Strešné okná patria do zdravej domácnosti

Strešné okná patria do zdravej domácnosti

VELUX Systém je bezpečné riešenie pre šikmú strechu so strešnými oknami. Garantuje, že strecha bude bezpečná a funkčná desiatky rokov.

VELUX Systém je navrhnutý tak, aby zabezpečil bezproblémovú prevádzku strechy a do priestorov pod strechou priniesol maximálny komfort. Užívateľ si prispôsobí funkcie strešného okna svojim potrebám a možnostiam, pričom sa vždy môže spoľahnúť na technické riešenie VELUX.

Základný set pre bezpečné osadenie

Základným prvkom systému VELUX je strešné okno s kvalitným trojsklom, ktoré zabezpečí vynikajúcu energetickú bilanciu. Okno sa do strechy bezpečne osadí pomocou zatepleného lemovania VELUX. Lemovanie zaistí vodotesné napojenie strešného okna na strešný plášť a zároveň zabráni úniku tepla. Pružné a tesné spojenie medzi hydroizoláciou a okenným rámom zaručí plisovaný hydroizolačný golier BFX. Súčasťou VELUX systému je tiež ostenie okna v bielej povrchovej úprave, ktoré je vyrobené z materiálov odpudzujúcich vodu a vlhkosť.

foto Velux

Užívateľovi na mieru

Základný set, ktorý garantuje bezpečné osadenie strešného okna do strechy, si možno ľubovoľne doplniť o ďalšie užitočné funkcie. Najžiadanejšie je ovládanie strešných okien na elektrický alebo solárny pohon. Systém diaľkového ovládania VELUX INTEGRA® umožní komfortné ovládanie okien, roliet a žalúzií jediným dotykom na diaľkovom ovládači.

VELUX Systém ponúka za zvýhodnených podmienok aj doplnky strešných okien. Vonkajšie rolety celoročne zabraňujú prehrievaniu miestností, udržiavajú tepelný komfort a napomáhajú k zásadným energetickým úsporám. Originálne rolety z vnútornej strany strešných okien zas zabezpečujú reguláciu denného svetla alebo úplné zatemnenie pre dokonalý oddych.

Tip pre zdravú domácnosť: Strešné okná privedú dnu dvakrát viac denného svetla ako fasádne. Vzduch v miestnosti sa vymení 4-krát rýchlejšie, ak sa spolu s fasádnymi oknami otvorí aj okno vo vyššej úrovni. foto Velux

Pre náročných

Užívatelia, ktorí očakávajú od VELUX Systému dokonalý komfort, ocenia možnosť doplniť strešné okno o inteligentný systém VELUX ACTIVE, ktorý stráži kvalitu vnútorného prostredia. Na základe údajov zo senzorov automaticky vyvetrá či zatiahne rolety.

www.velux.sk/akcia 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.