Lepidlo na opravy aj tvorenie, s ktorým sa nezamažete

lepidlo
Zdroj: Henkel

Opäť sa vám doma niečo rozbilo či odlepilo? Malé nehody v domácnosti sú takmer na dennom poriadku, navyše pokiaľ sú v domácnosti deti alebo domáci miláčikovia.

Mnohí z nás rozbitú alebo odtrhnutú vec zahodia a kúpia si novú. Nie vždy je to však nevyhnutné, niekedy postačí kvapka sekundového lepidla a všetko drží pokope ako predtým. Rozbité časti k sebe zlepíte za niekoľko sekúnd a v prípade, že je plocha lepeného spoja menšia ako jeden centimeter štvorcový, môžete sa na pevnosť spoja dokonalo spoľahnúť. Sekundové lepidlá sú tvorené kyanoakrylátom a pri styku so vzduchom či vodou okamžite tuhnú. Pracovať so sekundovými lepidlami je teda nutné rýchlo a precízne, aby ste zamedzili prípadnému zašpineniu materiálu alebo ostatných plôch. Odstránenie vytvrdnutého sekundového lepidla už nie je taká sekundová záležitosť a neponúka vždy 100% výsledky. Loctite Perfect Pen prichádza s riešením, ako zamazaniu lepeného materiálu alebo rúk zamedziť.

Lepidlo je prakticky zabalené v podobe pera, vďaka čomu je jeho aplikácia presná, čistá a pohodlná. Nielenže s ním rôzne plochy prilepíte do pár sekúnd, ale vďaka obalu v tvare pera a gélovej konzistencii sú zalepené prsty minulosťou. Vďaka jemne vrúbkovanej ploche na jeho povrchu pasuje do ruky ako uliate. Gélová receptúra zabraňuje stekaniu lepidla, preto je vhodné aj na zvislú aplikáciu. Loctite Perfect Pen využijete v domácnosti na menšie a rýchle opravy a zalepíte ním naozaj takmer všetky materiály vrátane dreva, kože, keramiky, kartónu, papiera, gumy, porcelánu, kovu ale aj plastov (okrem PE/PP). Okrem iného neobsahuje škodlivé rozpúšťadlá a po vyschnutí je priehľadné a bezfarebné. Odoláva väčšej záťaži a rozhodne by vám v domácnosti nemalo chýbať. Nemusíte len opravovať, môžete aj tvoriť. Loctite Perfect Pen je ideálnym pomocníkom pri výrobe najrôznejších vianočných dekorácií.