image 32068 25 v1

Najnovší Urob si sám! Marcové vydanie je v predaji! Čítajte: Záhradný kozub

Prvým krokom pri jeho plánovaní je vizualizovať svoje predstavy s pomocou odborníka. Kam ho umiestniť? Do záhrady alebo na terasu pri dome? Prinášame návrhy na vhodné riešenia! Postup pri stavbe kamenného kozuba s udiarňou. Záhrada v marci - čo treba urobiť, na čo nezabudnúť - poradíme vám. Ako motivovať izbové rastliny, aby zakvitli? Obnova trávnika na začiatku sezóny. Aromatickú záhradu plnú podmanivých vôní je vhodné zakladať na jar. Čítajte, aké voňavé rastliny vysadiť.

 Úroda ovocia z balkóna a terasy. Pre ženy: vtáčia hojdačka, jarný veniec, krásne poháriky, pekné vankúše. Chovateľstvo: voliérka pre andulky. Vypĺňame daňové priznanie. Stavba: Základy a pivnica – ako ju zaizolovať? Lacná piecka na stavbu. Ako utesniť strechu okolo komína? Otestovali sme: pásové brúsky. Rekonštrukcia: Schodisko s novým zábradlím. Plošina na uloženie strojov. Aprílové vydanie vyjde už 21. marca! Želáme vám pekné čítanie!

Z OBSAHU:

Kozub s udiarňou

Využijete ho nielen na grilovanie, ale aj na údenie pobyt na chalupe vám veľmi spríjemní odpočinkové zákutie so záhradným kozubom i domáca udiareň. Keďže na obidve konštrukcie treba dosť miesta, autor tohto projektu ich spojil do jednej stavby.

Záhradný poradca

Ak nemáte žiadne skúsenosti s pestovaním zeleniny, treba začať s druhmi nenáročnými na ošetrovanie, ktoré vždy dávajú istú úrodu a takmer ich nenapádajú škodce. Pestujte zeleninu, ktorá rastie sama.

Test: Pásové brúsky

Dokážu tvarovať masív, no zároveň vedia byť také jemné, že vyhladia aj zlepenú škárovku. Sú nenahraditeľným pomocníkom či ide o drobné práce vo víkendovej dielni domáceho majstra alebo o vážnu zákazku skúseného remeselníka. Ktorá z nich je najlepšia pre vás?

Ako vypestovať ovocie na balkóne

Nie každý má záhradu, ale mnohí majú dobre osvetlenú terasu či balkón, kde sa dá okrem kvetov dopestovať aj chutné ovocie. Vďaka šľachtiteľom si môžeme vybrať z drevín, ktoré dorastajú do menších tvarov a rozmerov

Pekné a pohodlné vankúše!

Možno vyzerajú zložito, ale ich výroba je veľmi jednoduchá. Vankúše v tvare domčeka, oblaku alebo hviezdy zvládne ušiť aj krajčírsky amatér. Výber materiálov je široký, takže si ich môžete zhotoviť vankúše presne podľa svojho vkusu.

Pevné a lacné zábradlie

Drevený rošt s podlahou zmenil staré podkrovie na nový obytný priestor. Bez zábradlia však schodisko nebolo dokončené. V tomto projekte sme dbali na stolársku jemnosť a precíznosť, takže výsledok je pevný aj vzhľadný.

Ako dôkladne utesniť komín?

Zatekanie do strešnej konštrukcie cez komínové teleso nie je ničím výnimočným. Vo väčšine prípadov tkvie problém v nedokonalej klampiarskej práci, ktorá si vyžaduje v tomto prípade precíznosť. Utesnenie nedokonalostí silikónom situáciu dlhodobo nezachráni.

Interiérová voliérka ušetrí 200 eur!

Je vhodná pre exotické vtáctvo. Navrhli sme ju tak, aby sme sa vyhli zložitým stolárskym spojom. Pri výrobe spotrebujete minimum materiálu a môže sa stať, že si vystačíte aj s odrezkami, ktoré sa povaľujú v dielni.

Rodinný dom – základy

Nadobudli ste pozemok, vybavili ste si stavebné povolenie na výstavbu rodinného domu a prizvali ste geodeta. Ak vytýčil vonkajšie obvodové steny stavby a výškové osadenie stavby vrátane stavebných lavičiek, či kolíkov, už môžete kopať základy.

Lacná piecka na stavbu

Na väčšine malých stavieb je problém pracovať počas zimy, pretože je chladno. Východiskom môže byť provizórna piecka z plechového suda. Za minimálne náklady hreje výborne. Postavte si „stalingradku“ sami!

Plošina na uloženie strojov

Ako vyrovnať miesto plné prekážok a využiť ho na odkladanie náradia? Pivničný kút nebol ideálnym miestom. Podlaha je tu nerovná a ani múr nie je najsuchší. Malá drevená platformička však všetko zmenila a ani tento kút nezostane bez využitia.

Ako vyplniť daňové priznanie?

Začiatok roka je strašiakom pre väčšinu podnikateľov. V marci musia zdaniť svoje minuloročné príjmy. Mnohí si na vyplnenie daňového priznania sami netrúfajú. Nie je to však nič ťažké, načo teda ešte platiť účtovníkovi?

Predplatné časopisu Urob si sám

Ukážka z časopisu:

 

 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje