Urob si sám 11/2016 je tu! 2 časopisy za 1 cenu! Kupón na nábytok!

Urob si sám 11/2016 je tu! 2 časopisy za 1 cenu! Kupón na nábytok!

Najkrajšie hausbóty :: Ako postaviť dom na vode :: VYKUROVANIE: Prehľad radiátorov :: Skryté chyby kozuba :: PRE ŽENY: Oprava komody :: Pekná a jednoduchá lavica :: Filcový zajko – hračka pre deti.

ZÁHRADA A DVOR: Údržba drevenej terasy :: Kŕmidlá v tvare altánku :: Citrusy zo zakopaného skleníka :: November v záhrade :: Lunárny kalendár :: Záhradný poradca :: Najnovšie záhradné trendy Jesenné vysádzanie drevín a krov :: Novembrová poradňa :: Rýchlokompost :: NÁRADIE A STROJE: Redakčný test – Pokosové píly :: REKONŠTRUKCIE, OPRAVY: Oprava zámky na dverách :: Stavebná poradňa: Hydroizolácia pivnice :: Montáž plastového okna

Z OBSAHU: 

Bývanie a rekreácia na hausbóte

Stavba hausbótu sa môže stať dlhodobým hobby. Staňte sa kapitánom vlastnej lode! O hausbótoch ste už určite počuli alebo čítali v spojitosti s možnosťou bývania na vode. Je to vlastne obytná loď na trvalé alebo občasné bývanie. Z technického hľadiska ide o malé plavidlo s vlastným technickým preukazom a evidenčným číslom. Môže byť bez pohonu alebo môže mať vlastný pohon.

Čas výsadby drevín

Chýbajú vám v záhrade zaujímavé dreviny? Chystáte sa založiť si živý plot či vysadiť zeleň na ozelenenie fasády? Jeseň je na to ako stvorená. Podmienky na zakoreňovanie sú práve
teraz ideálne, aby sa stromy a kry ujali.

Ako vybrať vhodný radiátor?

Pri výbere radiátora nezohľadňujte len veľkosť priestoru, ktorý chcete vykúriť, ale aj to, o aký priestor ide! Dôležité je aj umiestnenie radiátora. Väčšinou sa umiestňuje pod okná, kde sa predpokladá najväčší únik tepla.

Redakčný test – pokosové píly

Sú najpraktickejším náradím na priečne rezy s dokonalými uhlami v dvoch rôznych rovinách. Pomôžu pri stavbe záhradných domčekov a terás, pri montážnych prácach s obkladmi a podlahovinami, ale aj pri interiérovom lištovaní a stolárskych prácach.

4 spôsoby, ako zaizolovať pivnicu

Každý chce bývať v peknom, suchom, voňavom a zdravom prostredí. Prvým predpokladom dosiahnutia želaného stavu je vyhotovenie dokonale nepriepustnej hydroizolácie proti vode a zemnej vlhkosti.

Správne postavený kozub

Obstavať kozubovú vložku môže ktokoľvek. Ak vložku obstavuje certifikovaná firma či remeselník, je to obvykle drahšie, ale so zárukou. Na stavbách kozubov však doslova parazitujú živnostníci alebo neznalí amatéri. Ako môžete vy ako investor ovplyvniť kvalitu celého diela?

Ako správne osadiť okno?

Už pri zameraní okna treba ponechať medzi rámom okna a ostením pripojovaciu škáru so šírkou približne 10 až 25 mm. Vznikne dostatok priestoru na izolačnú penu, pásku a na rozpínanie okna zmenou teploty a zabezpečí sa dlhodobé bezproblémové užívanie okna. Pozrite si postup krok za krokom.

Predplatné časopisu

Ukážka z časopisu:

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.