image 34052 25 v1

Časopis Urob si sám 6/2016 je v predaji! 124 strán tipov, rád a postupov

Záhradné altánky. Murovaný či drevený altánok? Montáž moderného dreveného altánka - rozmery, postup, Altán pri jazierku - fotoreportáž, Čo vysadiť k altánku? Ako umiestniť jazierko v malej záhrade.

Záhrada: Pohodlný záhradnícky stôl, Lampáše v mediteránnom štýle, Záhradná pani- postava z prútia, Schodíky na drevenú terasu, Záhradná pergola, Jún v záhrade, Lunárny kalendár, Okrasná zeleninová záhrada, Júnová poradňa, Ako podporiť kvitnutie, Záhradný poradca, Kaktusy v záhrade, Goji – elixír mladosti?
V byte: Nová maľovka s lištovaním, Veselé trofeje pre deti, Ozdobené taniere a fľaše
Náradie, materiály: Disperzia vylepší maltu i betón a spevní stenu, Čo potrebujeme na zavlažovanie? Redakčný test: Taviace pištole
Stavba a rekonštrukcia: Akú strešnú krytinu vybrať? Aký sadrokartón zvoliť do ľahkej priečky? Priečka z pórobetónu, Stavebná poradňa: Korózia vykurovacieho systému, Časté chyby pri hydroizolácii.
Súťaže: O tlakovú umývačku, O víkendový pobyt v Tatrách, O spálňu za 600 eur, O vŕtacie kladivo
K tomu plno ďalších tipov a vychytávok. Nezabudnite, júlové vydanie vyjde už 20. júna! V predaji je aj Urob si sám špeciál – z čoho stavať?. Príjemné čítanie želá redakcia!

Z OBSAHU: 

Altánok pri dome a v záhrade

Ide o pomerne jednoduchú a malú stavbu, ktorá poskytuje oddych či úkryt pred nepriazňou počasia. Navyše spríjemňuje čas strávený v exteriéri a otvára ďalšie možnosti, ako si môžeme užiť našu záhradu. Skrátka, je to drobná stavba, ktorá prináša radosť.

Rozprávkový altán za 6 000?!

Zaiste mi dáte za pravdu, že toto nie je neobyčajný hranatý altán, ktorý si kúpite ako stavebnicu alebo zhotovíte z trámov. Altán ako z rozprávky si majiteľ zhotovil svojpomocne. Ušetril pritom najmenej 50 % z ceny, ktorú by zaplatil za altán „na kľúč“! Rozprávkové tvary, ktoré pripomínajú stavby hobitov či flinstonovcov, sa v architektúre nazývajú organické. Chceli by ste si organický altán postaviť aj vy?

Záhradné jazierko v malej záhrade

Ak túžite svoju záhradu doplniť o pokojnú či rozčerenú hladinu a vodné rastliny, prinášame vám niekoľko tipov na správne riešenie. Ako bude vyzerať? Aké sú nároky na priestor, umiestnenie či technológiu vášho budúceho jazierka? Navrhnúť ho treba tak, aby spĺňalo všetko, čo očakávate.

Lampáše v mediteránnom štýle

Aj doma pod krútenou vŕbou sa môžete cítiť ako na dovolenke pri mori. Z jej konárov si môžete vyrobiť lampáše rôznych tvarov a veľkostí. Príjemné osvetlenie z blikotajúcich plamienkov sviečok vytvorí v záhradnom oddychovom kúte malebné večerné prostredie.

Ozdobené taniere a fľaše

Oživte obyčajné taniere jednoduchým textom vo farbách určených na porcelán. Striekaním sprejom s efektom matného skla a maľovaním jednoduchých vzorov s popisovačmi na sklo môžete vyrobiť rôzne fľaše na sirupy. Podávané jedlo bude chutiť vašim blízkym dvojnásobne.

Schodíky na drevenú terasu

Schodíky stúpajúce na terasu čelia vrtochom počasia a ruchu, ktorý sa vo dvore a záhrade znásobuje pekným počasím. Hoci mnohí z nás začínajú s dočasnými škatuľovými schodíkmi z paletových dosiek, skôr či neskôr príde na montáž pevných schodíkov, ktoré sa nikdy nerozkývajú.

Záhradná pergola

Trvá desaťročie, kým sa vám podarí vypestovať bohato kvitnúci oblúk z popínavých ruží, popod ktorý prechádza záhradný chodníček. Za jediný víkend však dokážete postaviť slávobránu, ktorá sa stane pevnou oporou pre čerstvo vysadené ruže alebo kvitnúce popínavky.

Okrasná zeleninová záhrada

Mnohým záhradkárom, najmä majiteľom malých záhrad nezostáva nič iné, ako skĺbiť úžitkový zámer s okrasným a nechať ich splynúť. Skrátka spojiť príjemné s užitočným. Ako premeniť zeleninovú hriadku na okrasnú?

Júnová záhradná poradňa

Potrebujete poradiť? Napíšte nám a naši odborní spolupracovníci vám dajú relevantnú odpoveď.

Ako podporiť kvitnutie

Bohato zakvitnutá záhrada je snom nejedného z nás. O tom, či sa sen stane realitou, môžeme rozhodnúť sami. Stačí mať na pamäti niekoľko dôležitých vecí, ktoré treba urobiť ešte pred príchodom leta. Týkajú sa starostlivosti o kvitnúcu okrasnú záhradu.

Kaktusy v záhrade

Kaktusy sú obľúbené izbové rastliny, no mnohé druhy sa môžu vynímať aj v slnečnej a suchej záhrade. Záhradný priestor bude vďaka nim zaujímavejší, kaktusy sa postarajú o exotickú atmosféru. Teraz je vhodný čas na ich výsadbu.

Goji – elixír mladosti?

Lycium chinensis, po našom kustovnica čínska, v Číne ju volajú „gou qi“ – plody dlhovekosti. Kustovnica má v čínskej, kórejskej i japonskej medicíne starú tradíciu a označili ju tam za rastlinu dlhého a zdravého života. Vypestujte si himalájsky liek vo svojej záhrade!

Akú strešnú krytinu vybrať?

Čo na strechu? Dôležitý je účel stavby, teda či ide o rodinný dom alebo o rekonštruovanú chalupu, ale aj to, či je dom v nížine alebo v horách. Prihliadať treba aj na životnosť strešnej krytiny a dĺžku záruky.

Aký sadrokartón do ľahkej priečky

Sadrokartón prináša majiteľom bytov a domov veľmi praktické riešenia. Dnes máme veľa typov sadrokartónu so zdokonalenými vlastnosťami proti vlhkosti, požiaru aj hluku, stačí len vybrať ten pravý a ako ho správne použiť. Máme pre vás 6 užitočných tipov, ako postupovať.

Nová maľovka s lištovaním

Nové sadrokartónové predsteny s vyhladenou stierkou nadobro zmenia starú miestnosť. Útulnosť však získa až po tom, ako rekonštrukčné technológie oblečiete do slušivého šatu. Výhodou nášho riešenia je, že línie líšt dokážu ukryť staré nerovnosti.

Veselé trofeje pre deti

Zvieraciu farmu nemusí mať vaše dieťa len vo svojej postieľke alebo na zemi. Textilné hlavy jeho obľúbených zvieratiek sa budú pekne vynímať aj na stene. Doplniť ich môžete obrázkami vytvorenými s washi páskami alebo obyčajným konárikom.

Náš test: Taviace pištole

V priebehu sekúnd dokážu lepidlo zohriať na pevný a pružný spoj, ktorý možno okamžite zaťažiť. Lepidlo sa dobre spája s jemnou textíliou, rozumie si s prírodnými materiálmi, prilepí kov i širokú škálu plastov. Taviace pištole našli uplatnenie v rukách remeselníkov, domácich majstrov i dekoratérov.

Predplatné časopisu

Ukážka z časopisu:

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje