/ Dom / Strecha /

Nová ľahká vonkajšia roleta VELUX horúčavu cez strešné okná nepustí

Ľahká vonkajšia roleta VELUX na solárny pohon
Zdroj: Velux

Bývanie pod strechou s výhľadmi má svoje čaro, ale nájdu sa aj nevýhody. Jednou z nich je náchylnosť na prehrievanie interiéru počas letných horúčav. Pred ním sa však možno účinne chrániť tepelnou izoláciou pod krytinou a vonkajším tienením strešných okien. VELUX ponúka pre svoje okná hneď tri riešenia: vonkajšie rolety, markízy a tohtoročný novinku - ľahkú vonkajšie roletu VELUX na solárny pohon.

Voľba vhodného vonkajšieho tienenia na strešné okná by mala zohľadniť to, čo si od vonkajšieho tienenia sľubujete (samozrejme okrem tepelnej ochrany) a koľko chcete investovať.

Najviac, až 97% priameho slnečného žiarenia, zachytia vonkajšie rolety VELUX, ktoré dokážu aj úplne zatemniť miestnosť počas celého dňa. Zatiaľ čo vonku páli obedňajšie slnko, vy si po obede môžete dopriať pokojný spánok v prítmí. A to aj v prípade, že za oknami vyčíňa búrka – vonkajšia roleta tlmí hluk z dopadajúcich kvapiek či krupobitia. VELUX dodáva vonkajšie roletu s pohodlným diaľkovým ovládaním na elektrický alebo solárny pohon.

Ľahká vonkajšia roleta VELUX na solárny pohon
Ľahká vonkajšia roleta VELUX na solárny pohon | Zdroj: Velux

Jednoduchším a aj lacnejším variantom vonkajšieho tienenia je markíza VELUX z priehľadnej sieťoviny. Aj tá dokáže výrazne znížiť teplotu v interiéri, zároveň však nebráni v rozhľade a prepustí dovnútra svetlo. Vonkajšiu markízu si môžete vybrať s manuálnym alebo diaľkovým ovládaním.

Viete udržať slnečné lúče pod kontrolou? Otestujte sa a získajte možnosť vyhrať inteligentný systém VELUX ACTIVE with NETATMO, či predplatné časopisu Môj dom alebo Urob si sám.

Vyriešte prehrievanie elegantne s novinkou VELUX

Kompromisom medzi oboma variantmi a tohtoročnou novinkou v sortimente VELUX je ľahká vonkajšia roleta na solárny pohon SSS. Pozornosť pritiahne jej moderný a elegantný dizajn. Vyrobená je z pevnej a nepriepustnej tkaniny s povlakom z PVC, účinne chráni pred teplom, dokonale zatemňuje a vytvára súkromie. Vďaka solárnemu pohonu ju môžete ovládať pohodlne na diaľku a plynulo polohovať. Fotovoltický článok funguje na báze denného svetla, teda úplne spoľahlivo za každého počasia. Ľahkú vonkajšie roletu môžete jednoducho namontovať aj na staršie strešné okno, ku ktorému nevedie elektrina, prípadne napojiť do inteligentného systému pre zdravé vnútorné prostredie VELUX ACTIVE, ktorý automatický ovláda strešné okná, rolety a žalúzie.

Ľahká vonkajšia roleta VELUX na solárny pohon
Ľahká vonkajšia roleta VELUX na solárny pohon | Zdroj: Velux

www.velux.sk/lahka-vonkajsia-roleta

Zdroj: PR článok spoločnosti Velux