Tepelné čerpadlo značky STIEBEL ELTRON s osobitým dizajnom

image 31131 25 v1

Boli obávanými bytosťami, šírili hrôzu a chaos. Mnoho statočných hrdinov sa v stredoveku vydalo zabiť ich. Avšak draci sú oveľa viac ako len obyčajné zvery chrliace oheň. Všade na svete zohrávajú tieto bájne bytosti v mýtoch rôznych národov istú rolu – veľmi pozitívnu. Dračie hlavy zdobili člny, zbrane a chrámy Vikingov.

V Číne drak symbolizuje jar, vodu a dážď. „Vždy, keď vidím nášho draka, mám dobrú náladu“, vraví Andreas Hagenbach z Ilvesheimu pri Mannheime, ktorý si najal umelca menom Lothar Bohn, ktorý sa venuje technike airbrush, aby týmto mýtickým motívom okrášlil tepelné čerpadlo systému vzduch-voda od spoločnosti STIEBEL ELTRON. Tým jasne vyniká oproti susedným zariadeniam na výrobu tepla – pretože v meste Maifischweg stojí pred každým domom v radovej zástavbe inak skôr decentný vonkajší diel tohto zariadenia na výrobu energie šetrného k životnému prostrediu. 

„Naše tepelné čerpadlo má vyzerať inak ako tie od susedov“, hovorí rodina Hagenbachovcov. Vedomky alebo nevedomky – nechali sa pri výbere tohto motívu inšpirovať čínskou mytológiou. Draci sú v nej považovaní za stvoriteľov vzduchu, tepla a radosti. Tieto tri pojmy charakterizujú aj tepelné čerpadlá systému vzduch-voda: Z vonkajšieho vzduchu získavajú energiu a efektívne zabezpečujú vykurovanie a teplú vodu – pre radosť ich majiteľov. Elektricky poháňané moderné zariadenia značky STIEBEL ELTRON spotrebujú elektrickú energiu v pomere 1 : 4 voči energii potrebnej na vykurovanie. Zabezpečujú tak nízke vykurovacie náklady a sú šetrné voči životnému prostrediu. Drak na tepelnom čerpadle Hagenbachovcov by sa teda mohol pokojne tváriť trochu priateľskejšie.

O teplo domova sa stará drak
O teplo domova sa stará drak

www.stiebel-eltron.sk

Komentáre

Pridať komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.