti ako v bavlnke. Vnútri vládne príjemná klíma, prevládajú tmavšie tóny, ktoré však majitelia s citom doplnili o rôzne zaujímavé doplnky. „Manžel je v tomto skvelý a veľa vecí vymyslel sám. Mali sme však úžasného návrhára Jožka, ktorý odviedol naozaj skvelú prácu,“ opisuje majiteľka. „Každý kút je jedinečný. Zrub je navrhnutý tak, aby si každý našiel svoj pravý kútik, kde si užije pohodu a pokoj. No a čo sa týka nás, my milujeme každý kút, pretože do každého bol vložený kus z nás,“ dodáva.

Spoločne vybudovali miesto, kde sa na veľkej ploche skrýva množstvo zákutí a zrub, ktorý poskytuje maximálne pohodlie. Stačí sa len započúvať do šumu lístia a špliechania vody, pričom spoločnosť vám budú robiť zvedavé kozy, alpaky a ovce.

Pripravila: Martina Baumann
Foto: Amazing Places
Zdroj: Časopis Urob si sám

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje