Tepelné čerpadlo značky STIEBEL ELTRON s osobitým dizajnom

21.12.2015
21.12.2015 (0)
Tepelné čerpadlo značky STIEBEL ELTRON s osobitým dizajnom

Boli obávanými bytosťami, šírili hrôzu a chaos. Mnoho statočných hrdinov sa v stredoveku vydalo zabiť ich. Avšak draci sú oveľa viac ako len obyčajné zvery chrliace oheň. Všade na svete zohrávajú tieto bájne bytosti v mýtoch rôznych národov istú rolu – veľmi pozitívnu. Dračie hlavy zdobili člny, zbrane a chrámy Vikingov.

V Číne drak symbolizuje jar, vodu a dážď. „Vždy, keď vidím nášho draka, mám dobrú náladu“, vraví Andreas Hagenbach z Ilvesheimu pri Mannheime, ktorý si najal umelca menom Lothar Bohn, ktorý sa venuje technike airbrush, aby týmto mýtickým motívom okrášlil tepelné čerpadlo systému vzduch-voda od spoločnosti STIEBEL ELTRON. Tým jasne vyniká oproti susedným zariadeniam na výrobu tepla – pretože v meste Maifischweg stojí pred každým domom v radovej zástavbe inak skôr decentný vonkajší diel tohto zariadenia na výrobu energie šetrného k životnému prostrediu. 

„Naše tepelné čerpadlo má vyzerať inak ako tie od susedov“, hovorí rodina Hagenbachovcov. Vedomky alebo nevedomky – nechali sa pri výbere tohto motívu inšpirovať čínskou mytológiou. Draci sú v nej považovaní za stvoriteľov vzduchu, tepla a radosti. Tieto tri pojmy charakterizujú aj tepelné čerpadlá systému vzduch-voda: Z vonkajšieho vzduchu získavajú energiu a efektívne zabezpečujú vykurovanie a teplú vodu – pre radosť ich majiteľov. Elektricky poháňané moderné zariadenia značky STIEBEL ELTRON spotrebujú elektrickú energiu v pomere 1 : 4 voči energii potrebnej na vykurovanie. Zabezpečujú tak nízke vykurovacie náklady a sú šetrné voči životnému prostrediu. Drak na tepelnom čerpadle Hagenbachovcov by sa teda mohol pokojne tváriť trochu priateľskejšie.

O teplo domova sa stará drak
O teplo domova sa stará drak

www.stiebel-eltron.sk

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Prečítajte si
Reklama